Skocz do zawartości
PiotrekPO

Odpadła zaślepka na spryskiwaczu reflektora

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, sadam1988 napisał:

miałem doładnie to samo, też z nową oryginalną zaślepką. 

musiałem delikatnie nożykiem zeskrobać kawałek plastiku z zaślepki (oczywiście od wewnętrznej strony, przy mocowaniu zaślepki, więc nic nie widać).

Dziękuję, pomogło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którą część podpiłowaliscie ? U mnie nowa polakierowana jakby nie pasowala lekko no kołkach prowadzących. Mieliscie może taki problem ? 

Edytowane przez kedzirob
Literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo ! Najjpierw zgubiłem klapkę spryskiwacza od strony kierowcy, kupiłem nową oryginalną, dałem do lakierowania...

Zakładam i co.. luźna jakby miała chęć się zgubic i na dodatek spryskiwacz się nie domyka.

Zgroza ! Jak to opanować? Może trzeba lekko dyszę spryskiwacza przekręcić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie z tych dwóch kołków delikatnie plastik zeskrobałem, bo są z jakiegoś powodu za grube. Teraz klapka wychodzi i chowa się bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też odpadła/ktoś ukradł.

Kupiłem na Allegro używaną. Czy ktoś doradzi, jak zabrać się do montażu zaślepki, żeby niczego nie popsuć?
Na zdrowy rozum trzeba zmusić system do wysunięcia spryskiwaczy, czyli światła drogowe + użycie spryskiwaczy powinno zadziałać.

Tylko że spryskiwacze się od razu chowają. Jak to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwytasz spryskiwacz ręką i delikatnie wysuwasz. Wyjdzie, a jak puścisz, wróci na miejsce. Jak już będziesz go miał, bez problemu ogarniesz jak zalozyc zaslepkę. W razie czego mozesz czyms podwazyc drugą i zobaczyc jak tamta jest zamontowana. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja również dzisiaj straciłem zaślepkę po użyciu spryskiwacza, w związku z tym ze mam przegląd pojazdu pod koniec tygodnia w ASO, zgłosiłem naprawę w ramach gwarancji. ASO sprawdzi czy tylko zaślepka czy cały mechanizm trzeba wymienić.

Ja myśle ze to tylko zaślepka?

AE4843C4-EC96-488F-9C76-7F75DBCC83AA.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mnie w ramach gwarancji to zrobiono. Podobno wpierw trzeba ją sprowadzić, potem pomalować. Wg serwisu obecny numer fabryczny zaślepki jest inny niż na początku co może świadczyć, iż producent zna problem i poprawił mocowanie.

pozdr

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przechodziłem przez to samo. Najpierw kierowca, potem pasażer. W odstępie dwóch tygodni.

Nie bawiłem się w gwarancję, zamówiłem w ASO z lakierowaniem pod kolor z VIN. Uznałem, że bardziej mnie wkurzy inny odcień lakieru niż różnica w cenie... Jak się poczeka aż będą malować jakieś auto to lakierowanie da się dogadać tanio.

Też miałem problem ze spasowaniem więc też podszlifowywałem bolce. Taka jakość wykonania..

To co mogę polecić - aby uniknąć powtórki z rozrywki zapiąłem te nowe zaślepki opaską wokół dyszy spryskiwacza. Wymaga nawiercenia wewnątrz jednego otworu żeby opaskę przełożyć, ale super się wpasowuje i nie przeszkadza w pracy/ruchu spryskiwaczy.

Nawet jakby ktoś chciał sobie ode mnie teraz celowo "odpaść" zaślepkę, nie będzie w stanie bez narzędzi.

Łatwa robota, i nie grozi ponowne odpadnięcie. Na zewnątrz nic oczywiście nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotkę jakąś byś zapodał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Trochę się zeszło, nie miałem jak wcześniej zrobić zdjęć. Chyba nie ma co się rozpisywać, wszystko widać na obrazkach.

IMG_20191120_075834.thumb.jpg.a9528218bb5d98d63098c2609a1353ef.jpgIMG_20191120_075940.thumb.jpg.dd66b2cecfac825381fa31b9859fe385.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł. Jak zgubię swoją to pewnie tak się to skończy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry patent. 

ASO może nie uznać gwarancji na odpadniętą zaślepkę. Ja usłyszałem wprost: "nie ma części - nie ma gwarancji" ?

Już widzę jak wszyscy, którym to odpadło na autostradzie, wracają się i szukają zaślepki... O ile w ogóle zauważą, że odpadła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, SeBa_ napisał:

ASO może nie uznać gwarancji na odpadniętą zaślepkę. Ja usłyszałem wprost: "nie ma części - nie ma gwarancji" ?

Ja zawsze w takim wypadku proponuję mówić - "Proszę to na piśmie z Pana podpisem".

O dziwo nagle zwykle zmienia się ton serwisanta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się pod temat ale z trochę innym problemem dotyczącym zaślepki. Otóż u mnie zaślepka prawego spryskiwacza delikatnie się "zapadła". W dużym uproszczeniu przyjmując że zaślepka ma kształt prostokąta, dwa wierzchołki wpadły delikatnie do środka zderzaka. Skutek jest taki że spryskiwacz próbuje sie wysunąć ale nie daje rady, w związku z czym 3/4 płynu leje się do środka zderzaka. Mam pytanie czy da się jakoś sprytnir wyciągnąć tą zaślepke/cały spryskiwacz? Nie próbowałem nic na siłę bo boję się że urwę tą zaślepke. Byłem ostatnio na przeglądzie w ASO i krzyknęli mi na wstępie 400 pln za zdjęcie zderzaka bo od zewnątrz nic z tym nie zrobią.

20191203_173858.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może szara taśma klejąca? Jest mocna i jak przykleisz do klapki i zostawisz sobie kawałek aby chwycić to przy pociągnięciu wyskoczy?

Druga osoba może w tym samym czasie włączyć spryski aby dodatkowo było pchanie od dołu?

Jak coś wymyslisz to koniecznie pochwal sie na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wyjąć ten spryskiwacz. Użyłem nici dentystycznej - takiej o spłaszczonym kształcie ?. Wsunąłem ją w miejscu gdzie zaślepka jest najbardziej wklęśnięta. Obwinąłem nić wokół zaślepki i wyciągnąłem wszystko do góry. Nie potrzeba było dużej siły - taka nić jest słaba i pewnie szybko by pękła.

Obejrzałem i wydaje mi sie że zaślepka jest zamocowana prawidłowo. Nic nie było połamane - siedzi w swoich zatrzaskach. Ale opuszczając spryskiwacz niestety wraca do "starego" położenia czyli wpada do środka. Teraz już wiem że przyczyną niewysuwania się spryskiwacza nie było to że zaślepka wpadła do środka i coś się przyblokowało ale podejrzewam że przez to że zaślepka nie zakrywa całości do środka wpada dużo syfu piachu błota etc. który blokuje poruszanie się sprysku. Jedyny pomysl jaki mam to podklejenie czyms tej zaslepki od spodu zeby nie opadała. Może poprzedni właściciel auta przerabiał problem o którym piszą koledzy, zgubił zaślepkę i wymienił na nie ori...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli było dobrze a teraz jest źle to jest jeszcze inna opcja. Sprysk mógł się wyczepić z mocowania albo co gorsze mocowanie częściowo odkleiło się od zderzaka.

W takiej sytuacji będzie trochę rozbierania.

Mama nadzieje, że patent z podklejeniem wystarczy. Powodzenia.

ps. Fajny pomysł z tą nicią ?

Edytowane przez Majkel2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie podpowiedzieć w jakim serwisie założą nową klapkę w ramach gwarancji ?Klapka odpadła podczas jazdy , niestety serwis nie chce tego zrobić na gwarancji, macie jakieś pomysły ? Koszt 400 zł za kawałek plastiku.

IMG_20200208_173027.jpg

Edytowane przez sosek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, sosek napisał:

Możecie podpowiedzieć w jakim serwisie założą nową klapkę w ramach gwarancji ?Klapka odpadła podczas jazdy , niestety serwis nie chce tego zrobić na gwarancji, macie jakieś pomysły ? Koszt 400 zł za kawałek plastiku.

IMG_20200208_173027.jpg

Witam

Krotwski Cichy - mnie tam wymienili w ramach gwarancji.

pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności