Skocz do zawartości
Slabb

Volkswagen Arteon

Rekomendowane odpowiedzi

Skrzynia w koncu dsg7 mokra wiec nie będzie problemu z wysokimi obrotami w 280km tak jak jest teraz w B8 no i moze moment w koncu zwieksza do 370-380Nm, golf R z dsg po lifcie dostał 400Nm...

 

W konfiguratorze na VW.de jest informacja, że 2.0 TSI 280 PS ma 350 Nm / 1700 - 5600 1/min.

Czyli tylko skrzynię DSG wstawili nową.

Edytowane przez anton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kichę odstawili zvtym momentem obrotowym. Nie da sie też połączyc zewnętrznego pakietu r-line z normalnym wnetrzem(czyli wentylowana skóra i drewno na desce)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównując ceny według konfiguratora Passat B8 2.0 TSI 280 KM Highline kosztuje w Niemczech 46 250 Euro a Arteon 2.0 TSI 280 KM Elegance kosztuje 49 325 Euro a R-line 49 900 Euro.

Edytowane przez tom-998

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to niecałe 7% różnicy, jeśli utrzymają stosunek, to w Polsce w taki Arteon 280TSI powinien koło 185tyś kosztować, jeśli tak będzie to uważam, że na prawdę ma szanse :)

Zwróciłem też uwagę że zagłówek w fotelach "bez skóry nappa" nie ma regulacji przód/tył, dopiero po dodaniu Nappa zagłówek zmienia się w taki jaki mamy teraz w B8.

Szkoda że nie ma tylko zewnętrznego R-line, ale z tego co porównuję to R-line tylko i wyłącznie dodaje mały spojlerek na klapie z tyłu, nawet nie ma delikatnych zmian zderzaka ani progów.

Tylko przedni zderzak się różni.

Znowu żeby mieć eleganckie wnętrze z wentylowaną Nappą trzeba będzie brać wersję cywilną i samemu zmienić zderzak :D

Jeszcze nie sprawdziłem czy z R-line też nie można brać EasyOpen jak to było w B8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na różnych nagraniach reporterów dostrzegłem ze na 90% przednie szyby sa laminowane a tylne normalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest Pakiet Akustik, który mówi że szyby (w domyśle wszystkie?? laminowane) oraz boczne tylne i tylna przyciemniane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to niecałe 7% różnicy,

 

Jeżeli w Polsce Passat B8 Highline z silnikiem 150 KM kosztuje 118 690 zł to cena Arteona z podstawowym silnikiem nie powinna przekroczyć 130 000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem, widziałem i macałem. przednie szyby na 100% mogą być podwójne. auto sporo dłuższe od Passata, szczególnie tył jest taki wyciągnięty. generalnie auto nie porywa, ale jeżeli stałbym teraz przed decyzją czy passat czy arteon to na pewno brałbym arteona. lubię praktyczność liftbacków, jest większy i w 280tsi dorzucili jeden bieg i jest ich 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest Pakiet Akustik, który mówi że szyby (w domyśle wszystkie?? laminowane) oraz boczne tylne i tylna przyciemniane.

 

A to juz jakis cennik jest ? Skad info o tym pakiecie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

info z vw.de konfigurator :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem konfiguracje 2.0 BiTDI na full i wyszło na złotówki 320 tys tak wiec grubo, ciekawe o ile w Polsce cena bedzie niższa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Easy open jest w r-linie. Też mi brakuje właśnie zewnętrzego pakietu r-line z "cywilnym" wnętrzem...za duża konkurencja dla audi by była...

a r-line tylko ciemne fotele, jak skóra to bez wentylacji(dla mnie nie do przejścia), brak grzanej kiery itd

Może za jakiś czas dołożą pakiet zewnetrzny rline do elegance...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrobiłem konfiguracje 2.0 BiTDI na full i wyszło na złotówki 320 tys tak wiec grubo

 

Dużo, ale konfigurując Passata B8 z tym silnikiem można w Niemczech przekroczyć 70000 euro co na złotówki da ponad 300000 zł. Miejmy nadzieje, że w Polsce cena będzie niższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dużo, ale konfigurując Passata B8 z tym silnikiem można w Niemczech przekroczyć 70000 euro co na złotówki da ponad 300000 zł. Miejmy nadzieje, że w Polsce cena będzie niższa.

 

Myśle ze w Polsce 280 a 270 tys bedzie full, patrzyłem na osiągi tego silnika 0-100 6.5 sek względem passata 6.1 ale to wina większej karuserii czyli wagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że wagi, średnio jest ok 100kg cięższy od B8. Benzyna 280km traci tylko 0,1sek i myślę że to dzięki 7 biegowi dsg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce Passat HL 2,0 TDI 240KM kosztuje 175.190 PLN w Niemczech kosztuje 46.675 EUR co daje przelicznik 1 EUR = 3,7534 PLN.

Przy wyjściowej cenie Arteona 2,0 TDI 240KM Elegance 51.600 EU => 193.675 PLN .

Bdb wyposażony Arteon kosztuje ~70.000 EUR daje cenę 262.700 PLN.

Czyli dużo ale nadal daleko do Audi A5 czy A6. któr kosztuje > 300 tys. PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Polsce Passat HL 2,0 TDI 240KM kosztuje 175.190 PLN w Niemczech kosztuje 46.675 EUR co daje przelicznik 1 EUR = 3,7534 PLN.

Przy wyjściowej cenie Arteona 2,0 TDI 240KM Elegance 51.600 EU => 193.675 PLN .

Bdb wyposażony Arteon kosztuje ~70.000 EUR daje cenę 262.700 PLN.

Czyli dużo ale nadal daleko do Audi A5 czy A6. któr kosztuje > 300 tys. PLN.

 

Ok, ale ja robiłem konfig na maxa to wyszło 320 tys w Niemczech a full passat u nas bez rabatów chyba koło 255 tys wiec to chyba max. Jeśli ma rywalizować z premium to jedynie cena i designe, jeśli bedzie kosztował około 300 tys to porażka.

Edytowane przez Slabb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" Piękny Arteon będzie droższy od Passata o dokładnie 3 075 euro, czyli około 13 tys. zł - o tyle Volkswagen Arteon będzie droższy od Passata ...Na razie Volkswagen rozpoczął przedsprzedaż dwóch topowych wersji. Arteon w bardziej przystępnych cenowo wariantach zadebiutuje później"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok, ale ja robiłem konfig na maxa to wyszło 320 tys w Niemczech a full passat u nas bez rabatów chyba koło 255 tys wiec to chyba max. Jeśli ma rywalizować z premium to jedynie cena i designe, jeśli bedzie kosztował około 300 tys to porażka.

Też robiłem na full, może coś uciekło mojej uwadze.

Możesz sprawdzić po kodzie

Arteon Elegance 2,0 TDI 240KM 69.650 EUR kod VQYD5A6C

dodałem jeszcze i jest Arteon Elegance 2,0 TDI 240KM 72.815 EUR i kod VKYB768V

czyli 273.800 PLN

Edytowane przez d7d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tym razem zanim sie zdecyduję biorę samochód na kilka dni do pojeżdzenia. Jeżeli poprawia glośność pracy zawieszenia i nie będzie za bardzo szumiało przy bezramkowych szybach to za 1,5roku pomyśle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności