Skocz do zawartości
bobek_1987

Wymiana Anteny

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć tym razem przymierzam sie do wymiany anteny posiadam taką

http://www.allegro.pl/item161027243__antena_gps_vw_okazja_volkswagen_.html

i moje pytania brzmią czy jak wymienie antenę na taką

http://www.allegro.pl/item162846563_antena_dachowa_vw_skoda_opel_toyota_renault_seat.html

- będzie tak samo odbierało radio.

- ten kabel od anteny nawigacji będzie pasował do normalnej, czy musze przeciągać przez cały samochód inny. :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja robiłem u siebie cos podobnego, orginanla antena była złamana, kupiłem na allegro za 25 zł i wkręciłem, radio działa, navi działa...

 

edit,

 

chcesz wymienić sam bat czy antene razem ze stopką? ja zmieniałem sam bat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chce całą zmienić, doszedłem do wniosku że ta antena nie jest mi potrzebna, a jak moge założyć inną tańszą i będzie wszystko chodziło orginalną sprzedam, bo mi trzeba pilnie kasy. :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak by wyglądało podłączenie, ale navi Ci na tej za 25 zł chodzić nie bedzie. Na tej za 300zł jest takie okrągłe pudełeczko które znajduje się koło bata anteny i takie te pudełeczka (nie wiem czy to wzmacniacz czy nadajnik) mają tylko paski z navi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i takie te pudełeczka (nie wiem czy to wzmacniacz czy nadajnik)

Jest to antena odbiorcza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w sklepie i pan mi oferował bardzo fajną antene dachową za 25 zł, plus wzmacniacz antenowy za 15 zł :hurra: tylko nie wiem czy jest sens kupować ten wzmacniacz, gościu mówił że on dużo daje i bardzo szyko sie sprzedaje, a co wy o takim wynalazku myślicie, ja mieszkam na wsi i takie wzmocnienie sygnału by mi sie chyba przydało :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie dość często montują takie wzmacniacze, podobno to się sprawdza, i radio lepiej zbiera fale...

 

jak zamontujesz ten wzmacniacz to napisz czy coś się poprawiło... jak tam wrażenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bobek_1987, Nie widziałem sprzedawcy który Ci powie że towar któryc chce Ci sprzedać się nie sprzedaje. To wbrew logice :-)

Masz do kupienia antene która jest ze wzmacniaczem i pasuje do otworu wiec dlaczego chcesz kombinować i kupowac jakieś rzemiosło?

Nie napisałes jakie masz radio. Jeżeli oryginał to nie masz problemu ze wzmacniaczem, jak nieoryginalne to potrzebujesz separatora który zasili Ci wzmacniacz w antenie, jak do org. radia podłączysz zwykłą antenę+wzmacniacz to bedziesz mial to samo co teraz... lub gorzej :-)

Nie wiem czy takie zmiany mają sens. Lepiej zostaw samochod przez tydzien w garażu to więcej zarobisz na paliwie którego nie spaliłeś :-)

 

Nie sugeruj się tez cena jaka zobaczyłeś w najlepszej aukcji na Allegro.

Tutaj masz tańsza wersję http://moto.allegro.pl/item163473214_antena_nawigacji_vw_passat.html

A bywają jeszcze tańsze używki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm i teraz mam dylemat

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam postanowiłem dzisiaj wymienić te anteny, nie kupowałem tego wzmacniacza, najpierw chciałem sprawdzić jak odbiera bez niego. Po wymienie o dziwo wszystkie stacje odbiera ładnie nawet gdy samochód jest w garażu. Teraz jestem zadowolony z tej zamiany.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Szukam pomocy bowiem gdzies uciekla mi koncowka przewodu od anteny w passaciku b4 i nie wiem gdzie jej szukac. prosze o jakies porady a najlepiej zdj ktoredy jest puszczony przewod. Mam sedana a wiem ze to jest wazne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w pasku, chociaz wyglada ze budowa anteny jest ta sama. Chodzi o to ze antena radiowa (tylko radiowa bez gps) majaca wzmacniacz w podstawie jest do odratowania. Nie trzeba jej wymieniać. Wystarczy zlutować razem przewód/rdzeń idący z auta z rdzeniem w bacie anteny. Mam tak od 5 lat u siebie i antena ściąga jak nowa. W parudziesięciu vagach tak robiłem i nikt nie wrócił przez lata, że sygnał się pogorszył.

Edytowane przez maryo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to ze końcówka gdzieś się schowała odpięła się od radia podczas jazdy i zsunęła się gdzieś na dol ( tak myślę) i nie wiem w którym miejscu jej szukać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to ze końcówka gdzieś się schowała odpięła się od radia podczas jazdy i zsunęła się gdzieś na dol ( tak myślę) i nie wiem w którym miejscu jej szukać

To tak jak z punktem G u kobiet, wkładasz rękę;)...w lewo..w prawo..góra..dół i gdzieś napewno się znajdzie:) W b3 (sedan) idzie od strony licznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HAHAHAHAH jakie porownanie xDD dzieki wielkie za pomoc napewno sie przyda tym bardziej ze za rada z innej strony szukalem kolo drazka zmiany bieow i nic nie znalazlem xDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Takie pytanko. Jak najlepiej wyjąć antenę z sedana? Da się to zrobić bez wyjmowania tylnej szyby? Skruszył mi się ten plastik wokół stopki jak i na bacie i myślę nad wymianą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Jak zdemontować antenę gps w b6 kombi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie po mojemu....

I obrazków nie ma:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności