Skocz do zawartości
Slabb

Volkswagen Arteon

Rekomendowane odpowiedzi

Arteon 2,0 TSI 280 KM - 1.716 kg

 

Co do mas to ja bym porównywał raczej z Superbem, bo to auto jest praktycznie co do mm wielkości Superba, więc widać kto był dawcą.

Wersja 280KM jest jednak o ok. 100kg cieższa od Superba (1615kg) z tym silnikiem co może świadczyć o dodatkowych wygłuszeniach ale też zapewne różnicach w wyposażeniu standardowym.

Na minus będą dłuższe zwisy niż w Passacie, ale za to przestrzeń wewnątrz sporo wynagradza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś się orientuje kiedy będzie w końcu polski konfigurator, bo jak zwykle jesteśmy chyba ostatnim krajem w Europie bez Arteona? :) No i ktoś tutaj zapowiadał (pracownik salonu?), że wyjaśni ostatecznie kwestie które szyby są podwójne, a które nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że w maju ma być konfigurator Arteona

Edytowane przez d7d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem od kolegi prywatna wiadomość w sprawie szyb pozwolę sobie ja wkleić

 

Witam

 

z masy pracy nie wchodziłem dawno na forum, tak wiadomo, produktowiec potwierdził, że aby szyby przód + tył były podwójne wymagany jest pakiet:

 

"PAP - Szyba tylna oraz boczne tylne przyciemniane, szyby boczne dźwiękoszczelne, dodatkowe wytłumienie wnętrza 3 060,00"

 

W innym przypadku szyby pozostają pojedyncze, zarówno na przodzie jak i tyle.

 

To twierdzą z działu produktu ludzie, będę jeszcze ten temat drążył na szkoleniu w czerwcu, bo czasem im się zdarzały wpadki w przekazywaniu informacji (sami są nie do końca poinformowani od VW). Także proszę uznaj tą informację jeszcze nie na 100% bo nie chcę nikogo w błąd wprowadzić.

 

W każdym razie wszystko wskazuje, że tylko pakiet PAP daje podwójne szyby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie wszystko wskazuje, że tylko pakiet PAP daje podwójne szyby

 

O, bardzo dziękuję za informację. A tylna (w klapie) jest również wówczas podwójna? Bo to niezbyt jest jasne z opisu w cenniku oraz powyższego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego to nie wiem chyba trzeba czekać na pierwsze sztuki z tym pakietem i wszystko będzie jasne

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

Edytowane przez Slabb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cenniku słowackim jest napisane: izolujące przednie boczne szkła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W cenniku słowackim jest napisane: izolujące przednie boczne szkła

 

To wychodzi, że zupełnie inaczej niż np. w czeskim czy szwajcarskim? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może na Polskę i sąsiada okrojone wersje dadzą :what ? Nie No tak poważnie to chyba trzeba czekać aż faktycznie ktoś odbierze i da znać jaki stan faktyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może na Polskę i sąsiada okrojone wersje dadzą :what ? Nie No tak poważnie to chyba trzeba czekać aż faktycznie ktoś odbierze i da znać jaki stan faktyczny

 

Ogólnie to jest kwestia trochę tłumaczenia z niemieckiego (oryginału), gdzie skupiają się na fakcie przyciemnienia tylnych szyb i trudno z tego wnioskować, czy to przyciemnienie jest dodatkowe w stosunku do podwójnych szyb czy zamiast.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Google translator robi swoje tak wiec jak mówiłem trzeba czekać :kawka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w konfiguratorze niemieckim jest napisane ze szyby sa dzwiekoszczelne, dodatkowo tylne boczne i tylnia przyciemniane, gdzie widzicie tutaj jakis problem, dokladnie tak samo jest w passacie. Szyby musza byc wszystkie dzwiekoszczelne, zeby byl sens takiej operacji, tyle w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cenniku jest taki opis:

"Szyba tylna oraz boczne tylne przyciemniane, szyby boczne dźwiękoszczelne, dodatkowe wytłumienie wnętrza" - PAP - 3.060 PLN

Czyli "szyby boczne" a jak "boczne" to i z przodu i z tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjecisch z Genewy wyraźnie widać ze tylne szyby sa pojedyncze. Moze to wersje przedprodukcyjne a może tak bedzie...

W nowym Audi A4 tylko przednie sa dzwiekoszczelne, w A6 czy A7 jak bierzecie szyby przyciemniane to tez tylko przednie sa dzwiekoszczelne, bez przyciemniania przednie i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo wszystkie VW będą miały podobną stylistykę, trzeba przyznać,że nowe Polo będzie miało bardzo podobny przód do Arteona

 

polo.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to prawda, to Arteon się szybko opatrzy i będzie wiało nudą. Jedynie sylwetka fajna.

 

Za to dla Polo na plus ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie w czeskim konfiguratorze napisane jest przednie, boczne i tylne szkło tłumienie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to trochę*dramat, że nawet Polo ma prawie taki sam przód jak Arteon. W ten sposób traci on na swojej wyjątkowości. Jakby ktoś pomylił od przodu mojego Arteona z Polo to bym się*chyba załamał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten rysunek polo to nic się nie ma do oryginału to jeden z grafików sobie wymodzil a nie foty VW, ktoś narysował i podpisał czy tak może wyglądać nowe polo

 

tu masz przyłapane przyszłe polo na testach:

http://m.onet.pl/moto/aktualnosci,t0h4qy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcie było zrobione w RPA i artykuł jest z marca a na koniec kwietnia piszą już tak "Pierwsze prototypy były sfotografowane już w marcu na terenie RPA, ale można oczekiwać, iż wersja produkcyjna będzie się od nich różniła wieloma detalami. Zapewne bliższe oryginału są wizualizacji Klebera Pinho da Silvy, grafika z Sao Paulo." , "Desing nowej generacji Volkswagena Polo wykorzystuje elementy znane już z modelu Arteon." ale "Więcej szczegółów poznamy dopiero podczas wrześniowej premiery we Frankfurcie nad Menem." Sam jestem zainteresowany zakupem Arteona i wolałbym żeby aż tak do Polo nie był podobny:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności