Skocz do zawartości
Slabb

Volkswagen Arteon

Rekomendowane odpowiedzi

A tak szczerze czemu 190 dsg 4 motion najlepsza opcjanvs 240 koni ? Chodzi o cene, awaryjnosc itd itp ???

 

No jeśli będzie dużo tańsza to rozważyć warto, ale wątpię. 190 to prawie mało do takiego dużego i ciężkiego auta o zapędach sportowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2,0 TDI 190 KM kosztuje wyjściowo 174.990 PLN (Elegance) i 177.690 PLN (R-Line) - drogo !!

więc 4Motion będzie kosztował ok. 10.000 PLN więcej (tak jak Passat Lim).

Więc odpowiednio ~185.000 PLN i 188.000 PLN.

Jak do tego dodamy XDS i DCC (standard w 280KM i 240KM) to będzie już 3.830 drożej

więc odpowiednio ok. 188.800 PLN i 191.500 PLN

a 2,0 Bi-Turbo 240 KM kosztuje 197,790 PLN i 200.490 PLN.

Różnica będzie więc mała: ~9.000 PLN ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożądanym modelem byłby 2,0 TSi 4Motion 220KM lub 190KM.

2,0 TSI 190 KM 4Motion to ~167.500 PLN (Elegance) lub ~170.200 PLN (R-Line).

Czyli ok. 32.000 PLN taniej niż 2,0 TSI 4Motion 280KM.

Edytowane przez d7d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę na cennik i jestem pozytywnie zaskoczony.

Wersja 2,0 TSI 190km DSG niecałe 160k to dobra cena. Po dodaniu pakietów i wyposażenia jaie by mnie interesowało i odjęciu przypuszczalnego rabatu jaki udało by się wynegocjować to cena nie powinna przekroczyć 160k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko żeby można dodać 4 motion i ideał ale niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje tylko 2,0 TDI 190KM 4Motion

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Tak patrzę na cennik i jestem pozytywnie zaskoczony.

Wersja 2,0 TSI 190km DSG niecałe 160k to dobra cena. Po dodaniu pakietów i wyposażenia jaie by mnie interesowało i odjęciu przypuszczalnego rabatu jaki udało by się wynegocjować to cena nie powinna przekroczyć 160k.

Za ile tych dodatków i ile upustu planujesz uzyskać?

 

Policzyłem konfiguracje dla 2,0 TSI 190KM R-Line to wychodzi 159.390 PLN + 72.380 PLN opcje = 231.770 PLN.

Bym musiał uzyskać ~30% rabatu aby wrócić na 160.000 PLN :D

Edytowane przez d7d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak jeżeli planujesz dodatków za 72k to co innego. Ja myślę nad dodatkami do 20k i myślę że spokojnie to wystarczy. Podobnie konfigurowałem Passat B8 i skodę superb. Rabat o jakim myślę to około 12%

 

Naprawdę nie rozumiem po co brać dodatki za 72k ile z tego będziesz używał??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Naprawdę nie rozumiem po co brać dodatki za 72k ile z tego będziesz używał??

Nie trzeba używać, trzeba mieć ;-)

Wiele dodatków w aucie jest zbędnych, ale niektórych cieszy posiadanie np tuner DVBT, którego i tak nie będzie się używać :-)

Nie jest to dla mnie zrozumiałe...

Ale pewnie fajnie mieć full-wypas... tym bardziej, że na forum jest wiele tematów o tym jak coś do auta dołożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mamy inne podejście do tematu.

Ja wcale nie muszę mieć tylu dodatków, szczególnie tych których nie będę używał a musze za nie słono zapłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie tuner bym brał tylko vw go nie oferuje a skoda tak. :) gdzie tu logika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie wszystko z wyjątkiem tunera TV, haka i pewnie bez Webasto. Reszta jest użyteczna.

Np. nie masz szyberdachu w starym to pewnie w nowym też nie masz. A jak masz i używasz to pewnie w nowym też kupisz. :)

I tak jest z innymi bajerami.

Teraz mam video w zagłówkach ale w nowym już nie bo nie używam.

Mogę zastanowić się nad DCC i nad progresywną kierownicą, obniżonym zawieszeniem (teraz mam).

Znam takich co nigdy nie chcieli mieć automatu, kupili z DSG i już nie chcą wrócić do ręcznej skrzyni biegów.

Podobnie jest z wieloma dodatki, np. podgrzewanie siedzeń lub czujnik ciśnienia w kołach - kto kiedyś myślał o takim bajerze?

A teraz jest to już w standardzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prawie wszystko z wyjątkiem tunera TV, haka i pewnie bez Webasto. Reszta jest użyteczna.

Np. nie masz szyberdachu w starym to pewnie w nowym też nie masz. A jak masz i używasz to pewnie w nowym też kupisz. :)

I tak jest z innymi bajerami.

Teraz mam video w zagłówkach ale w nowym już nie bo nie używam.

Mogę zastanowić się nad DCC i nad progresywną kierownicą, obniżonym zawieszeniem (teraz mam).

Znam takich co nigdy nie chcieli mieć automatu, kupili z DSG i już nie chcą wrócić do ręcznej skrzyni biegów.

Podobnie jest z wieloma dodatki, np. podgrzewanie siedzeń lub czujnik ciśnienia w kołach - kto kiedyś myślał o takim bajerze?

A teraz jest to już w standardzie.

 

fakt potwierdzam z automatem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydatność bajerów zależy od tego jak użytkujemy samochód - czy jeździmy tylko po mieście po parę km, czy w długie trasy. Przy trasie rzędu 1250 km każde minimalne udogodnienie robi różnicę. Ja mam u siebie sporo gadżetów i z żadnego bym nie zrezygnował:

 

- automatyczna skrzynia - bardzo ułatwia jazdę, szczególnie w miastach. Wpływa wręcz na większą kulturę jazdy, bo chętniej zatrzymujemy się np. dla pieszych albo aby kogoś wpuścić.

- head up display - strasznie fajna sprawa, zwiększa wygodę*i bezpieczeństwo, nie trzeba już bojaźliwie zerkać na zegary gdy przejeżdżamy obok fotoradaru, wskazówki nawigacji na samej szybie itd.

- nawigacja - nie wyobrażam sobie korzystać*z jakiegoś Garmina za 300 zł, bez pełnej integracji z systemami auta

- lusterka zewnętrzne składane z funkcją*antyoślepieniową - też przydatne i ułatwiają życie przy jeździe w nocy

- światła LED z automatycznym sterowaniem wiązką*- ogromnie poprawiają*bezpieczeństwo i komfort jazdy. Po prostu zawsze widzimy więcej, a czasem może to uratować komuś życie. No i nie trzeba ciągle machać wajchą od zmiany świateł.

- DAB - w Polsce póki co raczej zbędny, ale w Niemczech bardzo przyjemnie można posłuchać radia w wysokiej jakości

- Side assist/ blind spot monitoring - bardzo przydatny, potrafi nieraz uratować od zajechania komuś drogi na autostradzie

- ACC z zestawem asystentów - niesamowicie poprawia komfort w długich trasach, a asystent korków sprawia, że nawet stanie w korku nie męczy aż*tak i nie trzeba stresować się ciągłym podjeżdżaniem

- wskaźnik ograniczeń prędkości - często przydaje się, gdy nie jestem pewny jaki znak właśnie minąłem, albo gdy się człowiek zagapi

- kluczyk komfortowy - super wygoda, nie trzeba gorączkowo szukać kluczyków po kieszeniach, zwłaszcza gdy się*ma pełne ręce

- system kamer - bardzo przydatne, często za samochodem przebiega jakiś kot, dzięki kamerom 360 wszystko widać jak na dłoni

- webasto - super sprawa, gdy parkujemy np. pod hotelem w zimie. 20 minut przed wyjściem odpalamy ogrzewanie i schodzimy do samochodu rozmrożónego, czasem najwyżej trzeba zgarnąć*śnieg z maski.

- lane assist - fajnie pomaga w kierowaniu, ale nadal zbyt często nie rozpoznaje linii

- Dynaudio - jak ktoś*dużo jeździ i jedyną rozrywką jest muzyka to też obowiązkowa opcja

Generalnie za zbędne uważam szyberdach czy pakiety oświetlenia ambiente (chociaż z reguły to nie kosztuje wiele).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie potwierdzam wszystkie powyższe.

DAB+ - przyda się chociaż zwykłe FM chyba nie zniknie

Webasto - sprawa indywidualna , związana z codziennym parkowaniem - na powietrzu czy w garażu

Szybaerdach - jak ktoś ma i używa to warto, wentylacja wiosną, latem i jesienią (jak stoi na parkingu) i wentylacja w garażu,

Wiosną i jesienią jazda z otwartym dachem daje dodatkowe pozytywne odczucia ;)

HUD - nie mam ale chyba warto mieć,

AID - może ale ten w Passacie grafivznie nie jest najciekawszy, w Audi ładniejszy

Area View lub kamera - raczej tak

Siedzenia - chętnie beżowa skóra z wentylacją i masażem (ale masaż w VW można odpuścić)

 

Fakt - Ambiente dodatek ale nie jest drogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zapomniałem dodać - podgrzewane fotele (przednie) też są fajne jak człowiek zmarznięty do samochodu wsiada, kierownica to już*chyba przesada. No i napęd na 4 koła - ale to jest ponownie kwestia tego gdzie mieszkamy, gdzie jeździmy.

 

Problem z bajerami polega na tym, że jak się*przyzwyczaimy to już*chce się*je mieć w kolejnym aucie, a przy takiej pokaźnej liście i np. chęci migracji do innej marki albo niższej klasy to już czasem mocno ogranicza wybór ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym DAB w Polsce to jest jakieś nieporozumienie. Komercyjne stacje trzymają monopol na częstotliwości FM i DAB jest im nie na rękę. Chociaż tak naprawdę w obecnych czasach nie jest to nikomu potrzebne bo zasięg GSM jest wszędzie, a radio internetowe pobiera znikome ilości danych i jest obwisłe bardziej uniwersalne. Można z tego korzystać np. poprzez CarPlay i TuneIn (który niestety nie ma tam podstawowej funkcji czyli zapisanych stacji). Najbardziej nie rozumiem jednak dlaczego nie jest to wbudowane w auto. Jest ten cały car-net i w nim pogoda, RSS, StreetView itp. ale nie ma tak podstawowej funkcji jak radio internetowe. W Amplitunerze w domu mam np. vTuner, mają bazę chyba wszystkich możliwych stacji radiowych, integracja tego w aucie byłaby względnie prosta, a korzyści dla klientów ogromne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze zapomniałem dodać - podgrzewane fotele (przednie) też są fajne jak człowiek zmarznięty do samochodu wsiada, kierownica to już*chyba przesada. No i napęd na 4 koła - ale to jest ponownie kwestia tego gdzie mieszkamy, gdzie jeździmy.

 

Problem z bajerami polega na tym, że jak się*przyzwyczaimy to już*chce się*je mieć w kolejnym aucie, a przy takiej pokaźnej liście i np. chęci migracji do innej marki albo niższej klasy to już czasem mocno ogranicza wybór ;)

 

Napęd na 4 koła czyli w Passacie 4Motion to chyba jest już stały z początkowym podziałem 90% przód i 10% tył?

Taki chyba zawsze lepiej "pojedzie" niż z przednim napędem.

 

To bym zmienił na

"Problem z bajerami polega na tym, że jak się przyzwyczaimy to już chce się je mieć w kolejnym aucie, a przy takiej pokaźnej liście i np. chęci migracji do nowego lepszego modelu tej samej marki albo do wyższej klasy to cena zawsze mocno ogranicza wybór lub możliwość zakupu"

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bym zmienił na

"Problem z bajerami polega na tym, że jak się przyzwyczaimy to już chce się je mieć w kolejnym aucie, a przy takiej pokaźnej liście i np. chęci migracji do nowego lepszego modelu tej samej marki albo do wyższej klasy to cena zawsze mocno ogranicza wybór lub możliwość zakupu"

:D

 

No cóż, też słuszna teza ;) Ja po prostu uważam, że jak się*zmienia auta to nie powinno być coś, czego potem żałujemy, że w nowym 'lepszym' jest gorzej. Są*pewne rzeczy np. po prostu gorzej rozwiązane w pewnych markach lub modelach. Np. monitoring martwego pola jako dioda w lusterku (jak w Golfie, Superbie) jest znacznie gorzej widoczny niż jako dodatkowa lampka w obudowie lusterka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jest tez tak ze jak mamy wypasione auto i chcemy zmienic na nowy model to mozna z czesci gadzetow zrezygnowac bo i tak z nich nie korzystalismy i korzystac nie bedziemy. Np. Mam w aucie stacje media in i wiem ze z tego korzystqc nie bede wiec przy konfiguracji nowego auta nawet na to nie spojrze.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ale jest tez tak ze jak mamy wypasione auto i chcemy zmienic na nowy model to mozna z czesci gadzetow zrezygnowac bo i tak z nich nie korzystalismy i korzystac nie bedziemy. Np. Mam w aucie stacje media in i wiem ze z tego korzystqc nie bede wiec przy konfiguracji nowego auta nawet na to nie spojrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności