Skocz do zawartości
roster82

Ściąganie poszyć foteli i kanapy

Rekomendowane odpowiedzi

Wiosenne porządki idą pełna parą

Ściągał ktoś? Ja już z siedzisk dałem radę, wystarczy płaski wkrętak i trzeba wypinać plastikowe zatrzaski poszycia, po podniesieniu kanapy w górę (kombi), ale za chiny ludowe nie wiem jak ściągnąć z oparć kanapy, blokują mnie zagłówki, a w zasadzie mocowanie zagłówków (plastikowe otwory w oparciu, trzymają poszycie).

Jak to wypiąć?

Edytowane przez roster82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to piszemy tutorial z aktualnymi zdjęciami. Rozkładanie zajęło mi 5 godzin, składanie 8. Może z tym poradnikiem zaoszczędzisz sobie trochę kłopotów i czasu :).

Jutro będzie o składaniu.

 

Wyciągamy zagłówki. Składamy oparcie, wykręcamy imbusem 5 jedną śrubkę wchodząca w oparcie (najgorsza śruba, dobrze mieć grzechotkę)

Następnie to samo z drugiej strony tej części oparcia.

IMG_20170406_204404561.jpg

 

Teraz możemy wyjąć oparcie i zacząć odkręcać obudowę zaczepu (4 wkręty).

IMG_20170406_205714052.jpg

 

Po zdjęciu plastiku, trzeba poluzować imbusem 5 mechanizm zaczepu (złota śruba), bo inaczej poszycie nam nie wyjdzie.

IMG_20170406_201747122.jpg

 

Teraz odkręcamy plastik podłokietnika (3 wkręty)

IMG_20170406_204246479.jpg

 

Po rozłożeniu podłokietnika odkręcamy wkręt trzymający poszycie oraz wkręt trzymający gąbkę oparcia w stelażu, wykręcamy wkręt w zagłębieniu (od podłokietnika) oraz śrubę ukrytą za grzbietem przylegającym do oparcia, gdy podłokietnik jest rozłożony.

IMG_20170406_211601054.jpg

 

 

Podłokietnik mamy luźny, ale żeby z niego ściągnąć materiał, trzeba wyciągnąć długi trzepień metalowy służący ruchowi składania, wtedy można wyjąć podłokietnik z szyny prowadzenia (z lewego skraja na fotce)

IMG_20170406_211557176.jpg

 

 

Możemy się zabrać za ściąganie materiału. Najlepiej płaskim śrubokrętem.

IMG_20170406_205254979.jpg

 

Odkręćmy sobie jeszcze plastik przy zagłówku.

IMG_20170407_132443436.jpg

 

W okolicach zagłówków będą nam trzymać mocowania (dziury), podobno można je wyciągnąć podważając płaskim śrubokrętem, niestety mi to nie szło za bardzo, więc mając zdjęte prawie całe poszycie, rozchyliłem gąbkę od stelażu i ścisnąłem te plastiki po czym łatwo wyszły.

IMG_20170406_201143716.jpg

 

 

Na samym końcu zostaje odczepienie sprężyn trzymających poszycie we właściwym miejscu i wyciągnięcie sprężyny z tkaniny. Ja sobie czarnym markerem permanentnym zaznaczyłem szwy, gdzie dokładnie wchodził drut w materiał, żeby później złożyć identycznie. Lepiej posegregować druty i opisać, bo są rożnej długości.

 

 

Jeśli między biała siateczką a obiciem właściwym macie pokruszoną w mak gąbkę, lepiej rozciąć delikatnie siatkę w jednym miejscu i wytrzepać to pomarańczowe gówno. Ja prałem dwukrotnie w pralce jako syntetyki w temp pierw 30 a potem 40 st. Między praniami musiałem wytrzepać startą na mak pomarańczową gąbkę, która wysypała się na obicie i niefajnie to wyglądało.

 

Jeśli chodzi o drugą część oparcia, sprawa jest nieco prostsza, analogicznie zaczynamy od zewnętrznej śruby na imbus 5 i robimy to samo po kolei.

 

Jeśli chodzi o rozbieranie siedzisk to sprawa jest dziecinnie prosta, nie trzeba niczego odkręcać, wystarczy płaski śrubokręt i wyciągamy poszycie z zatrzasków (rwijcie w razie konieczności mocno, nic nie połamiecie, to elastyczny plastik).

IMG_20170406_211606890.jpg

Edytowane przez roster82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_20170406_213025537.jpg

 

Składanie nie jest kłopotliwe, materiał łatwo nachodzi, ale dobrze go ułóżcie by się potem zgadzały dziurki od śrub.

Zwróćcie uwagę na wygięcia drutów, maja być zapięte łukiem do dołu. Trochę zdrowia zabierze wam naciąganie zaczepów, ale po krótkim czasie nabierzecie wprawy. Ja sobie pomagałem płaskim śrubokrętem, ewentualnie ściągałem zaczepy do siebie rękami by ułatwić wpięcie; można zapinać od góry albo od dołu, najlepiej przekręcać drut aż w końcu znajdzie się we właściwej płaszczyźnie do zaczepienia.

IMG_20170406_213530994.jpg

 

Naciągamy materiał na gąbkę, przykładamy do stelażu i zaczepiamy, najlepiej zaczynając od dołu.

 

Materiał trzeba będzie wprowadzić między blachy mocowania oparcia i dokręcić imbus.

IMG_20170407_131931656.jpg

 

Sprawdźcie, czy w odpowiednich miejscach macie plastiki siedzeń, będzie widać stare zagłębienia w materiale. Zwróćcie uwagę na dwa rodzaje wkrętów, te ze stożkowym zejściem idą w plastiki.

IMG_20170407_122600115.jpg

 

Jeden z plastików przy zagłówkach wkładamy pod gąbkę , rantem w kierunku tyłu oparcia.

IMG_20170407_132241497.jpg

 

 

Reszta jest prosta.

 

Najgorszą rzeczą jest wkręcenie imbusów przy instalowaniu oparć. Oparcia są ciężkie, ciasno siedzą między szynami i trzeba się trochę nagimnastykować. Mi się nie chciały zgodzić dziurki, poza tym były postrzępione i nici wchodziły w gwint. Opaliłem je zapałką, przy okazji trochę powiększając. Kupę czasu zajęło mi nakierowanie kanapy na dziurki, pomogłem sobie małym wkrętem lub imbusem (mniejszym niż 5), wkładając w otwór, by nacentrować dziury. W czasie dokręcania trzeba ułożyć mocowanie we właściwej pozycji.

IMG_20170406_204404561.jpg

IMG_20170407_130732408.jpg

IMG_20170407_131817589.jpg

Edytowane przez roster82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś poszło nie tak z dodawaniem fotek, możesz to poprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności