Skocz do zawartości
rokefeler

Mostkowane kable w progu kierowcy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ktoś ,zapewne montując niedziałający już alarm zmostkował w moim passacie przewody w progu kierowcy tuż przy module komfortu. Chcę to po ludzku polutować. Czy ktoś orientuje się w jakim celu zostały zrobione mostki i czy lutując mam je połączyć tak samo? Zostały połączone kable czerwono- czarne oraz biało brązowe i czarny. jaki to ma wpływ. Z góry dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam.

 

56f11063b553bfe1med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Utlenianie się lutowanych przewodów na wysokości progu kierowcy to zmora Pasatów. Też to doświadczyłem. Widocznie poprzedni właściciel twojego samochodu zastosował metodę skręcenia. Jeśli chcesz to zmienić zlutuj je i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mają być zmostkowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak

Są tam połączenia np. jednego przewodu z trzema lub czterema

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie skręcił bo bardzo ciężko je polutować jeżeli się utleniły. U mnie nie pomagało nawet skrobanie drucików i topienie ich w rozgrzanej kalafonii.

 

Dopiero pasta do lutowania instalacji miedzianych ostatecznie załatwiła sprawę. W niektórych punktach łączy się 5 przewodów w 1 więc trzeba nieźle kombinować żeby złączyć to w całość.

Spędzone 5 godzin na odgruzowywaniu instalacji daje w kość plecom i łapkom.

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inne pytanie. Nie mam światła w lewych tylnych drzwiach. Ale kiedy otworzę tylne prawe drzwi świecą się światełka w drzwiach po obu stronach. Czy przyczyna może być w źle polutowanych przewodach ze zdjęcia (czerwono-czarne są sygnałami otwarcia drzwi?)? Czy może zamek tylnych lewych  drzwi nie daje sygnału otwarcia drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2017 o 11:06, rokefeler napisał:

Inne pytanie. Nie mam światła w lewych tylnych drzwiach. Ale kiedy otworzę tylne prawe drzwi świecą się światełka w drzwiach po obu stronach. Czy przyczyna może być w źle polutowanych przewodach ze zdjęcia (czerwono-czarne są sygnałami otwarcia drzwi?)? Czy może zamek tylnych lewych  drzwi nie daje sygnału otwarcia drzwi.

Zamek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, polonez15 napisał:

Ale kiedy otworzę tylne prawe drzwi świecą się światełka w drzwiach po obu stronach.

wygląda na podłaczenie lewych drzwi pod prawe ale mogę się mylić - i tu może coś być z tym lutowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w oryginale po naprawie wiązek  na podłodze tak właśnie jest - tylne drzwi lewe jak i prawe zapalają oba światła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Jeszcze takie pytanie odnośnie tych lutowanych przewodów czerwono-czarnych. Czy są to przewody zasilające zamki czy powroty z zamków? A jeśli zasilające, to jakimi wraca sygnał otwarcia drzwi do komfortu? Kiedy chcę zamknąć drzwi przy włączonym zapłonie ten zamek ponownie się otwiera. Wygląda jakby było coś namieszane w kablach.

Edytowane przez rokefeler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności