Skocz do zawartości
topik21

Skrzynia DSG problem z działaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie jeśli macie auto z PL dystrybucji to polecam ASO I tylko ASO. W ramach dobrej woli mi naprawili DSG z gwarancją naprawy na fakturze, dałem 800 zł (koszt naprawy ok 3 tyś). Auto było już po gwaranacji (ale serwisowane w ASO). Wiem że niestety akcje z naprawami albo wymianami na inne używki często nie zdają egzaminu albo w ogóle padaka albo padaka po ok 0,5-1 roku. Kwestia znalezienie mądrego dealera w moim mieście jeden dealer mnie wyśmiał i stwierdził że nic się nie da zrobić a drugi mi pomógł. Pozdrawiam - Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Panowie jeśli macie auto z PL dystrybucji to polecam ASO I tylko ASO. W ramach dobrej woli mi naprawili DSG z gwarancją naprawy na fakturze, dałem 800 zł (koszt naprawy ok 3 tyś).(...)

 

Sprzęgła?

Ja mogę potwierdzić, co prawda z drugiej ręki, że importer idzie na rękę cenowo, jeśli auto ma dobrą historię serwisu w ASO. A że konkretny serwis wyśmieje człowieka - no cusz, bo to niestety trzeba ruszyć d**ę i skrobnąć prośbę w imieniu klienta, a im się "chce inaczej"..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przepraszam ze dodaje moj problem do tego postu ale jestem nowym użytkownikiem i nie moge dodac nowego tematu mam problem ze skrzynia dsg 7 mam auto od grudnia wszystko bylo ok tylko przy dłuższej jeżdzie po mieście szarpało jak przezucalo z 1 na 2 w trasie mogłem zrobic 500km wjechalem do miasta i nic . Ostatnio przy wymianie oleju mechanik zauważyl wyciek ze skrzyni okazało sie ze wycieka olej i wymienili ta uszczelke po spuszczeniu oleju ze skrzyni okazało sie ze jest 300ml za mało bo ma byc 2.3 litra to dodali tyle ile brakowało nowego i wszystko było ok dwa tygodnie pozniej zrobilem adaptacje sprzegieł bo podobno to było przyczyna tego szarpania po dluzszej jezdzie po miescie i po adapratcji było idealnie caly dzien jezdzilem po miescie az do momentu kiedy auto stało dwie godziny odpaliłem i tryb awaryjny dzialaja trzy biegi 2 , 4 i 6 pojechalem spowrotem do mechanika zrobil ponowna adaptacje i bylo ok na drugi dzien to samo . Przez tydzien były takie objawy ze po 10km w trybie awaryjnym zgasiłem odpaliłem i bylo ok tylko stuk przy pierwszym biegu , po podlaczeniu pod komputer wyszlo ze jest luz na pierwszym sprzegle ale tarcze sa ok maja pierwsza 8mm druga 9 mm mechanik stwierdzil ze ta tarcza jest nie rowno zużyta i zalecil taka jazde przez trzy tygodnie i raz w tygodniu adaptacja i tarcze sie wyrownaja ale dzisiaj zrobłem okolo 80km i caly czas tryb awaryjny miał ktos podobny problem lub może polecic serwis w kujawsko pomorskim lub wielkoposce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez w CC w dsg 7 jest sucha skrzynia wiec jak wylecialo ponad 2 litry oleju ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sucha nie znaczy ze nie ma

Oleju !

 

W mechatronice jest Ok

2 l

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

http://autoburn.pl/article/6064/wymiana_oleju_mechatronika_w_skrzyni_dsg_dq200

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300ml wyleciało ponad dwa litry oleju jest w przekładni...ale sprzegła pracuja na sucho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Wystapil u mnie nastepujacy problem ze skrzynią DSG. Podczas jazdy z gory bez gazu auto zwolnilo poniewaz teren zrobil sie plaski wiec dodalem gazu skrzynia w ogóle nie reagowala obroty wzrastaly po dodaniu gazu a na komputerze nie swiecily sie zadne biegi tak jak by skrzynia sie odlaczyla. Po zjechaniu na pobocze zgasilem auto i dobiero wtedy skrzynia dzialala. Wie ktos co to moze byc ?

 

Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności