Skocz do zawartości
marcinsgdz

B7 - atrapa przedniego zderzaka

Rekomendowane odpowiedzi

Zwierzęta chyba bardzo mnie lubią :)

W sierpniu otarłem się o sarnę a dziś gołąbek wleciał mi w przedni zderzak i w efekcie mam połamaną środkową kratkę.

Czy do sedana i kombi występuje ta sama kratka i czy muszę kupić też dolny chrom czy chrom to oddzielny element (jest cały)?

Czy jeśli podam komuś vin to poda mi jaki nr powinna mieć środkowa kratka/atrapa?

 

I ostatnie pytanie: czy aby ją wymienić to muszę zdjąć zderzak i jak to zrobić?

 

Szkoda gołąbka :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.jpg

 

Jak wynika z Etki, sedan i kombi to to samo a listwa występuje osobno.

Edytowane przez mgboczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już kratkę. Ale jak ją wyjąć i zamontować nową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę ę się pod temat, jak ściągnąć znaczek z grilla za którym jest radar ACC?? Trzeba cały grill ściągać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według ELSA trzeba cały. Ale to teoria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Według ELSA trzeba cały. Ale to teoria.

 

A praktyka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie odpowiem, bo tego w tym aucie nie demontowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w takim razie jak zdjąć zderzak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam już kratkę. Ale jak ją wyjąć i zamontować nową?

 

Jeśli chcesz dolną kratkę środkową wymienić to nie musisz zdejmować zderzaka! Musisz odkręcić dwie śrubki przy kratkach bocznych (osłonach lamp halogenowych w zderzaku) i delikatnie podwadzić je w miejscach w których są zatrzaski a potem powoli wypinać od środka do zewnątrz obie kratki. Jest na YT film tam masz fajnie pokazane jak to ugryźć (tytuł: Passat B7 European DRL Bulb change).

 

Kratka środkowa jest na zatrzaskach też, które w jej górnej części trzeba podwadzić z wyczuciem w miejscach gdzie te zaczepy są. Popatrz na nową kratkę i szperaj starą kratkę w tych samych miejscach w których będziesz widział zaczepy na nowej kratce :)

 

Może być konieczne odkręcenie ramki rejestracji (zależy jaka masz ramkę i czy nie koliduje z podważaniem zaczepów na środku kratki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy grill w B7 ściągamy tak jak na tym filmiku:

 

Bo odkręciłem 4 śruby od góry ale coś mocno go trzyma i nie wiem czy nie trzeba ściągać całego zderzaka, a nie chce nic połamać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nikt nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież na filmiku widać, że trzeba wyszarpać górę i dół z zatrzasków (opis jako "pull").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Naprawdę nikt nie pomoże.

 

Dokładnie tak samo jak na przedstawionym filmie. Zderzaka nie musisz do tego celu zdejmować. Tydzień temu u siebie zdejmowalem zderzak i też gril ciężko z zatrzasków schodził. Polecam przez zdjęciem popryskanie zatrzasków silikonem lub innym penetratorem jeśli masz obawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do grilla najlepiej jest użyć płaskiego klina demontazowego na alledrogo można dostać za 30 zł. Bierzesz sobie klina i wkładasz w szczelinę między zderzakiem a grilem i delikatnie podważasz do góry jednocześnie ciągnąć z wyczuciem do przodu. Zaczynaj od jednego boku i idź w stronę drugiego zaczepy będą puszczaly. Co do kratki środkowej to wolałbym zderzak zdjąć i nie niszczyć lakieru od zewnątrz tylko od spodu sobie delikatnie odpinac zatrzaski. Z tym że zdjęcie zderzaka wiąże się ze zdjęciem grila

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Dla wprawionych rąk zdjęcie zderzaka nie powinno trwać dłużej niż 20 minut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam :) jestem nowy szukałem ale nic nie znalazłem. Kupiłem uszkodzonego b7 auto posiada ACC i tak: znaczek jest distronic jest. ale połamane było mocowanie distronica to raz jakiś nr części jak tego szukać? a dwa nie mam grila (atrapy) i tu drugie pytanie czy jest on taki sam jak w normalnej wersji czy mocowanie znaczka VW pod ACC jest inne? bo nie mam nr części i nie wiem czego szukać? ktoś poradzi?. komputer pokazuje usterkę ACC z tym że ten sensor był przestawiony i nie równo patrzył w szkiełko... szkiełko ma uchwyty całe distronic również jest w idealnym stanie... i tu kolejne pytanie czy od uderzenia mógł ulec zniszczeniu? fizycznie stan idealny? muszę to poskładać ale najpierw dokupić co potrzeba :P i kolejne pyt jestem to w stanie ustawić potem skalibrować czy serwis? czeka mnie jeszcze wymiana szyby i deski :( na szybie kamera tu komputer błędów nie pokazuje... z góry dziękuje za podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam podpinam się do pytania. potrzebuje kratkę środkowa wersja highline czyli 2 chromy... moja stara kratka ma połamane mocowanie górne chromy są idealne... niestety na alledrogo jest jedna taka ale uszkodzona tak bynajmniej widzę na zdjęciu. w serwisie jak byłem miałem nadzieje że kupię sama kratkę a chromy przełożę. niestety powiedziano mi że to występuje razem i koszt 530zł =/ na alledrogo są zamienniki po około 200 pln przerabiał ktoś ten temat? pasuje to jakoś piszą ze identyczne i w niczym jakością nie odbiega od oryginału... bez kratki to średnio bo prędko chłodnice klimy można rozwalić :P jakieś podpowiedzi ewentualnie gdzie takiej kratki szukać może ktoś ma na sell ?... w etce bynajmniej jak ja sprawdzałem na tej online to widziałem że kazdy chrom występuje osobno dlatego mnie trochę zdziwiło jak powiedział że tylko w komplecie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie w etce listwy chrom są oddzielnie numerowane. Dziwne, że chcą Ci wcisnąć listwy razem z kartkami. Wpisz nr tej kratki w cenniku " benepol sklep" tam pokaże Ci cenę kratki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak tylko nr kratki na 2 chromy ktoś ma ? :D wpisałem nr kratki pierwszej są 3 rodzaje czarna , czarna z chromem na dole i z dwoma chromami i na tej stronie co podałeś to ceny brutto 1000zł w Ignaszak Kalisz 530 brutto kratka z chromami =/ chyba że nie to mi pokazało bo sprawdzam teraz np kupowałem w serwisie nadkole i nadkole lewo przód i ceny bardzo zbliżone :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności