Skocz do zawartości
zima18

Nie działające szyby skoda fabia I

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam problem z szybami elektrycznymi w fabii. Nie działają już od dłuższego czasu i skończyły się pomysły co z nimi zrobić. Elektryka tylko z przodu. Nie działają razem, ani lewa ani prawa. Wymieniłem centralną elektrykę, gdyż myślałem że ona odpowiada za dwie szyby, nie pomogło. Kupiłem drugi używany sterownik szyby drzwi kierowcy, tylko nie o identycznym numerze, gdyż taki ciężko dostać ( 6Y1 959 801 taki jest, kupiłem 6Y2 959 801) i dalej nic.

Wygląda to tak, że szyby nie działają, odepnę kostkę od silniczka w drzwiach kierowcy odczekam chwilę, podepnę i działają aż do momentu wyłączenia zapłonu. Włączę ponownie zapłon i już nie trybią. I ponowna historia, kostkę wypnę, zaczekam chwilę, podłączę i trybi. Wygląda jakby sterownik potrzebował reseta.

Miernikiem trochę pomierzyłemi wygląda to tak, że na przewodzie od sterowania szybą do silniczka, jak szyby działają mamy 0.84 V. Naciskam przycisk szyby wskakuje na 11-12 V i szyba trybi. I w stanie spoczynku dalej 0.84 V. Tak jak powinno być. Wyłączę zapłon, przyjdę za 20 min, odpalam i już na przewodzie od panelu sterowania do silniczka mam 12 V i szyby nie działają. Nacisk przycisk od szyby nic się nie zmienia, twardo 12 V. Odepnę kostkę, zresetuje, podepnę i jak niby nigdy nic działa. Jak nie działa kierowcy to i u pasażera też nie. Zawsze razem. Działa kierowcy to i działa u pasażera.

O co kaman, czyżby dwa sterowniki uwalone?

Dzięki za podpowiedzi.

Pzdr.

Edytowane przez zima18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

U mnie taki problem z szybami elektrycznymi, po uruchomieniu auta szyby działają tylko przez krótki okres. Po przejechaniu jakiś 5km szyby przestają działać. Trzeba wyłączyć silnik, wystarczy włączyć zapłon i się uruchamiają. I tak za każdym razem. Auto było u kilku elektromechaników i problem jest nadal. Każdy rozkłada ręce, coś wymienia a szyby dalej robią tak samo. Auto to skoda fabia z 2008 roku. Czy ktoś miał może taki problem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności