Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

mangan

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tobol    0
skóra w pasku fatalna. po 10 tyś wygląda ja kw polonezie - bynajmniej u mnie. po lewej stronie u kierowcy widać przez nią mate grzewczą - takie. jakość vw bardzo spadła. gdzie te niezniszczalne paski nie skrzypiące nawet po 100tys...

Masz Nappę czy Viennę z Alcantarą? Jeśli Nappę to wentylowaną? U mnie jest czarna wentylowana Nappa i nie mam ze skórą żadnych problemów, a auto ma już rok.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Slabb    0

Panowie mam dylemat będę wybierać Arteona tylko mam problem co do jednostki napędowej świetny kompromis byłby 2.0 tfsi ale z 4 motion jednak VW nie przewiduje takiego połączenia :/ a w grę wchodzi tylko 4x4, jeździłem 2.0 tfsi 280 i 2.0 bitdi, benzyna przyspieszenie dźwięk itd znacznie lepsze vs diesel tylko spalanie sporo większe i benzynę trEba kręcić a diesel idzie od dołu co bardziej mi pasuje, co do 2.0 bitdi super wyciszone w środku praktycznie nie słychać diesla dopiero po otwarciu drzwi klasyczny tyrkot, bardziej chodzi mi o spalanie i koszty eksploatacji, rocznie bede robić 15-20 tys km + codzienne dojazdy do pracy na terenie Warszawy i 2-4 trasy dalsze w ciągu roku, co wy sądzicie ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
paolokos    0

do jazdy po miescie to chyba polo gti byloby lepsze, a za zaoszczedzone pieniadze te trasy co robisz to polecisz samolotem:), a tak na powaznie ja wole diesla bo robie wiekszosc tras, a na autostradzie na ACC jednak komfort podrozowania jest zasadniczi lepszy niz w benzynie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
d7d    0

Możesz wyjaśnić dlaczego ACC jest bardziej komfortowe z silnikiem diesla niż z silnikiem benzynowym.

Masz na myśli konkretną konfigurację Passat Bi-Turbo 240 KM vs. 2,0 TSI 280KM czy to jest ogólne spostrzeżenie ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Slabb    0

Tu nie chodzi o cenę 280 jest droższa około chyba 5 tys ale jak patrzyłem na testy zachara np skoda superb 280 przy 140 km/h średnio ponad 11,2litrów a passat 2.0 bitdi 7.4-7.0 litra. Co do diesla idzie od dołu nie trzeba tak redukować kręcić go aby wykorzystać moc, benzyna lubi wysokie obroty.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
googie    0

Passat 280 przy 140km/h pali średnio 9,5.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dobry23    0

No i trzeba pamiętać, że Arteon 2.0 280 ma skrzynie 7-biegowa, a w Passatcie 280 jest 6 i to jeszcze krótko zestopniowana.... Przy 180km/h w Passatcie na 6 biegu jest 4k obrotów...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
d7d    0
No i trzeba pamiętać, że Arteon 2.0 280 ma skrzynie 7-biegowa, a w Passatcie 280 jest 6 i to jeszcze krótko zestopniowana.... Przy 180km/h w Passatcie na 6 biegu jest 4k obrotów...

To ile jest w Passacie 2,0 TSI 280KM na 6 biegu przy 240km/h?

~5300 obr/min ??

A ile jest w Arteonie przy 7-biegowej DSG

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Vienna to skaj, tak jak skaj na obiciach drzwi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
d7d    0
Vienna to skaj, tak jak skaj na obiciach drzwi.

Arteon pretendujący do Premium (wizerunkiem i trochę ceną) ma skaj na obiciach ?

Lepszy byłby welur / alcantara.

Wnętrze kieszeni w przednich bocznych drzwiach jest wypełnione kiepskim materiałem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Tobol    0

Arteon pretenduje do premium tylko marketingiem, jakość identyczna jak w Passacie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
d7d    0

Ktoś już to opisał: z zewnątrz bardzo ładny , wewnątrz typowy Passat.

Wg mnie kosztuje za dużo, mała gama silników i 4Motion, mało kolorów nadwozia i wnętrza, mało typów felg.

To też jest powód dla którego nie zbliżył się do klasy premium.

A tak ładnie zapowiadał się ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
paolokos    0

najlepszy material jest w kieszeniach nowej 5, ktora oczywiscie chyba uwazacie za premium.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
skoczek1213    0
Masz Nappę czy Viennę z Alcantarą? Jeśli Nappę to wentylowaną? U mnie jest czarna wentylowana Nappa i nie mam ze skórą żadnych problemów, a auto ma już rok.

czarna nappa - brak wentylacji. jest inna niż z wentylacją i już ma garby :-(

auto ma 10 tys i pół roku. już nie mówię e jak się człowiek przypatrzy to widać matę grzewczą na boczkach...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
d7d    0
najlepszy material jest w kieszeniach nowej 5, ktora oczywiscie chyba uwazacie za premium.

I co tam możemy znaleźć ?

Filc czy gąbka?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
paolokos    0

po bokach nic, czyli goly plastik, na dole jakas guma.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
d7d    0

Może to jest lepsze (??) niż jakiś kiepski materiał?

Powtórzę wcześniejsze pytanie do Ciebie:

Możesz wyjaśnić dlaczego ACC jest bardziej komfortowe z silnikiem diesla niż z silnikiem benzynowym.

Masz na myśli konkretną konfigurację Passat Bi-Turbo 240 KM vs. 2,0 TSI 280KM czy to jest ogólne spostrzeżenie ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
tom-998    0
Wg mnie kosztuje za dużo

W praktyce różnica w cenie między Arteonem a Passatem nie jest aż tak duża. Przy mojej konfiguracji wynosi ok. 8 tys. zł z tym, że w Passacie byłby silnik 1.8 TSI 180 KM a w Arteonie 2.0 TSI 190 KM. Ja konfigurowałem wersję Elegance a w przypadku wersji R-line ta różnica wynosi jeszcze mniej ok. 3-4 tys ponieważ R-line jest droższe od Elegance o ok. 3 tys. a w Passacie za pakiet R-line dopłata wynosi ponad 8 tys.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Fedwo    0

Podobnie jak w nowy Audi A4/A5. Też plastik a na dole guma. Guma tylko z przodu, z tyłu ordynarny plastik...

W Pasacie B7 kieszenie były już ładnie wymoszczone. W B8 też jest OK, ale na ich tle A4 to dla mnie porażka...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dobry23    0
To ile jest w Passacie 2,0 TSI 280KM na 6 biegu przy 240km/h?

~5300 obr/min ??

A ile jest w Arteonie przy 7-biegowej DSG

Nom passata ustrzeliles dobrze ->

Jezeli chodzi o arteona to nie wiem, pewnie tyle samo co w nowym golfie R z dsg7 ale jak wygladaja obroty w golfie tez nie wiem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Tobol    0
W praktyce różnica w cenie między Arteonem a Passatem nie jest aż tak duża. Przy mojej konfiguracji wynosi ok. 8 tys. zł z tym, że w Passacie byłby silnik 1.8 TSI 180 KM a w Arteonie 2.0 TSI 190 KM. Ja konfigurowałem wersję Elegance a w przypadku wersji R-line ta różnica wynosi jeszcze mniej ok. 3-4 tys ponieważ R-line jest droższe od Elegance o ok. 3 tys. a w Passacie za pakiet R-line dopłata wynosi ponad 8 tys.

Jesteś pewien, że dobrze skonfigurowałeś? Moja konfiguracja w Arteonie to 208k (Passat 194), a brakuje w tej cenie jeszcze paru opcji (np. roletek, pakietu przeglądów). Moje auto jest o 16% mocniejsze (30KM) ale za to skrzynia jest starsza. Niemniej jednak Arteon wychodzi wyraźnie ponad 15k drożej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Slabb    0

Rolet w Arteonie nie można zamówić... takie nadwozie wyklucza ta opcje wiec tego nie wliczaj.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
tom-998    0

Przy mojej konfiguracji tyle wychodzi passat na starcie kosztuje 135.000 a Arteon 156000. W Passacie dopłata do felg 18 to już + 4 tys. do tego Arteon ma teraz ciekawe Pakiety np. Drogowy Plus w Arteonie 2.2 tys w Passacie prawie 6 tys., System Area View w Passacie to 3,7 tys a Active Info Display 2.1 tys w Arteonie masz to w pakiecie za 2 tys. i tak różnica w cenie pomalutku mi się zmniejszała.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Slabb    0

Co tu się licytować każdy chwali swoje szczególnie na danym forum o konkretnym samochodzie i nowsze dziecko będzie zawsze be dopóki samemu się go nie nabędzie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta