Skocz do zawartości
alvaritoo87

Przegląd na 60.000 km w ASO VW, Zakres prac? Cena?

Rekomendowane odpowiedzi

Z Safe+ tak samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem ostatnio tarcze i klocki tył, w serwisie wycenili części i robociznę na kwotę ok 2500 zł, auto na gwarancji, kupiłem tarcze i klocki firmy TRW w hurtowni, w ASO zapłaciłem za samą robociznę i wszystko wyniosło mnie ok. 1500 zł, cena mówi sama za siebie, w serwisie nie było problemu z wymianą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie, że przy przebiegu 60.000 km wymagane jest aby wymienić olej w tylnym napędzie Haldex (4Motion).

Tak też i uczyniłem.

Edytowane przez jopstons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 3 lata dlatego, nie kilometry. A i żeby Ci Haldex służył długie lata, trzeba wyczyścić filtr, który jest zintegrowany z pompą, a nie jest to robione automatycznie przy wymianie oleju, tylko na życzenie. Pozd. 

Edytowane przez paolokos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam obecnie przejechane 56tyś. Byłem w sobotę w salonie VW i zapytałem o zakres prac i kosztorys dużego przeglądu. Za wymianę oleju + filtr (olej ich), filtr powietrza, filtr kabinowy zawołali 1400 brutto. Dziś pojawiła mi się dodatkowo kontrolka by sprawdzić klocki hamulcowe, więc ta cena jeszcze wzrośnie. Tarcze mam praktycznie nietknięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli reasumując to przy przebiegu 60 tys. km zakres serwisu w aucie z DSG i 4Motion wygląda następująco:

- olej silnikowy (spec. VW 504 00/ 507 00)

- olej w skrzyni DSG 7 + filtr (VW G 052 182 A2 - pytanie czy tylko ten orginalny czy jest jakiś inny zamiennik ???)

- olej w tylnym napędzie Haldex 4Motion ( może ktoś zna orginalne oznaczenie ???)

- świece (proszę o info jakie oznaczenie świec lub ewentualnie nazwy)

- filtr przeciwpyłkowy plus ewentualnie inne drobne rzeczy typu pióra wycieraczek

Bardzo proszę o info czy wszystko się zgadza i ewentualnie o odpowiedzi na pytania. Zbliża mi się serwis i chciałbym wszystkie oleje i filtry sam zakupić i dostarczyć do serwisu żeby trochę zaoszczędzić.

 

 

Edytowane przez ogonitto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sobie filtr powietrza (producent zaleca wymianę co 90kkm, co jest jakimś absurdem w naszych warunkach), oraz

- wymiana oleju w "przystawce" przy skrzyni i w haldex - co 3 lata, wcześniej chyba było sugerowane co 60kkm,

- dach uchylny sprawdzić i czyścić prowadnice itp. konserwacje

- płyn hamulcowy po 3 latach i potem po każdych 2 latach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czeka mnie za 2 tygodnie przegląd na 60k km. Gdzie w Poznaniu warto go zrobić? Przegląd na 30 k i wymianę oleju przy 45k robiłem w  Porsche Krańcowa, ale zawiedli mnie (na fakturze 9 litrów oleju innego niż wlany, niemiła obsługa, brak punktualności etc) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krotowski-Cichy Przeźmierowo, tam jeżdżę jest wszystko OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w 1,8 z DSG jaki jest zakres prac przy 60000 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam pytanie,
W 1,8tsi z DSG jaki jest zakres prac przy 60000 i jaka jest orientacyjna cena przeglądu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się :) 

olej w dsg tez?

 

Edytowane przez skoczek1213

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg VW oleju w tej skrzyni się nie wymienia, więc zakładam, że pozostaje tylko na własną rękę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

info od sprawdzonego mechanika:

"sucha skrzynia" dq 200 posiada dwa oleje jeden w części mechanicznej a drugi w mechatronice, moja propozycja wymiana oleju co 60 tyś w części mechanicznej co 90 tyś w mechatronice. Ten model skrzyni posiada jedynie suche sprzęgła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ale ASO tego nie zrobi... i dobrze. Lepiej robić w wyspecjalizowanym warsztacie metodą dynamiczną, gdzie znają się na robocie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, sfra napisał:

Dokładnie, ale ASO tego nie zrobi... i dobrze. Lepiej robić w wyspecjalizowanym warsztacie metodą dynamiczną, gdzie znają się na robocie :)

Jaki jest koszt ? Ktoś to robił przy skrzyni suchej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze rozumiem czy okresie pogwarancyjnym, to części do ASO można swoje przywozić a oni robią robociznę + ewentualnie coś co musi być wymienione, a tego nie uwzględniłem zrobią sami i wbijają do historii ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 1.8 z tego co mi wiadomo na 60 tys wymienia się świece zapłonowe. W ASO koszt z robocizną podchodzi pod 600zł. Ja wymieniłem w zaprzyjaźnionym zakładzie na świece NGK, 50zł za sztukę plus wymiana 50zł. Świece mają dmuchane podkładki dlatego nie chciałem się sam w to bawić. Mogłem również wziąć zamiennik z firmy Bosch i jak się okazało fabryczne świece były właśnie tej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.05.2018 o 12:52, Robsi2 napisał:

Wymieniałem ostatnio tarcze i klocki tył, w serwisie wycenili części i robociznę na kwotę ok 2500 zł, auto na gwarancji, kupiłem tarcze i klocki firmy TRW w hurtowni, w ASO zapłaciłem za samą robociznę i wszystko wyniosło mnie ok. 1500 zł, cena mówi sama za siebie, w serwisie nie było problemu z wymianą.

Nie wiem czemu ci wyszło 1500. Też ostatnio wymieniałem tarcze i klocki tył (TRW). Części kolo 450 plus robocizna 100zł. Zrobił bym sam ale nie miałem klucza aby odkrecić jażmo. Jak sie potem okazało w B8 nie trzeba zdejmować z tylu jażma do wymiany tarcz.

Edytowane przez kameleon7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w skrzyni dsq200 dsg 7 trzeba wymieniać olej w skrzyni plus filtr ? Czy wymienialiscie moze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności