Skocz do zawartości
Slabb

Volkswagen Arteon

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem ze w kwietniu w dniu debiutu badz po motor show Poznań bedzie dostępny w Polsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę udział w targach, także tylko czekam na niego :) w czwartek będziemy wszystko wiedzieć :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Biorę udział w targach, także tylko czekam na niego :) w czwartek będziemy wszystko wiedzieć :ok:

 

Pomęcz jeszcze przedstawicieli VW o te szyby akustyczne ;) Czy jest szansa, że te tylne boczne pojawią się w wersji podwójnej? I co z tylną, czy jest ona akustyczna, jak w Passacie? Z tego co widziałem na filmikach to chociaż te tylne szyby są dosyć*grube, mimo że 'zwykłe'...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pomęcz jeszcze przedstawicieli VW o te szyby akustyczne ;) Czy jest szansa, że te tylne boczne pojawią się w wersji podwójnej? I co z tylną, czy jest ona akustyczna, jak w Passacie? Z tego co widziałem na filmikach to chociaż te tylne szyby są dosyć*grube, mimo że 'zwykłe'...

 

Tez wlasnie to zauważyłem ze gruba szyba bez laminatu ciekawe jak w praktyce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tez wlasnie to zauważyłem ze gruba szyba bez laminatu ciekawe jak w praktyce

 

No, bo np. w A4/A5 B9 niby jest podwójna z przodu, ale cieniutka. W Passacie B8 ta standardowa też jest bardzo cienka, cieńsza niż w starym B7 lub CC. Możliwe, że porządna, grubsza szyba 'zwykła' też daje radę, tym bardziej, że tam te szyby są dość*małe w Arteonie. Niemniej ciekawe czy w aktualnym B8 też już z tyłu nie dają podwójnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apropos tylnej szyby w Passacie. W sedanie po otwarciu bagażnika widać krawędź tylnej szyby. Ja mam wersję standardową i jest dość cienka (fot). Może ktoś zrobić takie porównawcze foty w wersji z fabrycznym pakietem akustycznych szyb (wszystkich)? Paolokos, chyba ty masz...??

20170401_153919.jpg

20170401_153905.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7-io miegowe DSG w mocniejszych nowszych wersjach to DQ380 a nie 500. Nowy golf R taką dostał też, 380Nm znosi wg fabryki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w sumie niewiele więcej niż DQ250... (350nm)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylna szyba jest podwojna.P1040384.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7-io miegowe DSG w mocniejszych nowszych wersjach to DQ380 a nie 500. Nowy golf R taką dostał też, 380Nm znosi wg fabryki.

A nowa Rka ma 400Nm w automacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pomęcz jeszcze przedstawicieli VW o te szyby akustyczne ;) Czy jest szansa, że te tylne boczne pojawią się w wersji podwójnej? I co z tylną, czy jest ona akustyczna, jak w Passacie? Z tego co widziałem na filmikach to chociaż te tylne szyby są dosyć*grube, mimo że 'zwykłe'...

 

Jako sprzedawca w jednym z salonów mogę napisać..... Poczekajmy na polskie cenniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nowa Rka ma 400Nm w automacie

 

DQ250 jest w dieslach i jest tam też 400Nm przy 190KM.

 

400Nm w nowym golfie to plus, bo 350 w wersji 2.0 w B8 to ponury żart.

Gdyby do wersji 280 wsadzili dq380 to miałoby to większy sens bo obecnie biegów brakuje.

 

Projekt 10-io biegowego DSG umarł, szkoda. Kto pojeździł nowymi skrzyniami ZF 8-io biegowymi to wie że to jest optimum ale bez przesady. Kolejne biegi byłyby miłe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Inferno
DQ250 jest w dieslach i jest tam też 400Nm przy 190KM.

 

400Nm w nowym golfie to plus, bo 350 w wersji 2.0 w B8 to ponury żart.

Gdyby do wersji 280 wsadzili dq380 to miałoby to większy sens bo obecnie biegów brakuje.

 

Projekt 10-io biegowego DSG umarł, szkoda. Kto pojeździł nowymi skrzyniami ZF 8-io biegowymi to wie że to jest optimum ale bez przesady.

Kolejne biegi byłyby miłe.

 

Kurczę ale jak będą te biegi w nieskończoność dokładać to ile ta skrzynia będzie ważyć ? Każde przełożenie to kolejne zębatki no i rozmiar obudowy. Koszt tez większy.

A jak zrobią z lekkiego albo cieńszego materiału to będzie awaryjna. Gdzieś musi być złoty środek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W MB E-Class stosują 9-biegowy automat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Inferno
W MB E-Class stosują 9-biegowy automat.

 

Kto dla nich to robi? Aisin, ZF? Czy może ich autorskie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem wczoraj ze na targach w Poznaniu jest oficjalna premiera arteona w polsce i wtedy rownież podadzą cennik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kto dla nich to robi? Aisin, ZF? Czy może ich autorskie...

Mercedes ma na 99% tylko swoje skrzynie. Wyjątek to wynalazki jak Citan (czyt. Renault).

 

Co do wagi skrzyni - materiały nie stoją w miejscu. Przy tej samej wytrzymałości można zejść nieco z wagą tym bardziej jeśli się założy czas pracy na 250.000-300.000 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Inferno
Mercedes ma na 99% tylko swoje skrzynie. Wyjątek to wynalazki jak Citan (czyt. Renault).

 

Co do wagi skrzyni - materiały nie stoją w miejscu. Przy tej samej wytrzymałości można zejść nieco z wagą tym bardziej jeśli się założy czas pracy na 250.000-300.000 km.

 

Bieda jest właśnie z tym założeniem 250-300tys:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Passat, a szczególnie wersje z małymi silnikami benzynowymi, są pomyślane może na połowę z tego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jakie dowody lub przykłady na takie przemyślenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności