Skocz do zawartości
danielkotowski

2.0 tdi BMR Brak mocy czarna chmura proszę o analizę

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Bardzo proszę o pomoc w zlokalizowaniu usterki. Pacjent to passat b6 2.0 tdi kod bmr. Dpf usunięty fizycznie i programowo. Ostatnio jadąc spokojnie przez miasto auto po prostu straciło moc. Zatrzymałem się u zauważyłem kłęby czarnego dymu przy przegazówce. Ledwo dotoczyłem się do domu i pozostawiłem auto na noc. Rano bez zmian z taką różnicą że auto wchodzi na obroty bardzo wolno i niejednostajnie tak jakby szarpiąc, dopiero po przekroczeniu 3tys obr nabiera obrotów i symbolicznej mocy. Po podłączeniu vcdsa auto nie wykazuje żadnych błędów, korekcje wtrysków w normie. Bardzo proszę o pomoc w samodzielnym zdiagnozowaniu usterki gdyż oddanie auta do okolicznych "magików" to dla mnie ostateczność. Dość mam już przygód z poprzednimi autami w których to fachowcy diagnozowali usterkę metodą prób i błędów wymieniając wszystko co im przyszło do głowy - na mój koszt oczywiście.

Do tej pory udało mi się zauważyć że odpięcie wężyka zasilającego zaworek n18 przynosi jakiś efekt tzn brak dymu i da się jakoś jechać. O dziwo podmiana z n75 nie przynosi żadnego efektu. Zrobiłem logi dynamiczne z grup 3 i 10 oraz 8 i 11. W razie potrzeby zrobię więcej. Załączam linki.

http://vaglog.pl/log-003_010_V6Eh0.html

http://vaglog.pl/log-008_011_y8184N.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z mocą w 2.0tdi bmr ... przy niskich obrotach czuć moc ale powyżej 3tys bardzo słabo .. dodatkowo nie osiąga maksymalnej prędkości tylko 190km/h ...

brak dpf poprzedni właściciel wyciął

 

chciałem dzis zrobic basic setting egr ale nie mogę niema możliwości ustawić na egr jak dam na 003 i On wyświetla mi nieprawidłowe dane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności