Skocz do zawartości
Slabb

Volkswagen Arteon

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy cennik dla Arteona

http://cenniki.konfigurator-vw.pl/pdf/RM2018_RP2017/arteon.pdf?intcmp=ms-kurkuma-brochure

W Arteonie 2,0 TSI 190 KM XDS oraz DCC płatne (820 + 3010) a w Passacie 2,0 TSI 190 KM jest w wyposażeniu seryjnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nowy cennik dla Arteona

http://cenniki.konfigurator-vw.pl/pdf/RM2018_RP2017/arteon.pdf?intcmp=ms-kurkuma-brochure

W Arteonie 2,0 TSI 190 KM XDS oraz DCC płatne (820 + 3010) a w Passacie 2,0 TSI 190 KM jest w wyposażeniu seryjnym.

Jest w passacie silnik 2.0 tsi 190 KM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory nie było może zaszły jakieś zmiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest w passacie silnik 2.0 tsi 190 KM?

Źle napisałem, miało być 2,0TSI 220KM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Cytata z powyższego materiału:

 

Przód auta wyróżniono grillem płynnie przechodzącym w LED-owy oświetleniowy. Jest adaptacyjny, przez co dopasowuje się do ukształtowania zakrętów na drodze.

 

Wiedzieliście o tym, że przód auta dopasowuje się do zakrętów na drodze? Ja dopiero z tego artykułu się dowiedziałem.

 

Dalej nie czytam. Skąd oni biorą tych autorów?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tyg mam jazdę testowa.

 

Wynegocjowałem 10,5% w Warszawie, ale kolega miał brać też golfa R. Wycofal sie i nie wiem czy sprzedawca będzie chciał utrzymać rabat.

 

Mój konfig to 251k. Mam grupę zawodową (prawnik) i brałbym w easy drive (to ma znaczenie dla rabatu).

 

Moglibysmy zrobić group deal u jednego sprzedawcy. Łatwiej byłoby negocjować.

 

Zaintersowanych zapraszam na prv.

 

Pozdrawiam,

Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w salonie VW obejrzeć Arteona z bliska. Stała tam wersja R-Line. Moje B8 jest lepiej doposażone niż to co tam stało ale silnik słabszy - 220 vs 280. Niestety nie można się było nim jeszcze przejechać bo jeszcze niezarejestrowany ale dowiedziałem się, że to co oglądałem będzie niedługo autem demo.

 

1. Bezramkowe drzwi robią super efekt, szczególnie jak szyba jest schowana. Niestety dziwnie wygląda to, że od zewnątrz szyba jest na wierzchu - leży na uszczelkach. Szyby są grube. Niestety wyklucza to możliwość dobrania roletek co jest już bardzo słabe jeśli wozi się dzieci na tylnej kanapie. No i dźwięk oraz odczucia przy zamykaniu są słabe bo drzwi nie są takie masywne.

2. Słaba skórzana tapicerka siedzeń. Wentylowana nappa z mojego auta jest o wiele, wiele lepsza niż ta skórzana z Arteona z R-Line. To było moje największe zdziwienie. Poza tym zagłówek u kierowcy był chyba zepsuty bo za mocno się uginał po oparciu głowy (i chyba tylko w jedną stronę...)

3. Nowe Discover Pro robi wrażenie ale jest niepraktyczne. To czego można się było spodziewać. Fajnie, że jest większy ekran - ładnie wygląda jak nie jest w zagłębieniu. Podzielony ekran home jest fajny i przydatny ale śliski ekran + brak fizycznych przycisków (szczególnie do głośności!) to duża wada.

4. Miejsce z tyłu - nie czułem żeby było jakoś specjalnie wiele miejsca na nogi (może przez to, że w Passacie jest go pod dostatkiem) ale za to nad głową jest go mało, a nie jestem szczególnie wysoki...

6. Bagażnik jest mniejszy niż w sedanie. Niby litraż podobny ale podłoga jest niżej przez co nie mieści się pełne koło (którego nie ma w zestawie). Fakt, dostęp do bagażnika dużo lepszy ale za to są tylko 2 nędzne haczyki po bokach. Już wolę tą kotwicę z sedana (albo dwie jak się samemu zamontuje)

7. Widoczność przez tylną szybę jest gorsza bo szyba zaczyna się i kończy dalej niż w Passacie. W lusterku wstecznym tracimy więc jej górną część, a dolna i tak jest schowana za zagłówkami.

8. W detalach jest gorszy. Brak przeszyć, niektórych chromów itd. To są szczegóły ale jak na co dzień jeżdżę swoim to się do tego przyzwyczaiłem i w Arteonie czułem lekką różnicę na minus.

9. Wygląd z zewnątrz - chyba nie ma sensu komentować ale dla formalności napiszę, że podoba mi się bardziej niż Passat :-)

10. Bonus - chyba nie ma 3 strefy klimy?! Zdziwiło mnie to bo w Passacie to standard. Tutaj albo nie było tej 3 strefy albo przynajmniej sterowania nią z tyłu .Był tam mini schowek jak w biednych niemieckich Passatach.

11. Nie było punktu 5 ;-)

 

Poza tym w zasadzie wszystko takie samo jak Passacie. Jakość spasowania, materiały, miejsce z przodu itp.

 

--edit--

Byłem też zobaczyć nową Insignię. Obsługa w salonie o wiele lepsza ale samo auto słabe. Długo by pisać ale odczucia miałem jakby ro był rozciągnięty kompakt, a nie auto klasy średniej. Passatowi bilżej do klasy premium niż do Opla... Spodziwałem się, że Insignia będzie dużo lepsza a tu taka kupa. :-/ Plus fotele są tam zrobione chyba dla osób o masie max 60-70kg. Uwierały po bokach w uda, to samo uczucie miałem kiedyś w Corsie D.

Edytowane przez Tobol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też ostatnio oglądałem nową Insignię i nie zrobiła na mnie wrażenia. Co prawda nie była to bogata wersja, może jest lepiej w droższych wersjach. Słabo np. wygląda ta imitacja przeszycia na górze deski rozdzielczej, która przecież jest gumowana a nie skórzana. Takie samo gumowe przeszycie jest w Kia Optima i tam mnie też to raziło. Szału nie ma, przynajmniej w porównaniu do passata, czy superba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem widzialem macalem u zasady i vs passat sedan nie ma porównania design ponadzczasowy miejsca z tylu dużo więcej bagażnik minimalnie mniejszy ale dostęp super, passat wyglada jak dla (dziadka) nie ma pazura ale wiadomo każdy chwali swoje...

co do nowego discover pro ma rewelacyjna rozdzielczość i design brak przycisków fakt lepiej jakby było chociaż od głośności ale i tak bardzo sprawnie działa dotyk jak iPad wiec kwestia sadze przyzwyczajenia, co do zamykania drzwi bezbramkowych myśle ze poziom a7 względem VW cc jest przepaśc, tapicerkę r line dotykalnem to skóra jak skóra ani lepiej ani gorzej niż w passacie, 3 stefa klimy chyba za dopłata bo tez widziałem kieszkonke albo w jakimś pakiecie dostepne.

Biały r line oryx lakier wyglada pięknie i te 20 cało felgi były szare ja preferuje jasne od wtorku/środy dostpny u zasady jako demo 2.0 Tfsi 280 koni, brak miał pakietu szyb dźwiękoszczelnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci co usuwają te wszystkie guziczki chyba nie mają dziurawych dróg wokół domu, czasami u mnie taka telepie, że mi ręka z pokrętła spada, a co dopiero wcelować w którąś linijkę z utworem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz zawsze -/+ na kierownicy niestety VW zawsze miał kombajn wbudowany w deskę, bez pokręteł na konsoli centralnej ( przy biegach/podłokietniku) to ma w audi...

Edytowane przez Slabb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byłem dzisiaj w salonie VW obejrzeć Arteona z bliska. Stała tam wersja R-Line. Moje B8 jest lepiej doposażone niż to co tam stało ale silnik słabszy - 220 vs 280. Niestety nie można się było nim jeszcze przejechać bo jeszcze niezarejestrowany ale dowiedziałem się, że to co oglądałem będzie niedługo autem demo.

 

1. Bezramkowe drzwi robią super efekt, szczególnie jak szyba jest schowana. Niestety dziwnie wygląda to, że od zewnątrz szyba jest na wierzchu - leży na uszczelkach. Szyby są grube. Niestety wyklucza to możliwość dobrania roletek co jest już bardzo słabe jeśli wozi się dzieci na tylnej kanapie. No i dźwięk oraz odczucia przy zamykaniu są słabe bo drzwi nie są takie masywne.

2. Słaba skórzana tapicerka siedzeń. Wentylowana nappa z mojego auta jest o wiele, wiele lepsza niż ta skórzana z Arteona z R-Line. To było moje największe zdziwienie. Poza tym zagłówek u kierowcy był chyba zepsuty bo za mocno się uginał po oparciu głowy (i chyba tylko w jedną stronę...)

3. Nowe Discover Pro robi wrażenie ale jest niepraktyczne. To czego można się było spodziewać. Fajnie, że jest większy ekran - ładnie wygląda jak nie jest w zagłębieniu. Podzielony ekran home jest fajny i przydatny ale śliski ekran + brak fizycznych przycisków (szczególnie do głośności!) to duża wada.

4. Miejsce z tyłu - nie czułem żeby było jakoś specjalnie wiele miejsca na nogi (może przez to, że w Passacie jest go pod dostatkiem) ale za to nad głową jest go mało, a nie jestem szczególnie wysoki...

6. Bagażnik jest mniejszy niż w sedanie. Niby litraż podobny ale podłoga jest niżej przez co nie mieści się pełne koło (którego nie ma w zestawie). Fakt, dostęp do bagażnika dużo lepszy ale za to są tylko 2 nędzne haczyki po bokach. Już wolę tą kotwicę z sedana (albo dwie jak się samemu zamontuje)

7. Widoczność przez tylną szybę jest gorsza bo szyba zaczyna się i kończy dalej niż w Passacie. W lusterku wstecznym tracimy więc jej górną część, a dolna i tak jest schowana za zagłówkami.

8. W detalach jest gorszy. Brak przeszyć, niektórych chromów itd. To są szczegóły ale jak na co dzień jeżdżę swoim to się do tego przyzwyczaiłem i w Arteonie czułem lekką różnicę na minus.

9. Wygląd z zewnątrz - chyba nie ma sensu komentować ale dla formalności napiszę, że podoba mi się bardziej niż Passat :-)

10. Bonus - chyba nie ma 3 strefy klimy?! Zdziwiło mnie to bo w Passacie to standard. Tutaj albo nie było tej 3 strefy albo przynajmniej sterowania nią z tyłu .Był tam mini schowek jak w biednych niemieckich Passatach.

11. Nie było punktu 5 ;-)

 

Poza tym w zasadzie wszystko takie samo jak Passacie. Jakość spasowania, materiały, miejsce z przodu itp.

 

--edit--

Byłem też zobaczyć nową Insignię. Obsługa w salonie o wiele lepsza ale samo auto słabe. Długo by pisać ale odczucia miałem jakby ro był rozciągnięty kompakt, a nie auto klasy średniej. Passatowi bilżej do klasy premium niż do Opla... Spodziwałem się, że Insignia będzie dużo lepsza a tu taka kupa. :-/ Plus fotele są tam zrobione chyba dla osób o masie max 60-70kg. Uwierały po bokach w uda, to samo uczucie miałem kiedyś w Corsie D.

 

 

Zarejestrowane będę dopiero ok śr 28.06.

 

Mam zupełnie odmienne odczucia, ale to chyba zależy z czym cross sell-ujesz. Ja rozpatruje Arteona w kategoriach alternatywy dla A4/5, Bmw 3/4 czy Mercedesa C klasy, która jest tańsza i ma korzystniejsze finansowanie.

 

Bezpośrednio przed oglądaniem Arteona jeździłem prasowym passkiem z bitdi, żeby zetknąć się z tym silnikiem (do jazd będą mieli 280tsi).

 

Moje spostrzeżenia odnośnie passata w bitdi są takie, że to wielki cieżki tapczan. Jako jedzie, ale zawieszenie specjalnie dobrze nie wybiera nierówności. Nie jest też szczególnie cicho. Bardzo się buja na zakrętach. Nie odczuwa się emocji z jazdy. Żadnych. Zero. Ani dobrych, ani złych. Jest Ci wszystko jedno czy jedziesz czy stoisz. Ciężko to w ogóle opisać, ale nigdy nie spotkałem takie auta. Wnętrze super, niesamowicie dopracowane detale typu lusterko bez ramek. Ergonomia też. Generalnie ciężko powiedzieć coś negatywnego na temat auta poza tym, że jest tak obojętne, że nie chciałbym nim jeździć. Wbrew temu co wszyscy tu piszą po 30 minutowej jeździe ze sprzedawcą (obwodnica do 140km/h albo przedmieścia, zero korków, 3x start z zatrzymanego) spalanie wyszło 11,5l. Trochę się zawiodłem, bo nie ma opcji żeby mi nie wychodziło 13l na 13km odcinku praca-dom w korkach w Warszawie.

 

Do passka wsiadłem z A45 AMG. A45 znacznie lepiej wybiera nierówności...

 

Co do Arteona, to "na żywo" wygląda lepiej niż na zdjęciach. Prezencja na drodze będzie świetna, bo sprawia ważenie naprawdę wielkiego auta. Mam 175cm wzrostu. Sylwetkę w miarę atletyczną. Dla mnie z tyłu jest absurdalnie dużo miejsca w każdą stronę. Nie znajduje uzasadnienia tak wielkiej dla przestrzeni na nogi, ale zakładam, że to ukłon w stronę osób operujących fotelikiem dziecięcym.

 

Wnętrze to passek z ładniejszym fotelem. Jest to minus i plus. Minus bo można oczekiwać, że wnętrze nadąży za budą. Plus bo passek ma super wnętrze. Gdyby dali coś pomiędzy passkiem a a4/5 to by wygrali. Pozostaje niedosyt.

 

Bezramkowe drzwi to dla mnie największy minus auta. Każego. Nie wiem kiedy mam się cieszyć bezramkowym designem jak przez 99,9% czasu mam zamknięte drzwi i szybę. Za to izolacja i hałas zawsze na minus.

 

Bagażnik jest tak wielki, że trzeba stanąć z boku auta, żeby coś położyć z tyłu. Tak jak z miejsce na nogi - wygląda to tak, jakby na siłę szukali plusów auta, o których można mówić. Tylko takie plusy zazwyczaj potrzebne są niewielkiej grupie odbiorców, bo jak ktoś potrzebuje wozić jakiś towar to i tak kupi kombi.

 

Bardzo liczę, że zmienili zawieszenie/prowadzenie względem passka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Bezramkowe drzwi to dla mnie największy minus auta. Każego. Nie wiem kiedy mam się cieszyć bezramkowym designem jak przez 99,9% czasu mam zamknięte drzwi i szybę. Za to izolacja i hałas zawsze na minus.

 

Też uważam, że z szybami bez ramek jest więcej kłopotu niż pożytku, ale z drugiej strony, np. Audi A7 uchodzi za świetnie wyciszone, a też*nie ma ramek, podobnie np. Tesla S za pół miliona ;)

 

Swego czasu Passat CC też*miał lepsze wyciszenie (przynajmniej subiektywnie) niż zwykły Passat B7. Dlatego bardzo mnie ciekawią pierwsze wrażenia forumowych 'maniaków' wyciszenia jak Arteon wypada w praktyce ;)

 

A czy drzwi na żywo też są takie grube, jak wydawały się na fotkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróciłem uwagę na dworzi są grube masywne, i sam dźwięk zamykania przyjemny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zwróciłem uwagę na dworzi są grube masywne, i sam dźwięk zamykania przyjemny.

 

dzięki, a szyby boczne tylne, są wyraźnie grubsze od tych w Passacie? I czy ma ktoś jakieś info jaka jest szyba tylna od klapy bagaznika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylne szyby są grube ale nie mierzyłem vs passat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wy macie problem z tymi szybami. Az smiac sie chce.

Sa jakje sa a wy i tak sluchacie radia glosniej.

Nie wiedziałem ze wybieracie samochod kierujac sie tym jakie ma szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, ze ty zwiększajac głośność radia zagłuszasz wady auta nie oznacza, ze wszyscy tak robią.

 

Bardzo często jeżdżę bez radia. A jak jest włączone to zazwyczaj słucham podcastów, a nie muzyki. Nawet muzyka jest rożna, niektóra brzmi o wiele lepiej w ciszy. Wyciszenie auta jest wiec bardzo istotne. Podwójne szyby w pasku pomagają szczególnie w mieście bo odcinają od hałasów pojazdów obok i można spokojnie słuchać podcastów/muzyki i się relaksować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak praktycznie w każdym z testów Arteona jest mowa o rewelacyjnym wyciszeniu wnętrza ( odizolowanie od świata zewnetrznego)

Zawias chyba tez poprawili bo się nim podniecają cichy itd...

Tu kolejny test:

https://www.google.pl/amp/superauto24.se.pl/amp/testy/test-volkswagen-arteon-r-Line-20-tdi-bi-turbo-240-km-4motion-dsg7-super-passat_1004986.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności