Skocz do zawartości
Slabb

Volkswagen Arteon

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli już chodzi o drogę hamowania - ona zawsze jest za długa ;)

Nie przeczę, jest to istotny parametr pojazdu (tym bardziej usportowionego). Problem jest jednak taki, że ma na to wpływ dużo parametrów i teraz pytanie czy z Arteonem 280KM porównywać wersję Stinger 2.0T (słabsza i gorsze hamulce) czy Stinger GT 3.3 (mocniejsza niż Arteon ale ma też niby lepsze hamulce). Prawdę mówiąc nie czytałem nic o ich skuteczności więc się nie wypowiem :D

Jeśli chodzi o materiały - według mnie Audi vs VW to nie ta liga i tego nie trzeba tłumaczyć. Nawet A3 jest lepiej wykonane jak Passat/Arteon. Odnośnie jeszcze samego A4 - mam styczność z A5 poprzedniej generacji i A6 C7. Różnica między nimi jest ale nie tak duża aby pisać/mówić, że A4 to nie Audi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radekrp90 te 38m dotyczy właśnie 3.3 z heblami Brembo. Jest bardzo ciężki. Opony ma 245 ale obstawiam że do tych hebli i masy powinien mieć 255-275. Wtedy pewnie byłoby tyle co Arteon. :)

Tylko czego oczekiwać po azjatyckim samochodzie? One same w sobie są dla siebie klasą. Miałem raz, nigdy więcej. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, LeszekCzarny napisał:

Ludowe legendy na temat jakości wykonania...

Siedziałem w każdym z wymienionych aut (choć nie jeździłem Arteonem tylko oglądałem w salonie) więc wiem o czym piszę ;) A3 jest według mnie dużo lepiej poskładane od Passata, materiały są podobnej jakości ale jednak jest w nim jakoś przytulniej. A4, A5 i A6 to już zupełnie inna liga jak VW.

30 minut temu, Rkarcz napisał:

radekrp90 te 38m dotyczy właśnie 3.3 z heblami Brembo. Jest bardzo ciężki. Opony ma 245 ale obstawiam że do tych hebli i masy powinien mieć 255-275. Wtedy pewnie byłoby tyle co Arteon. :)

Tylko czego oczekiwać po azjatyckim samochodzie? One same w sobie są dla siebie klasą. Miałem raz, nigdy więcej. :)

Chyba, że tak ;) Trzeba jednak przyznać iż postęp zrobili straszliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Ale wejście realnie na poziom aut europejskich jeszcze trochę im zajmie. 

Edytowane przez Rkarcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności