Skocz do zawartości
alvaritoo87

Przegląd na 60.000 km w ASO VW, Zakres prac? Cena?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

najważniejsze to olej w skrzyni DSG , wszystkie filtry i olej silnikowy tak robi vw

ceny niestety nie pamiętam bo mam już 92 tkm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega robił przegląd na 60tys km i wyszło 2900zł . Oleje , filtry i klocki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez klocków ale ze świecami i piórami wycieraczek i rzecz jasna olejem w DSG wyszło 2390 brutto

 

Wysłane z mojego LON-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świece wymieniają standardowo czy na twoje życzenie?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z planem są przy 60 tys

 

Wysłane z mojego LON-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z cyklu kabaret z ASO :)

Na jutro byłem umówiony na przegląd przy 60k

Dzisiaj o godzinie 17 dzwoni do mnie Pani z Serwisu, że jest problem mianowicie nie maja na stanie świec, które są w moim samochodzie do wymiany przy 60k i będą musieli zrobić to na 2 raty [emoji23]

 

Filtry kupuje sam, olej tez, kolejne części do listy serwisowej które najlepiej będzie samemu organizować to świece... Brak mi słów na ASO w Swietochlowicach i generalnie nadają się do zamknięcia. Dodam ze na przegląd byłem umówiony od miesiąca.

 

Stanęło na tym ze zrobią to za jedna robota w najbliższy wtorek.

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osob ktore maja auto dluzej, czy rabat na czesci i usługi wystepuje w ASO i na co mozna liczyc?

 

Jestem ciekaw co moze zaoferowac VW bo w Skodzie miałem 10 % na czesci i 15 % na robocizne

Edytowane przez M77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo w Skodzie miałem 10 % na czesci i 15 % na robocizne

u mnie w VW tak samo, choć przy kosztownym zamówieniu (wymiana na R-line) dostałem jeszcze +2% na części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie - kupuje TSI 1.8 DSG - po ile KM przewidziane są przeglądy serwisowe? VW ma pakiet przeglądów 4 lata 60tys za 1450zł - wiec pytanie czy to sie oplaca. Po ile KM powinny byc robione przeglądu - nie wiem czy tam sie leje jakis longlife czy jak to jest w TSI i DSG. Mam obecnie TDI-CR 2.0 wiec to inna historia i dlatego prośba o info. dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 lata lub 30 tyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze zaprogramowaną wymianę oleju co rok. Dobrze, że przypominacie, za miesiąc bede musiał się umówić do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest 30 tyś lub co rok to mam wymieniać co roku olej nawet jak będzie 15 tyś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak jest 30 tyś lub co rok to mam wymieniać co roku olej nawet jak będzie 15 tyś ?

 

To co jest jako pierwsze. Jeśli czas to po roku nie ważne ile km, jeśli 30tys w kilka miesięcy to po 30 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak zrobisz 10 tyś to już wymieniaj olej. Nie ma co brudzić silnika nagarem i kąpać go w słabym oleju.

Jak chcesz zmieniać co 15 tyś to lej jedynie najlepsze oliwy na bazie PAO + EST lub samych ESTRACH, o wysokim współczynniku TBN ( nie zostawia nagaru i ma dobre właściwości czyszczące ) i o niskim parametrze NOACK ( nie następuje degradacja właściwości oleju w ciężkich warunkach i ogólnie wolniej się zużywa ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, ale wymieniacie co 10 lub 15k olej w ASO ? Czy tylko to co oni wymagają- przy 30/60k itd?! Bo rozumiem fakt wymiany i to czym się kierujecie częstszą wymianą ale bardziej pytanie o to czy robić sobie koszty i wymianę robić w ASO ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem w ASO i ze swoim olejem płaciłem ok 430zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 56 tyś. ale mijał rok od poprzedniego przeglądu. Przegląd w ASO.

Miałem swój olej, przegląd rozszerzony (cokolwiek to znaczy), wymiana oleju i filtra oraz filtra pyłkowego.

Cena 650 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z olejem w skrzyni? Klocki zmieniałeś już wcześniej czy nadal do zaakceptowania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mnie pytasz to mam manuala i nie było wymiany oleju (chyba nie jest w ogóle przewidziana), natomiast klocki na pewno wystarczą na 30 tyś. więc nie wymieniali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności