Skocz do zawartości
maajeranek

Klimatyzacja - odwieczny problem

Rekomendowane odpowiedzi

załączam klimę... i w podszybiu mam te 2 przewody gruby i chudszy ... po przejechaniu jakieś 10km załączonej klimy - obydwa sa chłodne...temp pokojowa

 

prośba o podpowiedź co mogę teraz posprawdzać

Edytowane przez maajeranek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prośba o podpowiedź co mogę teraz posprawdzać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby sprawdzić przekaźnik, to popatrz na schemat na nim. Teraz już nie pamietam za bardzo, ale polaczylem górę z dołem i prawy z lewym.

Co do samej sprezarki to weź 2 metry przewodu, jeden koniec owin wokół plusa AKU a drugi wepnij we wtyczkę przy sprezarce. Oczywiscie najpierw odepnij wtyke, podłącz koniec przewodu, potem odpal silnik, wlacz AC i wyjdz z auta i drugim koncem kabla dotknij do AKU+.

A co jeszcze możesz sprawdzić? Dysze rozprezna w przewodzie. Ale to tylko przy pustej klimie. Ewentualnie zwróć uwagę, jakie ciśnienie daje sprezarka.12-14 jest ok. Jak mniej to i chlodzi slabiej.

No i napierw to VAG. Bo może czujnik F128 jest walniety

Edytowane przez Danek75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalsze boje ...

 

Wyjąłem przekaźnik 267 - podłączyłem góre z dołem i lewy z prawym

żadnych innych oznak oprócz tego ze climatronic zaczął migać przez chwile po włączeniu zapłonu

podłączyłem Vaga - wyszedł błąd 01188 i po skasowaniu już się nie pojawił

 

sprężarkę słychać jakby się uruchamiała ..ale jest mokra od spodu (wydaje mi się że gdzieś z góry na nią kapie)

nie mogłem znaleźć kostki żeby podłączyć ją bezpośrednio do AUK (zderzak trzeba zdejmować?)

 

Jak dostałem się do przewodów gdzie podłącza się maszynę do napełniania i wciśnięciu tego grzybka

z jednej rurki pod ciśnieniem leci zimny jakby azot a z drogiej pod ciśnieniem leci taki jakby olej

 

podjadę może i sprawdzę jakie jest ciśnienie w układzie ...

może to przez ten dławik ?

przewody nie są ani gorące ani zimne nadal

 

może ktoś ma jakieś sugestie co sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie znam ale wiem, że jak Climatronik miga po odpaleniu to daje w ten sposób znak, że czynnik jest na wykończeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To co należy wymienić / umyć / zbadać gdy klima ma osłabioną wydajność chłodzenia ? Skraplacz czy osuszacz ?

 

Czy przy wymianie tych rzeczy nastąpi utrata czynnika chłodzącego ?

 

Skraplacz to potocznie chłodnica klimatyzacji. Osuszacz to element wychwytujący ewentualną wilgoć w układzie. Wymiana tego elementu co 4 lata to bzdura - jeśli element się nie zapycha (co łatwo można sprawdzić) to nie ma taka wymiana żadnego sensu.

 

załączam klimę... i w podszybiu mam te 2 przewody gruby i chudszy ... po przejechaniu jakieś 10km załączonej klimy - obydwa sa chłodne...temp pokojowa

 

prośba o podpowiedź co mogę teraz posprawdzać

(...)sprężarkę słychać jakby się uruchamiała ..ale jest mokra od spodu (wydaje mi się że gdzieś z góry na nią kapie)

(...)Jak dostałem się do przewodów gdzie podłącza się maszynę do napełniania i wciśnięciu tego grzybka

z jednej rurki pod ciśnieniem leci zimny jakby azot a z drogiej pod ciśnieniem leci taki jakby olej

podjadę może i sprawdzę jakie jest ciśnienie w układzie ...

może to przez ten dławik ?

przewody nie są ani gorące ani zimne nadal

 

może ktoś ma jakieś sugestie co sprawdzić

 

Jeśli przewody oba są chłodne, a na kompresorze skrapla się woda (chyba, że jest mokry od oleju) to musisz sprawdzić od jakiego miejsca rurka jest mokra. W tym miejscu następuje rozprężanie czynnika i tam zapewne jest zator (jeśli jest to w innym miejscu niż dysza/zawór rozprężny).

 

Po naciśnięciu "grzybka" leci czynnik chłodniczy i olej. Żaden azot. To że jest zimny to nic dziwnego - gaz rozprężając się obniża temperaturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja się nie znam ale wiem, że jak Climatronik miga po odpaleniu to daje w ten sposób znak, że czynnik jest na wykończeniu.

 

climatronic miga jak jest jakiś błąd w pamięci, nieważne który.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
climatronic miga jak jest jakiś błąd w pamięci, nieważne który.

 

Nie prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie prawda.

 

Hmm... nieprawda :hmm To podaj swoja teorię na ten temat Einstainie :fajny :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam gdzie napełniają ..niestety nie maja tam serwisu

 

Powiedzieli ze cienienie jest dobre ale jakby sprężarka ..pomimo ze się załącza nie działa

 

czy to możliwe?

chyba nie opłaca się jej podpinać na krótko ? jeżeli trzeba sprawdzić to czy trzeba zdejmować zderzak ?

 

Chyba jednak czeka mnie profesjonalny serwis

 

chyba ze ktoś ma jakieś sugestie jeszcze?

Edytowane przez maajeranek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W serwisie spuścili i czynnik ..było 0,51 ..żeby zobaczyć ten zawór rozprężający ...tą dyszę w przewodzie

ale nie mógł jej wyjąć bo gdzieś daleko była wciśnięta .. może to ta przyczyna

 

Powiedział ze jak ten zawór będzie miał opiłki to może być zatarta sprężarka prawda to ?

 

Na dzisiaj na tym skończyliśmy bo czasu nie miał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedzieli ze cienienie jest dobre ale jakby sprężarka ..pomimo ze się załącza nie działa

 

Kolego jeżeli ciśnienia są dobre 1-2 bary LP i 12-15 HP to prawdopodobnie masz problem z klapą mieszania jeżeli nie czujesz chłodu w kabinie. Albo ciśnienia nie są prawidłowe a Panowie u których byłeś nie mają zielonego pojęcia o klimatyzacji a są jedynie napełniaczami układu. Pojedź do kogoś kto ogarnia temat bo lato się skończy a Ty nie skorzystasz z klimatyzacji. Jeżeli ciśnienia nie są właściwe to do sprawdzenia dysza rozprężna i kompresor. Jakiekolwiek dalsze dywagacje na temat twoich problemów z klimatyzacją mają sens jak pojedziesz sprawdzić ciśnienia w układzie.

 

W serwisie spuścili i czynnik ..było 0,51 ..żeby zobaczyć ten zawór rozprężający ...tą dyszę w przewodzie

ale nie mógł jej wyjąć bo gdzieś daleko była wciśnięta .. może to ta przyczyna

 

Powiedział ze jak ten zawór będzie miał opiłki to może być zatarta sprężarka prawda to ?

 

O ile dobrze pamiętam w 3BG powinno być 0,6 kg ale przy ilości 0,5 kg i sprawnym układzie klima powinna działać. Zdarzyło mi się już widzieć dyszę rozprężną włożoną odwrotnie :) Z kolei duża ilość opiłków może świadczyć o końcówce kompresora.

Edytowane przez lation

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne boje

 

po wyjęciu i wymianie na nowy tej dyszy/zaworu rozprężnego (poprzedni był za głęboko wciśnięty)był on cały w takim graficie i były opiłki ale mało

patyczkiem do uszu wypędzlował za zaworem i też był grafit -powiedział że nie powinno tak być.

 

Zapodał mi w układ te 0,5 czynnika co spuścił wcześniej i przy próbie

klima zaczęła chłodzić ...z 24st zbila na 17st w aucie ....i tak jakby był zonk bo później już rosła

Tak jakby załączała się i rozłączała po 2 min i tak jest za każdym razem po uruchomieniu samochodu

 

przy sprawdzaniu ciśnienie w ukłądzie wychodziło 10 wysokie i 2 niskie ..cokolwiek to znaczy

 

Czy może być coś z elektryką czy raczej sprężarka nie daje rady (przytarta) ?

Bo przy zatartej sprężarce to trzeba jeszcze przeczyścić układ za 400 pln ..czyli całość to ponad 1tys

 

Dzieki za pomoc ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapodał mi w układ te 0,5 czynnika co spuścił wcześniej i przy próbie

klima zaczęła chłodzić ...z 24st zbila na 17st w aucie ....i tak jakby był zonk bo później już rosła

Tak jakby załączała się i rozłączała po 2 min i tak jest za każdym razem po uruchomieniu samochodu

 

przy sprawdzaniu ciśnienie w ukłądzie wychodziło 10 wysokie i 2 niskie ..cokolwiek to znaczy

 

Czy może być coś z elektryką czy raczej sprężarka nie daje rady (przytarta) ?

Bo przy zatartej sprężarce to trzeba jeszcze przeczyścić układ za 400 pln ..czyli całość to ponad 1tys

 

Jak dla mnie 10 barów HP przy silniku w temp. pracy i obrotach rzędu 2500 obr/min to zbyt mało. Ostatnio uzupełniałem czynnik w swoim aucie i ciśnienie wysokie utrzymywało się na poziomie 15 barów. Chyba powinieneś zainteresować się kompresorem klimatyzacji. Dodatkowo płukanie układu i wymiana osuszacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienia LP=2 i HP=10 non stop? Przy rozłączaniu jedno z nich musiało być inne (bo zapewne przekroczenie ciśnień jest przyczyną cyklicznego rozłączania). Wentylatory pracują poprawnie?

 

Tak na prawdę najważniejsze jest aby LP było w okolicach 2 bar. HP jest zależne od wydajności skraplacza oraz temperatury zewnętrznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylatory pracują poprawnie właśnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jakby załączała się i rozłączała po 2 min i tak jest za każdym razem po uruchomieniu samochodu

 

Nie wiem czy dobrze rozumiem. Kompresor się wyłączał czy nie ? Widać to po ciśnieniach, po wyłączeniu LP rośnie HP maleje. Czy kompresor cały czas był włączony a wydatek klimatyzacji był zbyt mały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie chcę otwierać nowego tematu więc podepnę się tutaj. Mam problem z climatronikiem w Passat B5 1.8 97 rok otóż nie mam zasilania na sprężarce klimatyzacji . Przeczytałem chyba wszystkie posty i tak bezpieczniki ok , przekaźniki ok , czynnik nabity 2 dni temu ciśnienie jest ok , jak podepnę na krótko plus do sprężarki to wszystko działa wentylator się załącza klima chłodzi. Błędów nie ma żadnych na vagu , sam panel podmieniany , po samo teśćie pokazuje 444 02 . Jak sprawdzałem to nie dochodzi masa na przekaźnik załączający sprężarkę plus jest. Jak podam masę na przekaźnik to wszystko się załącza i działa. Ma ktoś pomysł co tu jeszcze sprawdzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w kostce czujnika klimatyzacji na chclodnicy polacz razem pin 1 i 2 piny sa opisane na kostce,jak klima ruszy to czujnik uwalony.na pinach 3 i 4 sprawdz czy jest przejscie,nie powinno go byc.

Edytowane przez lisekexeter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem po zmostkowaniu pinu 1 i 2 klima dalej się nie załącza czyli czujnik ok. No i na pinach 3 i 4 nie ma przejścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności