Skocz do zawartości
herkules.rs

Podciśnienie w silniku.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Od przed wczoraj mam problem z moim passatem 1.8t awt.Zaczeło sie od nierównych obrotòw i bledu z wypadaniem zaplonów.Dziś sprawdzajac co może być przyczyna odkryłem że na uruchomionym silniku trudno odkrecić korek oleju lub wyciagnac bagnet.Silnik zasysa jak odkurzacz.Co moze być przyczyna? Sprawdzilem niektore weże odmy czy sa drożne,może jakiś zawór odmy? Jeżeli tak to na który zwrocić uwage i sprawdzić? Bardzo prosze o pomoc i z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli odma byłaby niedrożna to byłoby ciśnienie wewnątrz motoru i dmuchałoby przez korek.

 

Na pewno niedrożny filtr powietrza będzie powodować powstawanie podciśnienia w całym układzie dolotowym i wewnątrz silnika (poprzez łączność dolotu z odmą)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie znalazłem chyba rozwiązanie. Od odmy w silniku idzie tròjnik,a w nim jest zaworek ktòry podłaczony jest wężykiem do kolektora ssącego.odlączenie tego weżyka i zaslepieie otworu w kolektorze ssącym pomaga.Czyli prawdopodobnie zaworek jest uszkodzony.A teraz pytanie,jakie zadanie ma ten zaworek? I czy mogę jakis czas jezdzic z wypiętym weżykiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest zawór odmy (odpowietrzający), wymień go szybko bo to pierdoła jest a do tego czasu jeździj nie za szybko, silnik musi "oddychać" a teraz ma ograniczony przepływ gazów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Tak zrobie.Jutro kupie w serwisie.Po odlaczeniu tego weżyka z zaworkiem i zaślepieniu kolektora ssącego silnik pracuje ròwno, nie ma podciśnienia w silniku i przestały wyskakiwać blędy z wypadaniem zapłonów i inne blędy też ustały. Taka pierdulka a tyle problemów przez to:wkurzony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :) mam problem z podciśnieniem turbiny. Chciałem was zapytać jak prawidłowo powinny byc podpięte węże nad filtrem powietrza. Passat b5 fl 1.9 130 km. Czy może ktoś mi podesłać zdjęcie tego jak

Wy macie podpięte te węże ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności