Skocz do zawartości
Marianopower

Problem skrzynia TiPTRONIC ZF 5hp19 Passat 2,5 tdi 4x4

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Przeglądałem mnóstwo tematów ale takich objawów jakie u mnie występują nie znalazłem , albo ich opis odbiega od tego co dzieje się u mnie.

Mam nadzieję że będzie w stanie mi pomóc nawet jeśli diagnozą będzie śmierć skrzyni.

 

1. auto jeździło normalnie - czasem zdarza się bardzo rzadko przy hamowaniu odczucie że samochód nie rejestruje tego że hamuje i dalej chce ciągnąć dopiero mocniejsze wciśnięcie hamulca skutkuje.

2. samochód odpala normalnie 1 i wsteczny działa nic nie szarpie nie zgrzyta

3. błędów VAG brak

4. obroty nie falują przy wciśniętym hamulcu i wrzuconym biegu

4. auto zwłaszcza przy spokojnej jeździe - obroty wzrastają aż do poziomu przy którym powinien być zmieniony bieg skrzynia wrzuca bieg a po chwili tak jakby nie mogła sie zdecydować i to przerzuca pomiędzy 1 /2 czy to 3/4

5. po wrzuceniu biegu samochód jedzie ale w pewnym momencie tak jakby dopiero prawidłowo zasprzęglił i szarpie do przodu

6. przy wyższych obrotach i sterowaniu skrzynia manualnie efekt jest mniejszy ale również występuje.

7. przy szybkim wciśnięciu skrzynia idzie normalnie ale po odpuszczeniu gazu słychać delikatny metaliczny zgrzyt (nie zawsze i nie wiem czy to jest związane ze skrzynią)

 

Proszę szanownych forumowiczów o pomoc bo na naprawę skrzyni za 3tyś lub więcej nie mogę sobie pozwolić i pozostanie mi sprzedać paska za grosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności