Skocz do zawartości
PiotrekPO

Wymiana oleju już po 11 tys? (ustawiona wym co 30k)

Rekomendowane odpowiedzi

Wyświetliła mi się informacja o wymianie oleju za 2000 km. Szybkie obliczenia mówią że w sumie będzie to tylko 11 tys od poprzedniej wymiany (3 miesiące temu).

 

Auto będzie miało 56 200 km przebiegu przy wymianie.

 

Czy to trochę nie za szybko?

 

Wymieniam olej w ASO co 15 tys. Zawsze im mówiłem żeby ustawiali przeglądy co 30 tyś. a ja sam będę sobie pilnował częstszych wymian. Możliwe że teraz ustawili następną wymianę za 15 tyś.

 

Silnik 1.8 TSI. Stan oleju na full, nigdy nie ubywało. W zasadzie to nawet za każdym razem im zwracałem uwagę że chyba leją za dużo bo na bagnecie było ponad stan. Ale twierdzą że leją według instrukcji producenta.

 

Ostatnio dużo jeździłem (ok. 5 tys z tych 11) z szybkościami powyżej 200 km (po Niemczech głównie). Zajeździłem olej?

 

Czy przy okazji tej wymiany muszę zrobić przegląd na 60 tyś? Takie coś jest obowiązkowe?

 

Ostatnie pytanie do DSG7. Czy wymieniać olej? Poprzednio jak pytałem w ASO zapierali się że nie. Że producent nie zaleca i oni tego robią. Tu na forum padały sugestie żeby zmienić. Zmuszać ich?+

 

PS. Wiem że to DSG jest "suche". Ale ktoś pisał że i tak jest tam jakiś olej do wymiany.

Edytowane przez PiotrekPO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Inferno

Myśle ze kluczem do tej wymiany są te ostatnie 5 tyś z dużymi prędkościami. Komputer sobie to przelicza i podaje przewidywana żywotność oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Wiem że to DSG jest "suche". Ale ktoś pisał że i tak jest tam jakiś olej do wymiany.

 

DSG nie jest suche tylko ma suche sprzęgła, jak normalna manualna skrzynia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku jazda 90% miasto spowodowała wyświetlenie komunikatu wymiany oleju przy 15 000KM...

Co też uczyniłem w ASO, przy czym skroili mnie w sumie na 650zł (olej, filtr, robocizna + jakieś pierdoły).

 

Niezależnie od w/w w styczniu 2018r zbliża się pierwszy przegląd - zobaczymy ile tym razem ubędzie z kieszeni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba leją za dużo bo na bagnecie było ponad stan. Ale twierdzą że leją według instrukcji producenta

 

W każdym serwisie leją inaczej. W jednym jak u szwagra w garażu: według wskazania na bagnecie, w innym według tego, co jest w instrukcji, a instrukcji jest (chyba) 5,2 litra, tyle - że jak to tu kiedyś wyjaśnił Mateusz - to jest ilość oleju lana do suchego silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu (ASO Audi) mieli przykaz lać lekko ponad maks tak aby w przypadku spalania oleju przez dłuższy czas na MMI pokazywało, że jest ok, a na pochyłym terenie nie było możliwości spadku ciśnienia na napinaczu. Drut w wydaniu VAG ;) Zasłyszane od pracownika ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Inferno
Swego czasu (ASO Audi) mieli przykaz lać lekko ponad maks tak aby w przypadku spalania oleju przez dłuższy czas na MMI pokazywało, że jest ok, a na pochyłym terenie nie było możliwości spadku ciśnienia na napinaczu. Drut w wydaniu VAG ;) Zasłyszane od pracownika ASO.

 

Ale jak się przesadzi z poziomem to wywali ten olej gdzie tylko będzie mógł. Kolega raz zalał więcej do golfa bo mu szkoda było końcówkę zostawić, potem razem robiliśmy uszczelnienie silnika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu mówimy o dolanie o 1-2 mm na bagnecie, a nie o wlanie 0,5 litra, bo tyle w bańce zostało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Inferno
Tu mówimy o dolanie o 1-2 mm na bagnecie, a nie o wlanie 0,5 litra, bo tyle w bańce zostało ;)

 

Ok, Ok ... tylko tak przestrzegam bo może ktoś zrozumie inaczej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejedź 1.000 km i zobacz jak się zmieni dystans do przeglądu.

Wymiana oleju w DSG - zobacz co masz wpisane w książce samochodu. Dopasuj przegląd do silnika i jego DSG.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

W moim przypadku jazda 90% miasto spowodowała wyświetlenie komunikatu wymiany oleju przy 15 000KM...

Co też uczyniłem w ASO, przy czym skroili mnie w sumie na 650zł (olej, filtr, robocizna + jakieś pierdoły).

 

Niezależnie od w/w w styczniu 2018r zbliża się pierwszy przegląd - zobaczymy ile tym razem ubędzie z kieszeni...

 

Pewnie 3/4 z tej kwoty to koszt oleju.

Sam kupuj olej i będziesz miał ~200 PLN taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności