Skocz do zawartości
73greniu

passat b7 highline tapicerka dzrzwi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Szukam porady. Górna cześć tapicerki drzwi w moim pasku jest uszkodzona, coś jakby na odcinku ok 10cm poszycie jest bardzo mocno pofałdowane, jakby potraktowane wysoką temperaturą. Szwagier stwierdził, ze to poprzedni własciciel musiał tak często trzymać łokieć i jakby sie ta jego teoria sprawdza. Ręka na kierę a łokieć idealnie trafia w to miejsce. Swoją drogą co to musiał być za wieprz skoro aż tak to zniszczył! I moję pytanie: czy w panelu drzwi da sie wymienić tylko tą górę, czy trzeba w całości. To jest wesja highline więc i sam boczek jest skórzany, raczej nie wchodzi w grę podmianka na normal, chyba ze się mylę. Jest na to jakiś sprawdzony sposób? Wszystkie porady mile widziane!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, na początek chciałbym zwrócić uwagę, że opisuję sytuację z VW Passata B6 a wątek ma nazwę B7.

Ja miałem identyczną sytuację, jednym ze sposobów(tego nie próbowałem) jest skorzystanie z usługi firmy w Lesznie, która "naprawia" górną część tapicerek podatną na uszkodzenia- szukałem sposobu na naprawę i swego czasu się na nich natknąłem, pytałem wielu tapicerów i żaden nie chciał się tego podjąć tutaj masz link na alledrogo z ich ofertą http://allegro.pl/tapicerka-boczek-passat-b6-przod-przednia-lewa-i6762848432.html.

Drugi sposób to poszukać używki ale jest to praktycznie nie możliwe (towar na który "poluje" bardzo dużo ludzi).

Trzeci sposób to kupić oryginał w ASO PL kosztuje ok. 2000zł, u naszych sąsiadów w DE koszt ok 1450zł(w przeliczeniu na PLN)- jest to to informacja z roku 2015 bo wtedy się orientowałem.

 

Wydaje mi się, że jest to element który może ulec zniszczeniu podczas próby zmiany górnej części z resztą tapicerki drzwi.

*wspomniana górna część jest obita na piankę kształtowaną metodą wtryskową.

 

To jest tylko moja porada zrobisz jak uważasz.

 

Na koniec dodam, że Ja mam z DE pasuje idealnie odcień do tej zniszczonej i do reszty drzwi oraz konsoli.

 

Pozdrawiam :mlask

Edytowane przez dfrohlich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swoją drogą co to musiał być za wieprz skoro aż tak to zniszczył!
kropla drąży skałę.
czy w panelu drzwi da sie wymienić tylko tą górę, czy trzeba w całości.
Góra i dół są zgrzewane. Da się to zarówno rozdzielić jak i połączyć. Czarne tworzywo (górnej części) ma niższą temperaturę mięknięcia niż białe (dolnej części). Potrzeba opalarki i lutownicy (najlepiej oporowej). Dobrze jest kupić sobie jakiś byle jaki boczek i przećwiczyć na nim zanim się zabierzesz za właściwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności