Skocz do zawartości
alvaritoo87

Przegląd na 60.000 km w ASO VW, Zakres prac? Cena?

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, mimo28 napisał:

Jeżeli mnie pytasz to mam manuala i nie było wymiany oleju (chyba nie jest w ogóle przewidziana), natomiast klocki na pewno wystarczą na 30 tyś. więc nie wymieniali.

Tak myślałem o oleju w skrzyni. Nie zwróciłem uwagi że masz manualną skrzynie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegląd z uwagi na to,że mieszkam na granicy robiłem w Niemczech-do najbliższego serwisu w PL mam 100km.Całkowity koszt z wymianą oleju w skrzyni DSG 454eur.Zastępcze Polo w gratisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy,

mam pytanko, zrobiłem przegląd w ASO na 60.000 km, przed przeglądem spalanie miałem ok. 5.4 do 5.7 l, po przeglądzie mam odczucie jakby silnik głośniej pracował i nie mogę zejść z spalaniem poniżej 6.0 l/100, czy spotkał już się ktoś z was z takim przypadkiem ? 

przed tym przeglądem miałem olej Castrol, teraz w ASO zalali Mobila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak miałem

W listopadzie  wymiana  oleju  na liguimoly   z zimowymi oponami .

Niby ok bo chłodniej

Ale rok wcześniej o tej porze spokojnie  chodziliśmy poniżej  5 a teraz  walczymy o 5.5

Edytowane przez galux20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten Castro jest optymalny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po Świętach

nawiązując do mojego postu, osobiście zastanawiam się nad zalaniem auta Motulem, podobno olej chwalony na niejednych forach... czy próbował już ktos z was tego oleju w naszych vw...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na Motulu, wszystko ok, temperatura Max 120 stopni z butem w podlodze na autostradzie, nic nie dolewam między wymianami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy jazdach  do 150kmh to mi nigdy  nie pokazało więcej niż 105 stop i to na castrolu- może to też kwestia  mocy silnika

przeszedłem  na ligui moly 4200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2017 o 08:22, Robsi2 napisał:

Witajcie po Świętach

nawiązując do mojego postu, osobiście zastanawiam się nad zalaniem auta Motulem, podobno olej chwalony na niejednych forach... czy próbował już ktos z was tego oleju w naszych vw...?

15 lat jeżdżę na MOTULU także i wcześniejsze 1.9 tdi też............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebieg 53.000 km. Umówiłem się telefonicznie na wymianę oleju w skrzyni DSG wraz z filtrem. Oddałem i zostawiłem auto na 2 godziny. Zadzwonili, że auto zrobione. Zapłaciłem 226 €.

Dostałem oczywiście rachunek z wyszczególnieniem co było zrobione. Olej, jakaś gumka i śruba. Pytam serwisanta o filtr czy wymienili. Powiedział, że nie bo producent przewiduje wymianę filtra tylko w przypadku gdy zauważą metalowe opiłki. Podniosłem na niego ton a on w odpowiedzi wydrukował kartkę ze swojego komputera i mi ją wręczył (w załączniku).

W tym momencie opadły mi ręce. Sądziłem że zrobią to razem z filtrem.

Co mogę teraz zrobić. Nadmieniam, że auto odebrałem. Aktualny przebieg 53.000 km. Gwarancja kończy się 9 czerwca tego roku.

Scan_20180504_225009.jpg

Edytowane przez jopstons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2017 o 07:22, Robsi2 napisał:

Witajcie po Świętach

nawiązując do mojego postu, osobiście zastanawiam się nad zalaniem auta Motulem, podobno olej chwalony na niejednych forach... czy próbował już ktos z was tego oleju w naszych vw...?

Przez 6 lat lałem motula 8100 xclean + do bmw e90 318d po chipie, ojciec leje do 535d i teraz ja leje do passata i jest okej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak jest ktoś w stanie mi odpowiedzieć czy w przypadku wymiany oleju w DSG wymiana filtra oleju w skrzyni jest też obowiązkowa czy raczej nie koniecznie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj oddałem na wymianę oleju i nie ma filtra w procedurze, dodatkowo mi wymienia bo sobie tego zazyczylem, 42 Euro plus uszczelka dodatkowo. 

Edytowane przez paolokos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze co mam zrobić? Oddać na wymianę jeszcze raz i przypilnować aby wymienili razem z filtrem? Bez filtra koszt u mnie 226 € (tyle zapłaciłem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Ciężko powiedzieć, ale skoro nie przewidują wymiany filtra, to chyba nie ma tragedii. Cena u ciebie fajna, ja muszę 380 Euro zapłacić, pytałem u 2 innych i tyle chcą pijawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem samochód po wymianie oleju w dsg, mieli wymienić filtr na moje życzenie, ale tego nie zrobili, bo nie ma możliwości wymiany od zewnątrz. Powiedzieli, że jak będzie sprzęgło przytarte, opilki w oleju albo bardzo brudny olej to trzeba wyciągać skrzynie i wtedy wymienić filtr. U mnie powiedział, że olej był lekko brudnawy, więc jest tylko sam olej wymieniony. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Orientuje się ktoś ile kosztuje kompletna wymiana hamulców w ASO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przód 1500 jak nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli auto jest jeszcze na gwarancji i mam wykupiony pakiet przeglądów na ten sam okres, to zakładam, że i tak za hamulce/tarcze (elementy eksploatacyjne) muszę dodatkowo zapłacić, zgadza się? Czy wtedy muszę zapłacić za samą wymianę, a mogę z własnymi częściami przyjechać?

A czy np mogę w związku z tym wymienić klocki/tarcze poza ASO i nadal mieć utrzymaną gwarancje? ?

Edytowane przez sfra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko możesz robić poza ASO, nie ma to nic wspólnego z gwarancją. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności