Skocz do zawartości
radekrp90

1.4 TSI CAXA i pochodne - zestaw łańcucha rozrządu

Rekomendowane odpowiedzi

Serwisy Skody mają "zakaz", a może raczej nakaz nie montowania tego zestawu do innych aut niż Skoda. Kompletnie nie zrozumiała polityka tym bardziej, że wada silnika jest w każdym VW, Audi czy innym Seacie.

Sprawę należy rozwiązać nieco inaczej - musisz zapytać w serwisie Skody czy zestaw pasuje do danego numeru silnika, jeśli tak oni dają na to gwarancję (na części). Montaż musi być wtedy w warsztacie, na fakturę etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki tak trzeba będzie zrobić. Napisałem emaila do skody z prośbą o wypowiedź mechanika na temat tego co nie pasuje, ale nie podjęli nawet próby. Skwitowali nie pasuje do tego modelu i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj datę produkcji silnika (z wklejki na silniku) albo wyślij mi na PW zdjęcia tej wklejki oraz wklejki z bagażnika. Ustalimy czy faktycznie coś nie pasuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszło

 

Witam, ponownie czy ktoś może poratować instrukcją do wymiany rozrządu  (kolejność działań, momenty dociągania itp). Finał będzie taki że chyba sam będę wymieniać rozrząd bo wychodzi na to że mechanicy nie chcą mieć do czynienia z klientami co mają za dużą wiedzę o samochodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, sebus504 napisał:

 Finał będzie taki że chyba sam będę wymieniać rozrząd bo wychodzi na to że mechanicy nie chcą mieć do czynienia z klientami co mają za dużą wiedzę o samochodzie.

Jeżeli klient przychodzi do warsztatu i jest teoretycznie mądrzejszy od mechanika to się nie dziw. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sylmicha To zależy - jak ktoś jest świadomym, wie co mówi, to zazwyczaj mechanik inaczej do tego podchodzi.

Problem zaczyna się w dwóch scenariuszach: gdy to właściciel wie więcej niż mechanik - wtedy ten drugi nie chce auta dotykać, bo wie że i tak coś spier*** lub gdy właściciel udaje, że coś wie i próbuje przekonać do swoich mądrości mechanika. Wtedy wiadomo, że co się nie zrobi będzie problem i lepiej zwyczajnie dla takiego mechanika będzie odmówić naprawy ;)

@sebus504 Co do instrukcji, w załączniku instrukcja serwisowa dla 1.4 TSI-CAXA, w języku angielskim. Jeśli potrzebne będzie coś w PL to daj znać, zrzucę z ELSY ale nie całość, bo to karkołomne zadanie :D

K0059101820-4-cylinder_injection_engine_(1_4_l_direct_injection_engine__turbocharger).pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Pytanko jeszcze podałbyś namiar na działającą ELSE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu "kupiłem" na PirateBay ;) Teraz można szukać gdzieś na Mega itp. Nie mam linków niestety.

To co wysłałem to kupione ze strony VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dźwięki wydobywające się spod maski po odpaleniu utwierdziły mnie w przekonaniu, że czas najwyższy wymienić rozrząd w aucie tj. VW Passat B7 Variant 2011 r. VIN WVWZZZ3CZCE074943.

Poszukuje najlepiej dopasowanego zestawu pod mój kod silnika CAXA. Oczywiście ważne, aby cena była również atrakcyjna :D

 

Dziękuję i pozdrawiam

20190702_160343.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piotrek3991 masz w tym temacie podany numer i linki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej - CAXA w B7 to już wersja "C" wchodzi bez zająknięcia. Niestety ceny w ASO podskoczyły, więc jak to mówią - tanio to już było :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w dobrym sklepie taki komplet OE około 1200-1300zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jak widziałem podskoczyły nawet w normalnych sklepach (do około 1600) ale te inne to pewnie kwestia zapasów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To była cena po rabatach jeszcze z pół roku temu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

745 zł warto wziąć... sprzedaje ASO Skoda/VW..... pół darmo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.07.2019 o 11:53, rosol napisał:

Witam,

Czy rozrząd z linku powyżej będzie pasował do każdego passata B7 rocznik 2014 TSI 122 KM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasuje do każdego B7.

Nie pasowanie to kwestia Golfa V, Passata B6 z rocznika 2008 lub innych podobnych z pierwszym rzutem 1.4 TSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie czasu w którym należy już wymienić rozrząd. Mój egzemplarz jest 2014r. z polskiego salonu z aktualnym przebiegiem 74 tyś. km. Przy codziennym porannym odpaleniu nie słychać rozrządu. Natomiast gdy auto postoi 2 lub 3 doby nieużywane to przy pierwszym odpaleniu przez ok. 1 sekundę słychać delikatnie łańcuch potem już ok. Czytałem, że nawet nowe egzemplarze, które stały na placu tak się zachowywały. Proszę o opinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma reguły. Należy pamiętać, że te "nowe salonowe" po 20-30 tyś km potrzebowały często wymiany zestawu rozrządu ;)

Jedyna opcja na bycie pewnym to kontrola ustawienia wałków ale bez blokad się nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności