Skocz do zawartości
Sharkyman

Problem z otwierającą się klapą bagażnika w sedanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z klapą bagażnika w moim passacie b5 fl 2001r. sedan AWX 130 km. A mianowicie to dwa dni temu zaczęła wariować. Nie mogę napisać że się sama otwiera bo bywa z tym różnie. Potrafi sama się otworzyć po odpaleniu silnika, po zgaszeniu świateł. Przez jeden dzień nawet wszystko bylo ok. Z pilota zamykam caly samochód, bagażnik też ale jak otworzę to klamka nie reaguję, dopiero jak się sama otworzy, zamek załapie to i klamką otworzę. Dzisiaj dobrałem się do mechanizmu klamki wszystko było sprawne, popsikałem wd40 wszystkie styki w kostkach, elementy mechaniczne i nic nie pomogło. Pózniej dobrałem się do modułu komfortu ale tam też można powiedzieć że jest w porzadku. Delikatna wilgoć trzyma ale wiazki są całe bez śladów przegnicia czy przełamania.

Liczę na waszą pomoc i szybką odpowiedź. Z góry dziękuje.

Edytowane przez Sharkyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to na jakieś zwarcie. Sprawdź jeszcze kostki na module komfortu. Miałem zwarcie na kostkach DSP i włączając światła zmienia się dźwięk muzyki. Może jeszcze sprawdź kable na łączeniu klapy bagażnika i samochodu

Edytowane przez Sebax88x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego winny na 99%jest mikrostyk w mechanizmie otwarcia bagażnika objawy identyczne ,ja ok 2 lata temu z tym walczyłem i po prostu odłączylem kostkę od' klamki 'w bagażniku.Jak to z braku czasu jeszcze tego nie zrobiłem gdyż zawsze otwieram bagażnik z kluczyka z zew. a z wew. Przyciskiem w drzwiach takze kostka nadal odlaczona i zabezpieczona i tak nadal jeżdżę,może w tym roku zrobię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wam za odpowiedź.

Sebax88x, kostki są w porzadku wyglądają jak nowe. W srodku osłony zero wilgoci. Ale był kiedyś wymieniany bo jest podpisany korektorem.

Prezes007 już się biorę za czytanie o mikrostuku. Mam nadzieję że nie będzie to mocno kosztowne ani skomplikowane.

 

Wygląda na to że najprościej to wymienić listwę klapy http://allegro.pl/mikrostyk-klamka-blenda-vw-b5-fl-sedan-3b5827297-i6532228426.html

Edytowane przez Sharkyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to nawet drogie, a ile nerwów się zaoszczędzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie najlepiej wymienić całą Listwę oczywiście jeżeli tak jest sprawny mikrostyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem całą klapę ( bo miałem porysowaną ) ze sprawną listwą i problem z głowy. Dzięki wielkie za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności