Jump to content
Sign in to follow this  
Cin3k

Passat 2003 1.9tdi avf wysokie bipy na jednym cylindrze

Recommended Posts

Witam, VW kupiłem rok temu na początku wiosny. Na początku zimy od 3 biegu przy 3k RPM zaczął przerywać, przy ostrzejszym gazowaniu potrafiło wywalić ESP i samochód pracował jak na 3 cylindrach. Z biegiem czasu problem się tak nasilił że nawet na luzie na postoju wyskakiwalo ESP. Zdjołem pokrywę zaworów, kostki od PD popryskalem kontaktem, wymieniłem filt paliwa, wyczyscilem egr, przepustnice i kolektor dolotowy. Problem ustał. Teraz po 3 miesiącach problem powrócił, komputerem sprawdzałem grupę 004, 013, 018 parametry prawidłowe, grupa 023 pokazuje też nie najgorsze bipy lecz przy ciepłym silniku cyl 2 w grupie 023 zaczyna swirować wywala błąd ESP, nawet przy postoju. Sprawa dzieje się tylko i wyłącznie na ciepłym silniku przy temperaturze roboczej.

Dodatkowo na okrągło wyskakują mi kody błędów :

-18263 - powertrain data bus software version monitoring

-18075 - pd unit injector cylinder 2 (n241) electrical malfunction [tylko po wyskoczeniu ESP tzn po przekroczeniu bipow]

-18265 - load signal error message from ecu

-00476 - control module for fuel pump

-00463 - control module for digital sound package

Już nie mam pojęcia co mam robić zdaje mi się że przeszukałem cały internet, pytałem wielu mechaników, nikt nie jest w stanie opowiedzieć o co chodzi. Z góry dziękuję za pomoc.

Edited by rainman777
Przeniesiony do prawidłowego działu.