Skocz do zawartości
Slabb

Volkswagen Arteon

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tym razem zanim sie zdecyduję biorę samochód na kilka dni do pojeżdzenia. Jeżeli poprawia glośność pracy zawieszenia i nie będzie za bardzo szumiało przy bezramkowych szybach to za 1,5roku pomyśle...

 

Co do zawiasu powinny sie wypowiedzieć osoby które maja B8 z roku 2017 jak tam jest cicho to znaczy ze poprawili ale jeśli narzekają to i w arteonie jest sadze ****

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o której Ty godzinie byłeś, że takie pustki wokół samochodów? ;)

Ja już wróciłem i na szybko swoje komentarze opiszę dot. Arteona.

Mam sporo dokładnych zdjęć, wrzucę do chmury i udostępnię później. Filmy mam tylko z działania nowego DPro w Arteonie i Superbie SportLine (notabene ten ekran w Skodzie bardzo się grzeje, wręcz parzył gdy się go dotykało.)

 

Moje wrażenia: samochód gabarytowo tak jak Superb (suche liczby nie kłamią). Miejsca na tylnej kanapie tyle co w Superbie, ale na głową mniej. Ja mam 192cm i jak się oparłem to już muskałem głową o dach, nawet palca nie mogłem wsadzić między podsufitkę a głowę było jeszcze komfortowo, ale nie wiem jak by mi się jechało w takiej pozycji na dołkach.

Zauważyłem że względem Passata w tunelu środkowym pod kratkami wentylacji pasażerów tylnej kanapy - oprócz gniazda 230V i 12V jest jeszcze port USB.

P3130099.jpg

W miejscu włącznika świateł też jakieś kosmetyczne zmiany - ciekawe czy ma to związek z tym że w Arteonie nie ma świateł przeciwmgielnych i główny reflektor włącza sie w jakiś tryb (taki przycisk widziałem też w Audi)

P3130260.jpg

Bagażnik jest bardzo pojemny, długość i szerokość zbliżona do Superba, trochę płytszy (tak jak w Passacie, żeby zmieściło się koło pełnowymiarowe i subwoofer) - ale tak czy inaczej robi wrażenie bardzo pojemnego i bardzo dostępnego dzięki nadwoziu liftback.

W bagażniku są haczyki po bokach, jest wysoki próg załadunku ale jakieś ustrojstwo w nim umieścili od wewnątrz, może to też cześć systemu aranżacji wnętrza. Żeby podnieść podłogę bagażnika używa się tasiemki. Po złożeniu siedzeń nie ma idealnie płaskiej podłogi jest mały garb.

Po otwarciu maski rzuca się w oczy, że nachodzi ona na błotniki, fajnie to wygląda :)

P3130103.jpg

Nowe grafiki AID mi się podobają.

P3130197.jpg

Nowy Discover Pro działa bardzo płynnie i szybko, jednak brak gałki utrudnia szybkie ściszanie/podgłaszanie - nie działa przytrzymanie przycisku, trzeba ileś razy klikać żeby osiągnąć pożądany efekt, czułość wyświetlacza i przycisków jest bardzo dobra.

P3130247.jpg

Niestety zapomniałem metrówki :( więc nie miałej jak zmierzyć długości siedzisk, ale położyłem telefon który ma 14cm długości, żeby później dało się oszacować to.

P3130194.jpg

Wydechy jak w Passacie - tylko 280TSI ma przelot.

Jeszcze w tym tygodniu coś napiszę i wrzucę całą galerię zdjęć.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Link do galerii:

https://1drv.ms/f/s!AmB3E2R-rysslU7QtILH7aTB5NIL

P3130104.jpg

P3130108.jpg

P3130111.jpg

P3130257.jpg

Edytowane przez szylton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w niedziele troche przed otwarciem, jak zaczeli wpuszczac szarancze to juz bylem na vw przygotowany:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon czy tylne szyby są zwykle czy dzwiękoszczelne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i guziki od szyb i lusterek bez chromowania??? Chcą iśc w klasę premium z takimi oszczędnościami...

Ciekawe czy tylko w R line czy w elegance tez

Edytowane przez kriss555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest jak w Passacie, nie mogą być tak premium jak Audi, coś trzeba zostawić. W Elegance jedyną różnicą jest tapicerka siedzeń, kierownica i dekory.

Z zagłówkami też mam zagwozdkę, bo jak widać w galerii są takie cieńsze bez regulacji przód/tył i takie jak mamy w B8, ale obywie wersje były w wersji R-line stąd nie wiem na jakiej podstawie się je dobiera.

Ja zwróciłem też uwagę że boczki drzwi nie miały przeszyć tak jak ja mam w Passacie z Nappą:

https://photos.google.com/share/AF1QipO0bcFfofVy9cJOK3jT30S9QJPx6SlsNklU-cS5DWMu0-sFlH2tu3uVcX6WGHji_g/photo/AF1QipOiKBSdBC2IocBP3yrq0H5AHJ3O7uboWDrsmEmj?key=ZURFOEdqcDdMck9GWnduOFlSUFZHTDNkemwtXzRR

 

A w Arteonie takie tworzywo, co prawda dobrej jakości, ale...

https://onedrive.live.com/?authkey=%21ANC0gsftpMHk0gs&cid=2C2BAF7E64137760&id=2C2BAF7E64137760%212781&parId=2C2BAF7E64137760%212766&o=OneUp

 

Czy osoby które nie mają Nappy też nie mają przeszyć na boczkach?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Szymon czy tylne szyby są zwykle czy dzwiękoszczelne?

 

 

Tak jak widać na zdjęciach paolokosa. Zapytałem ich na stoisku i potwierdzili że z tyłu, na razie nie przewidują laminowanych.

To jednak inne auto, inna budowa drzwi i słupków, trzeba będzie przetestować na trasie jak z poziomem wygłuszenia.

Bo w moim B8 po tych 3200km wszyscy byli pod wrażeniem komfortu akustycznego, co potwierdza się z moimi odczuciami.

Tak samo widziałem filmiki osób ze skrzypiącym zawiasem sprzed paru dni - u mnie nigdy czegoś takiego nie doświadczyłem, może kwestia udanego pod tym względem egzemplarza.

Edytowane przez szylton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tych zdjęć do dałeś Szymon wynika ,że guziki szyb nie maja metalowego wykończenia a w naszych passatach ( przynajmniej highline) maja.

P3130189.jpg

co do szyb to pop prostu taniej zrobić podwójne tylko przednie i i tak wziąć za to 500 euro. Poza tym skoro w A4 są tylko przednie dzwiekoszczelne dostępne, a w A5 w ogóle to nie można robić za dużej konkurencji...

Cięcie kosztów i tyle...

z opisu konfiguracja vw.de wynika też ,że lampki w drzwiach tylko z przodu, z tyłu pewnie odblaski. Chyba ,ze błąd w opisie... ale wydaje mi się, że tną koszty gdzie się da, a zęby było to jak najmniej widać...

Edytowane przez kriss555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tych zdjęć do dałeś Szymon wynika ,że guziki szyb nie maja metalowego wykończenia a w naszych passatach ( przynajmniej highline) maja.

[ATTACH=CONFIG]151968[/ATTACH]

co do szyb to pop prostu taniej zrobić podwójne tylko przednie i i tak wziąć za to 500 euro. Poza tym skoro w A4 są tylko przednie dzwiekoszczelne dostępne, a w A5 w ogóle to nie można robić za dużej konkurencji...

Cięcie kosztów i tyle...

z opisu konfiguracja vw.de wynika też ,że lampki w drzwiach tylko z przodu, z tyłu pewnie odblaski. Chyba ,ze błąd w opisie... ale wydaje mi się, że tną koszty gdzie się da, a zęby było to jak najmniej widać...

 

Dlatego najlepiej jakby ktos mogl napisać do de o wyjaśnienie z tymi szybami VS passat i cena, tak jak przyciski szyb chrom sedan Arteon plastik czarny ale czy to wogole realne aby ktos to przeczytał i sie zainteresował... na VW.de jak sie wejdzie w arteona i kliknie opis wyposażenia to jest opis wyposażenia akustik wchodzi sie w detale i z opisu wynika ze wszystkie szyby powinny byc podwójne Tylko ze język niemiecki to tak średnio kumam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tych zdjęć do dałeś Szymon wynika ,że guziki szyb nie maja metalowego wykończenia a w naszych passatach ( przynajmniej highline) maja.

 

 

 

Malo tego, uchwyt otwierania schowka takze jest bez chromowanej obwodki... Widac ciecia juz na pierwszy rzut oka co nie rokuje dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tych zdjęć do dałeś Szymon wynika ,że guziki szyb nie maja metalowego wykończenia a w naszych passatach ( przynajmniej highline) maja.

faktycznie nie dostrzegłem tego, ja też w Pasku mam te chromowane wstawki.

Pytanie - czy to element stylistyki czy faktycznie oszczędności? Ale na czymś tak śmiesznym?

Edytowane przez szylton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zwróciłem też uwagę że boczki drzwi nie miały przeszyć tak jak ja mam w Passacie z Nappą

 

najprawdopodobniej, podobnie jak w nowej A4, będzie to opcja. Za dopłatą można dostać te przeszycia.

Odnośnie włącznika świateł innego niż w B8 - to identyczny włącznik z nowego A4. Zamiast świateł przeciwmgielnych, są światła na złą pogodę (symbol z chmurką).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z tymi szybami dali ciała Arteon pozycjonowany wyżej niż passat tak wiec wyposażenie powinno byc in plus a nie wycofali tylne laminowane przy czym cena podobna, pewnie maja politykę zeby przykuć designem i wieksza ilością miejsca a oszczędności ukryć i laik sie i tak nie pozna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiesz może jak działają te światła? To jest jakiś specjalny tryb czy po prostu kiedy auto jedzie na DRL a np zaczyna padać deszcz, albo wjeżdżamy w mgłę to ten przycisk włącza światła mijania i tylne a np. nie podświetla przycisków na konsoli ani nie zmienia trybu nawigacji na Nocny...??

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ale z tymi szybami dali ciała Arteon pozycjonowany wyżej niż passat tak wiec wyposażenie powinno byc in plus a nie wycofali tylne laminowane przy czym cena podobna, pewnie maja politykę zeby przykuć designem i wieksza ilością miejsca a oszczędności ukryć i laik sie i tak nie pozna.

 

Myślę, że w drugiej połowie 2018 Arteon dostanie parę rzeczy dodatkowo, tak jak było z Paskiem, ja zamawiałem MY2015 (początek produkcji) to nie było opcji szyb laminowanych, pakietu R-line, Ambiente Plus, nawet na grzaną kierownicę udało mi się cudem załapać bo jeszcze przed wyprodukowaniem mojego egzemplarza wyszła i dokonali zmiany. Pewnie tu też tak będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie Szymon, teraz masz dostępne wszystko co jest w passacie. Robią oszczędności których przeciętny klient nie zauważy

A w Niemczech nie było tylko ambiente plus na początku, reszta była

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę że nie Szymon, teraz masz dostępne wszystko co jest w passacie. Robią oszczędności których przeciętny klient nie zauważy

A w Niemczech nie było tylko ambiente plus na początku, reszta była

 

To napisałem, tez tak sadze, chca byc premium ( zaliczani ) to passat mogl miec na początku braki które pózniej uzupełniali, zazwyczaj klasa premium odrazu pokazuje co moze zaoferować nie czekać na MY któryś tam czy kolejny rok itd, tutaj mam ładniejszego, większego passata bo wnetrze to samo wraz z materiałami i na takich szczegółach moze szukają oszczednosci albo jak widziałem tylne szyby sa sporo mniejsze od frontu i moze te laminowane nie maja takiego znaczenia ale znając VW dopóki ktos nie wskaże błędów to tak zostanie konfrontacja passat VS Arteon i wskazanie co sie różni, te różnice moim zdaniem forumowicz dostrzeże tak wiec jak ktos dobrze zna niemiecki to moze podesłać im te rozpoznane różnice ��

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być tak że do passata też zaczną wprowadzać takie oszczędności, np od lata może już nie być metalu na guzikach od szyb i schowku i nikt o tym nie wspomni, wycofają i już. Kilka euro tu kilka tam i przy takiej produkcji kasa sie znajdzie. Ciekawe tylko gdzie jeszcze bedą te oszczędności których juz nie zobaczymy golym okiem

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Z ciekawości obejżałem wnętrze golfa 7 po liftingu, też już nie ma tych nakładek na guzikach od szyb a w modelu 2015 są...

Wiec tylko patrzeć jak ich w passacie niedługo nie będzie

audi też zaczyna na jakości spadać, dawniej w każdym teście wygrywało materiałami wnętrza i spasowaniem z bmw i mercedesem,a w ostatnich testach sa już narzekania na skrzypienie deski w nowych A5, dawniej było to nie do pomyślenia...

Edytowane przez kriss555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może być tak że do passata też zaczną wprowadzać takie oszczędności, np od lata może już nie być metalu na guzikach od szyb i schowku i nikt o tym nie wspomni, wycofają i już. Kilka euro tu kilka tam i przy takiej produkcji kasa sie znajdzie. Ciekawe tylko gdzie jeszcze bedą te oszczędności których juz nie zobaczymy golym okiem

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Z ciekawości obejżałem wnętrze golfa 7 po liftingu, też już nie ma tych nakładek na guzikach od szyb a w modelu 2015 są...

Wiec tylko patrzeć jak ich w passacie niedługo nie będzie

audi też zaczyna na jakości spadać, dawniej w każdym teście wygrywało materiałami wnętrza i spasowaniem z bmw i mercedesem,a w ostatnich testach sa już narzekania na skrzypienie deski w nowych A5, dawniej było to nie do pomyślenia...

 

To fakt juz czytałem o skrzypiące desce w A5 a audi wiodło prym w tej dziedzinie i nie było mocnych, oby vag nie szło ta droga jak kiedys mercedes i np w220 przed liftem to teraz same wraki ktore wpieprza rdza i lezą na glebie bo airmatic to syf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla chętnych filmik prezentujący nowe Discover Pro w Arteonie, niestety nie wszystko dało się zrobić bez kluczyka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności