Skocz do zawartości
RogalPraga

Przegląd na 30.000 km w ASO VW, Zakres prac? Cena?

Rekomendowane odpowiedzi

Duży udział w kosztach miał pewnie olej do DSG, pewnie z 800 PLN ?

Warto dostarczyć własny olej do DSG i do silnika. Reszta części (filtry) to mała różnica w cenach.

Jaki olej kupiłeś do silnika a jaki wlali do DSG (i ile) ?

To prawda, olej do skrzyni kosztował mnie około 650PLN, 4 litry G055529A2.

Ale na filtrach też mają spory narzut, często przekraczający 100%.

Był to jednak mój pierwszy serwis, nie miałem czasu zrobić rozeznania i nie da się ukryć że nieco przepłaciłem... A ASO audi to jednak cenowa "klasa premium" ;)

Na plus - w koszcie serwisu auto zastępcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Duży udział w kosztach miał pewnie olej do DSG, pewnie z 800 PLN ?

Warto dostarczyć własny olej do DSG i do silnika. Reszta części (filtry) to mała różnica w cenach.

Jaki olej kupiłeś do silnika a jaki wlali do DSG (i ile) ?

 

rozumiem ze jak mam wykupiony pakiet przeglądów - to nie place za żadne oleje itp. po prostu mnie to nie obchodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do pytania ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wymiany wg wskazań komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozumiem ze jak mam wykupiony pakiet przeglądów - to nie place za żadne oleje itp. po prostu mnie to nie obchodzi?

 

Tak, wykupiony pakiet przeglądów załatwia bezpłatnie wszystkie koszty eksploatacyjne.

Nie dotyczy normalnego zużycia piór wycieraczek szyb, klocków, tarcz hamulcowych, opon itd. chyba że masz to też wykupione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To prawda, olej do skrzyni kosztował mnie około 650PLN, 4 litry G055529A2.

Ale na filtrach też mają spory narzut, często przekraczający 100%.

Był to jednak mój pierwszy serwis, nie miałem czasu zrobić rozeznania i nie da się ukryć że nieco przepłaciłem... A ASO audi to jednak cenowa "klasa premium" ;)

Na plus - w koszcie serwisu auto zastępcze.

 

Ja wczoraj płaciłem za olej do DSG plus filter, oring kapy, korek i uszczelka korka coś około 830zl z tym ze 6l bralem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ja wolałem wydać 2400 PLN i mieć do 120k spokój z kosztami dzięki Safe+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Panowie mam pytanie odnośnie przeglądów. W ubiegły roku sprzedałem swoja wysłużona ale zawsze serwisowana w ASO B6 znajomemu  i zakupiłem B8. Znajomy dzwoni do mnie dwa dni temu mówiąc mi , że przyjemna pani z ASO poinformowała go, że robiąc u nich przegląd okresowy nie możne mieć swoich zamienników ( olej, filty itp.) Tego typu zmiany- ustalenia, z brakiem zrobienia przeglądu na swoich częściach wprowadzono u nich  od maja br. Musi wykonać na ich oryginalnych częściach lub tez zamiennikach ale zakupionych u nich. Czy jest jakaś kolejna zmiana w ustawie o której nic nie wiem, jeśli chodzi o brak możliwości zrobienia przeglądu ze swoimi dostarczonymi  rzeczami, które się przywiezie do ASO. Jest to ASO we Wrocławiu na Brucknera. Ponoć na Pięknej też tak jest. W grudniu będę miał przegląd u siebie i zastanawiam się jak ugryść temat. Olej zawsze przywoziłem swój i nie było z tym problemu. Filtry miałem tez swoje knechta lub boscha. Płaciło się za sama robociznę. Czy spotkaliście się teraz  na przeglądach u siebie z tym ze nie można mieć swoich rzeczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem przegląd 30k w zeszłym tygodniu (serwis Lellek Opole) i nic takiego nie miało miejsca. Przywiozłem swój olej (Motul, jak zawsze), zero gadania. Wcześniej robiłem przeglądy i wymiany oleju i też nie było problemu (Carsed Warszawa). mt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli widać że nie jest to decyzja odgórnie tylko zarząd we Wrocławiu sobie tak ustalił. Bardzo ciekawie....Trzeba będzie w takim razie "stołować się" w innym ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2017 o 16:34, d7d napisał:

 

Tak, wykupiony pakiet przeglądów załatwia bezpłatnie wszystkie koszty eksploatacyjne.

Nie dotyczy normalnego zużycia piór wycieraczek szyb, klocków, tarcz hamulcowych, opon itd. chyba że masz to też wykupione.

A w zyciu, tak było kiedyś. Od dobrego pół roku albo dłużej w pakiet przeglądów wchodzi tylko olej, filtry i swiece. Nie wchodzi juz olej do dsg i do 4motion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego warto rozważyć wrzucenie kosztów serwisu do raty leasingowej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Macmaciek napisał:

Dlatego warto rozważyć wrzucenie kosztów serwisu do raty leasingowej. 

Dlaczego ? Co to zmieni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim układzie koszty materiałów oraz robocizny pokrywa przy przeglądach leasingodawca. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Macmaciek napisał:

W takim układzie koszty materiałów oraz robocizny pokrywa przy przeglądach leasingodawca. 

Ok, to jest jasne. Tylko czy Ty za to nie płacisz więcej w miesięcznych ratach?

Przecież leasingodawcę nie zapłaci z przeglądy z własnej kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płacę, ale warto policzyć, co się bardziej opłaca: płacenie za każdym razem/ pakiet przeglądów (co wliczone, co nie) /pakiet serwisowy u leasingodawcy. Z rozmów ze znajomymi wynika, że rzadko kto jest w ogóle świadomy, że taka opcja istnieje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Być może lekko off top, czy wymieniać olej wcześniej niż 30 tysięcy km?

Prosze o poradę 

Dziekuje z góry za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz zadbać o silnik to co 15k. Jak dobrze przeszukasz forum i temat o olejach to zobaczysz że jednak większość osób wymienia olej co 15k. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Thomsoon napisał:

Jeśli chcesz zadbać o silnik to co 15k. Jak dobrze przeszukasz forum i temat o olejach to zobaczysz że jednak większość osób wymienia olej co 15k. 

Dziekuje serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie świrujcie, że Safe+ nie obejmuję wymian oleju w dsg. W takim razie Diler wprowadził mnie w błąd ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności