Skocz do zawartości
bilat91

Tylny most 2.8 4motion - numer części a przełożenia

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

czy ktoś z Was spotkał się z problemem doboru mostu, lub potrafi rozkodować numer części z ASO?

 

Kupiłem auto 5 lat temu - 2.8 4motion 2001r. SEDAN, manual 5 biegowy -

od zakupu auto miało drobne luzy w układzie napędowym. Teraz wymieniłem dwumas, sprzęgło na nowe LUK i most na używany. Most zajechał się po 3 dniach. Poprzedni most też nie był od nowości w tym aucie (jest opisany farbą na obudowie - jak to zwykle robią handlarze części).

 

Mój mechanik mówi, że być może mam w aucie most o złym przełożeniu, dlatego się od razu zajeżdża.

 

Dziś dzwoniłem do ASO: właściwy most ma numer katalogowy 01R500043F o przełożeniu 35:9.

 

Niestety numer nabity na części to nie numer katalogowy. Ktoś jest w stanie mi to przełożyć?

 

Np. most, z którym kupiłem auto ma numer CUC070201, wymieniłem go na CUC27109 - (zajechał się w 3 dni), a jeszcze inne są dostępne na allegro - tzn CUCxxxxxx.

 

Ogólnie mosty wychodziły z 3 różnymi przełożeniami 35:9, 34:13 i 37:9. Były skrzynie 5-biegowe, 6-biegowe i automaty.

 

Poniżej wklejam schemat

 

http://pl.realoem.me/Volkswagen/RDW/PA/2001/226/R/5/500/500010

 

Zwróćcie uwagę, że po symbolu "CUC" na numerze części jest 5 albo 6 liczb - przy czym ciężko znaleźć taki most, który ma identyczną końcówkę po "CUC" - czy ta końcówka ma jakieś znaczenie?

Edytowane przez bilat91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to dla potomnych. Most CUC ma przelozenie 35:9 a liczby za CUCxxxxxx to data produkcji. Mosty AZX, AMX i BBG rowniez maja 35:9 i pasuja. Moga sie roznic tylko wytrzymaloscia.

 

U mnie mosty sie psuly nie ze wzgledu na przelozenie tylko na luzy w skrzyni-w torsenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności