Skocz do zawartości
Ziewal

klimatyzacja wariuje, włącza się i wyłącza sama

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę od tego że forum a4 to jakieś nieporozumienie bo albo nie dostaniesz żadnej odpowiedzi albo dostaniesz ją po miesiącu a i tak nic nie wniesie dlatego piszę u nas i mam nadzieję, że ktoś mi rozwiąże problem który dotyczy mojego audi a4v b7 ;) Miałem do wymiany czujnik ciśnienia bo klima w ogóle nie działała więc wymieniłem na oryginalny i klima ruszyła, niestety na chwilę bo za moment się zapalił econ ale po chwili zgasł i znów zrobiło się chłodno jednak na krótko i tak jest w kółko czyli klima co chwilę się włącza i rozłącza :/ gdy zapali się econ to na vagu wywala błąd czujnika ciśnienia czyli 819 a ciśnienie rośnie do 33 barów, żeby za moment spaść do około 10 i tak w kółko i za każdym razem jak wykasuje błąd on wraca gdy tylko zapali się econ :/ Auto pojechało do mechanika który sprawdził część instalacji w komorze silnika, sprężarkę, podmienił czujnik ciśnienia i przyczyny nie znalazł, podłączając manometr bezpośrednio do układu ciśnienie jest w normie pomimo że vag pokazuje 33 bary więc wygląda na uszkodzony panel albo instalację której całej nie sprawdził (od panelu do komory silnika). Załatwiłem drugi panel od B6 z 2001 roku i odziwo klima ruszyła, błędu nie ma, wszystko działa jak ręką odjął ale nie działa podgrzewanie tylnej szyby no to panel do zwrotu i dziś przyjechał o dokładnie takich samych numerach jak mój czyli 8E0820043BM niestety po włożeniu, przyuczeniu vinu problem ten sam co z moim :angry:, więc albo przyjechał też wadliwy panel i mam cholernego pecha albo zostaje tylko instalacja od panela do komory silnika. Nie dawało mi to spokoju więc podjechałem do kolegi który ma audi B6 ale z 2004 roku i cud ludzie bo klima znowu dział i zero błędu ba nawet działa ogrzewanie tylnej szyby :D dla pewności podłączyliśmy mój panel do kumpla i kolejny cud bo też działa i zero błędów :wkurzony ktoś może mi to wyjaśnić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak zrobie ale nie o to mi chodzi :mlotkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłącz swój panel na próbę na godzinę-dwie od zasilania. W tym czasie oczyść wtyczki przy zaworze i panelu. Moim zdaniem masz uszkodzony panel i to, że działał w innym aucie niczego nie zmienia.

 

Sygnał czujnika ciśnienia jest sygnałem PWM więc wszelkie zakłócenia na tej linii powinny wygenerować błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panel był odłączony dwa dni i nic to nie dało, wszystkie wtyczki i gniazda oczyszczone po za tym jak pisałem kupiłem drugi panel o identycznym numerze i też nie działa u mnie ale działa u kolegi w b6 i dlaczego to że dział u kolego nic nie zmienia ? Jeżeli jest uszkodzony to i u kolegi nie powinien działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy coś już wiadomo ? 2 lata walczę... panelu jeszcze nie zmieniałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności