Skocz do zawartości
kubelt

2 lata minęły...

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 5.03.2019 o 22:02, ktry napisał:

Myślę że ludzie poruszający się nowymi autami, a szczególnie automatami są mocno przewrażliwieni na punkcie skrzyń. Jak tylko coś zadrży, szarpnie, stuknie to już jest panika i szukanie dziury w całym.  Jak w manualu takie objawy występują bardzo często to nikt nawet na to nie zwróci uwagi, a DSG to od razu panika. Przecież zasada działania skrzyni taka sama, tylko zmianę biegów wykonuje hydraulika zamiast siła mięśni i ma prawo nie zawsze idealnie włączyć tak jak i człowiek.

To ja polecam zobaczyć jak działają skrzynie 8 biegowe od BMW, albo stare 5AT Mercedesa. Zdaję sobie sprawę, że to zupełnie inna zasada działania, ale kulturą biją na łeb DSG a szybkością działania już dawno im dorównują. Jeśli miałbym wskazać największą wadę Passata, to bez zastanowienia wskażę DQ200 i nigdy więcej nie kupię auta z tą skrzynią 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Smuggler napisał:

ale kulturą biją na łeb DSG a szybkością działania już dawno im dorównują.

A gdzie on coś pisał o tym w swoim poście? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.03.2019 o 22:02, ktry napisał:

. Jak tylko coś zadrży, szarpnie, stuknie to już jest panika i szukanie dziury w całym.  Jak w manualu takie objawy występują bardzo często to nikt nawet na to nie zwróci uwagi, a DSG to od razu panika. Przecież zasada działania skrzyni taka sama, tylko zmianę biegów wykonuje hydraulika zamiast siła mięśni i ma prawo nie zawsze idealnie włączyć tak jak i człowiek.

Godzinę temu, Smuggler napisał:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie widzę nigdzie by napisał że jest to najlepsza skrzynia na rynku... Tak apropo twoich wrzut o innych lepiej działających automatach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Smuggler napisał:

To ja polecam zobaczyć jak działają skrzynie 8 biegowe od BMW, albo stare 5AT Mercedesa. Zdaję sobie sprawę, że to zupełnie inna zasada działania, ale kulturą biją na łeb DSG a szybkością działania już dawno im dorównują. Jeśli miałbym wskazać największą wadę Passata, to bez zastanowienia wskażę DQ200 i nigdy więcej nie kupię auta z tą skrzynią 

Qrna a juz bylem coraz blizej wziecia 1.4tsi z dq200 zamiast 2.0tdi dq250.

U mnie w skodzie 1.4tdi, dq200 wariuje na trasie, ale mam podejrzenia ze winien jest sterownik silnika, ktory stara się za czesto stworzyć warunki do wypalania dpf, mimo ze auta prawie po mieście nie jeździ. Jak silnik zimny to skrzynia trzyma nisko obroty, jak się zagrzeje to na trasie przy 100kmh jechalaby na 6ce.lub 5ce zamiast 7ce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź 2.0 tsi  ?

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Dreyfus napisał:

Weź 2.0 tsi  ?

Jakbym nie liczyl sie z kosztami paliwa to i owszem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załóż gaz  ?rozumiem że twoje 1.8 jest ekonomiczne? ?

Edytowane przez Dreyfus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dreyfus napisał:

Załóż gaz  ?rozumiem że twoje 1.8 jest ekonomiczne? ?

Moje 1.8 bylo w gazie, ale juz go nie mam.szkoda,.bo bylem nawet zadowolony mimo złego montażu przez partaczy, ktory sam poprawiłem.

Teraz.mieszkam w de a  instalk tutaj tania nie jest a nie znam zadnego zakladu w okolicy który potrafi zalozyc lpg porzadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Jericho napisał:

nie znam zadnego zakladu w okolicy który potrafi zalozyc lpg porzadnie.

Będziesz jechał do Polski ogarnij sobie montaż przy okazji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Dreyfus napisał:

Będziesz jechał do Polski ogarnij sobie montaż przy okazji?

Nie wiem czy wiesz ale w 10.2017 zmienily się przepisy i w Pl prawie nikt nie zaklada na De z papierami. Przynajmniej tak jeszcze bylo 12.2018.

Słyszałem tylko o jednym warsztacie z Olsztyna.

W Pl jestem codziennie.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem...  A czym to jest spowodowane? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności