Skocz do zawartości
okiemserca

bagażnik rowerowy, dachowy - co macie/polecacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio szukałem bagażnika dachowego, który rozmiarowo będzie uniwersalny (chodzi o szerokość belki). Wię kupiłem G3 ( made in Italy). Bagażnik solidnie wykonany, nawet dobrze „leży”, w cenie 400 zł. Ja mam wersję z krótszą belką.

Foty poniżej:)

0C0A9B95-4CDD-48D7-AC31-B8403C4E589F.jpeg

3E02A34A-16F7-4D4E-BC4B-2E1586173231.jpeg

FA1018F8-E390-48C5-9A70-5A7196CEF785.jpeg

86D2D0F0-010E-4579-889D-5C82A8265ED7.jpeg

07115A77-A6BD-48A7-8EFB-9288594FE10E.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie,

potrzebuje od was porady mam. Mam dylemat czy kupić uchwyt rowerowy Thule FreeRide 532 czy uchwyt Sherpas combi (podobno dedykowana do VW). O Sherpasie nie mogę znaleźć żadnych info w necie. Możecie powiedzieć co wy byście kupili Sherpas czy Thule ?

Będę wdzięczny za podpowiedzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pewnym czasie dojrzejecie jak ja do bagażnika na hak.

Zacząłem o prymitywnych uchwytów na dach- ryzyko uszkodzeń  i żadna kobieta nie da rady.Pomyslałem o solidnym Thule.Zanim kupiłem, kolega mi powiedział, jak przy 130km/h rower mu sfrunął z dachu.

Założyłem odpinany hak Westfalię do B6,bagażnik ta sama firma.Jazda (mimo ograniczenia  na bagażniku do 110) 160km/h nie powoduje skutków ubocznych.

Teraz mam to samo w B7,z hakiem elektrycznym.Kobieta sama zapakuje rowery.

Oba auta kombi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko. Czy bagażnik z B7 sedan ( oryginał 30c 071 126A) będzie pasował do B8 sedan? Podobno pasuje , ale zanim kupię wolę zapytać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z rowerami w różnej formie jeżdże ponad 25 lat :) od jakiś dobrych 8 albo na klapie, albo na haku - obecnie mam 2 platformy na hak: na 4 rowery i na 2. 

Plusy bagażników dachowych:
? taniość rozwiązania. I to w zasadzie tyle.

Minusy
?To, że ktoś zapiernicza z rowerem na dachu 160 to świadczy jedynie o tym, że jest idiotą. Można, ale generalnie nie powinno się przekraczać 120 - tak jest w każdej instrukcji obsługi.
?No i spalanie zaczyna szybować w takie rejony, że po podróży kupi się rower w decathlonie.

?To samo z hałasem, szumią i to mocno - rowery. 
?Nie mówię już o historiach typu spadł rower, albo ostatnio widziałem jak gościowi odpadł od roweru bagażnik (na ekspresówce obok Okęcia), czy też mam 2 znajomych, co chcieli wjechać do garażu z rowerami na dachu - jeden do galerii w Gdańsku a drugi pod domem. Możecie sobie wyobrazić jakie były szkody. 
?Masę na dachu również czuć na zakrętach, trzeba dużo bardziej uważać podczas jazdy. 


Największym minusem platform jest koszt rozwiązania - jak nie ma haka to sama platforma to minimum 1,5k (porządna platforma na 4 rowery to 2,5k) plus hak to koszt ok 2 razy wyższy niż dachowe rozwiązanie. Poza tym, to same plusy, największy minus to, że auto jest takie długie. Dla mnie więlką zaletą jest to, że mogę również przwozić box czy inny sprzęt na dachu - a ponieważ pływam na windsurfingu to sprzęt ląduje na dach a rowery na tył auta :)

Edytowane przez Franek B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

koledzy mam od poprzedniego właściciela łapy thule 753. Może ktoś używa i podpowie jakieś długości belki do nich zastosować ? Passat B8 Variant.

Myśle o belkach thule wingbar evo, z góry dzięki za pomoc :)

15FCD24F-2898-486D-BF9A-8F6B51E9053C.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.10.2020 o 10:57, 8neo napisał:

Cześć,

koledzy mam od poprzedniego właściciela łapy thule 753. Może ktoś używa i podpowie jakieś długości belki do nich zastosować ? Passat B8 Variant.

Myśle o belkach thule wingbar evo, z góry dzięki za pomoc :)

15FCD24F-2898-486D-BF9A-8F6B51E9053C.jpeg

Wejdź na stronę thule. Tam masz konfigurator i sobie dopasujesz wszystkie elementy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje, szukałem ale jakoś przeoczyłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności