Skocz do zawartości
RogalPraga

Przegląd na 30.000 km w ASO VW, Zakres prac? Cena?

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiej firmy jest oryginalnie (na pierwszy montaz) zamontowany filtr oleju w B8 2.0 TSI? Czy trzeba tez wymieniac za kazdym podkładkę sruby od miski?

Jako ze jezdze glownie autem po miescie, chce sam wymienic olej po przejechanych od nowosci 4000km. A nie usmiecha jakos mi sie im bulic w ASO po 400-500zl za sama wymiane oleju (i to jeszcze jak przyjade ze swoim).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależało chyba od serii - MANN, Mahle i czasami Filtron (ale to widziałem tylko w filtrach powietrza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2018 o 15:59, Rivam napisał:

Jest sens zrobic sama wymiane oleju zaraz po kupnie nowego auta tj. np przy przebiegu 3000-5000km?

OCZYWIŚCIE, ŻE JEST SENS. Niektórzy forumowicze i producenci twierdzą, że silnik jest już w fabryce dotarty i tak dobrze wykonany. Bzdura. Przy dzisiejszym cięciu kosztów, NIE WYOBRAŻAM SOBIE, że setki silników wyprodukowanych w ciągu jednej zmiany jest ustawiane na specjalnych hamowniach i docierana przez dziesiątki godzin wg jakiś procedur. Silnik wkładany do auta, samochód wjeżdża na hamownie w celu sprawdzenia pracy a póżniej ogień na plac.  Także jak najbardziej polecam wymianę oleju po takim przebiegu i delikatne traktowanie silnika przez pierwsze kilka tysięcy km. Silnik odwdzięczy się w przyszłości dobrą pracą i brakiem konsumpcji oleju. Robiłem tak w B7 a teraz w B8. W żadnym silnik nie brał oleju. Olej kup we własnym zakresie, kup oryginalny filtr i możesz zmienić we własnym zakresie. Tak mi kiedyś powiedział Pan w ASO.

Dnia 9.08.2018 o 16:58, Rivam napisał:

Jakiej firmy jest oryginalnie (na pierwszy montaz) zamontowany filtr oleju w B8 2.0 TSI? Czy trzeba tez wymieniac za kazdym podkładkę sruby od miski?

Jako ze jezdze glownie autem po miescie, chce sam wymienic olej po przejechanych od nowosci 4000km. A nie usmiecha jakos mi sie im bulic w ASO po 400-500zl za sama wymiane oleju (i to jeszcze jak przyjade ze swoim).

Jak masz auto na gwarancji to kup lepiej w ASO oryginalny filtr i olej jakikolwiek. U mnie w TDI filtr siedział firmy Hengst. Sam wymienisz i nikt w ASO się nie połapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienić warto, zwłaszcza jak się chce mieć samochód dłużej.

Pamiętam jak wyszły pierwsze silniki TSI gdzie zastosowano w nich pompę oleju o zmiennej wydajności to w nocie technicznej znalazłem wpis, że przez 1,5 tys km w układzie smarowania jest utrzymywane maksymalne ciśnienie.

O czymś to świadczy - producent przewidział, że silnik musi się ułożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dziś pierwszy przegląd (29150km) z pakietu przegladow. Wszystko w porządku, nic po roku i 2 miesiącach się nie podziało.

Co ciekawe to wcześniej (przy 24000km, czyli 2300km wczesniej niż wskazanie komp) miałem wymieniany olej w innym ASO i tam w systemie zaznaczyli to jako wymiana oleju i przegląd (wyzerowali licznik dla oleju) i teraz ten serwis wziął "na siebie" przegląd. No i przez to, że te 2 czynności się rozjezdzaja (były na 30tys ustawione przy odbiorze auta, ale przegląd olejowy schodził szybciej) i następnym razem będzie jakiej 5tys km różnicy to mam powiedzieć że to będzie robione razem (olej i przeglad) więc rozumiem, że wtedy oba przeglądy wyzeruja.

Wymieniany miałem teraz tylko filtr kabinowy, przy 60tys będą świece.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy przegląd serwisowy po 2 latach (16 tys.km przebiegu) jedynie sprawdzenie ogólne stanu auta, wymieniają sruby Torx od dolnej osłony silnika i sprawdzają drożność odpływu szyberdachu jak jest.....

Koszt 295 zł brutto (ASO Olsztyn). Nie ma wymiany filtrów. 

1.8 TSI 180KM CJSC manual

Edytowane przez rosol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam was siedzicie na forum a oleje zmieniacie nie jak rozsądek nakazuje tylko producent... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry - chciałem zapytać użytkowników auta firmowego VW czy na przeglądzie nie zasugerowali Wam że macie pogryzione węże gumowe przez gryzonie ?  Ja byłem na przeglądzie olejowym wraz z wymiana filtrów u Lelka w Opolu i Pan mi poszedł pokazać  waż przy chłodnicy który rzekomo został przegryziony przez zwierzę ( zapewne w garażu) . I powiem szczerze trochę mnie to zastanowiło gdyż w garażu są 3 auta i nigdy nic nie było pogryzione a tu akurat w nowym. Koszt naprawy prawie 400 zł. Dobra było minęło. Wczoraj do mnie przyjechał znajomy który pojechał na przegląd do Poznania gdyż tam było jemu najwygodniej ( miał wymienić czujnik start / stop w ramach gwarancji  bezpłatnie ) i mówi mi ze cholera  musiałem dopłacić 400 zł bo wykryli mi że wąż przegryzło zwierzę. I tu mi się zapaliła lampka - może to "zwierze" to bystry pracownik który dba o to aby firma miała sporo pracy? I tu mam pytanie czy Was drodzy użytkownicy może też podobna sytuacja spotkała ? Może tych przegryzień jest więcej w serwisach VW. Czekam na odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej kwestia materiału z jakiego są wykonane "gumy" w VW. Zwyczajnie przyciągają gryzonie. Ten sam problem z tego co wiem występuje w Fordach - materiały z recyklingu odpadów po produkcji żywności, czy coś w ten deseń ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.10.2017 o 01:21, Thomsoon napisał:

Jeśli chcesz zadbać o silnik to co 15k. Jak dobrze przeszukasz forum i temat o olejach to zobaczysz że jednak większość osób wymienia olej co 15k. 

Jak to zrobić fizycznie taką wymianę, przy spuszczeniu oleju coś się wyleje, ktoś nie wytrze dokładnie .Czy serwis na 30 tyś nie zorientuje się że na przykład są ślady na śrubie lub jakiś burd że coś było robione i nie straci się gwarancji?

Ja też jestem zwolennikiem wymiany co 10 -15 tyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz filtr i śrubę spustową w ASO, i wymieniasz zgodnie ze sztuką - po 15 tysiącach kilka kropli oleju w okolicach miski dawno zginie pośród innych zabrudzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście można też jechać do ASO i poprosić o wymianę. Z placu raczej nie wyrzucą ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy psiknąć zmywaczem do hamulców i śladu nie ma. A z drugiej strony - kto tam się przejmuje w ASO czy był olej zmieniany czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sam sobie wymieniałem przy przebieg 15tys, przy okazji dowiedziałem sie ze jest wyciek pomiedzy skrzynia/silnik

po  wymianie umówiem sie na dignoze o ten wyciek, generalnie nic się nie pytali o olej  i czy coś wymieniałem sam , pytali tylko skąd wiem o wycieku, powiedziałem im że wlewajac płyn do sprysku, spadł mi korek i musiałem zdjąć osłone aby go wyjąć. skończyło sie jak napisali na wyjęciu skrzyni i wymianie uszczelniacza na jednej ze srub od kola dwumasowego, lecz na mój gust to wymieniali simering na wale. przy 30 tyś pojechałem do nich na wymiane tylko po to, by był jakis wpis. za oliwe , filtr oliwy, kabinowy i powietrza 1230 brutto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy od jakiegoś czasu nie jest tak że wymiana oleju to nie jest czynność serwisowa ? Chodzi mi o to że wymiana nie powoduje utraty gwarancji jeśli wymienimy na olej zgodny z norma do danego auta i możemy to robić poza ASO? Określa to jakaś ustawa UE?

Poprawcie mnie jeśli się mylę?

Ja w nowym aucie wymieniam po 3000-4000km a później 15 000 km sam , 30 000 ASO , 45 000 sam itd do końca gwarancji. Nie zapominam również o skrzyni automatycznej co 60 000km.

Edytowane przez r2d2_dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto lista co miałem przy przeglądzie na 30k km 

Filtr oleju  z uszczelką (06L115562B) – 64,99 zł brutto

Filtr przeciwpyłkowy (5Q0819653) – 140 zł brutto

3x Śruba torx (WHT000729A) – 17,67 zł brutto

Korek spustu (06L103801) – 21 zł brutto

Przegląd okresowy z wymianą oleju – 280 zł brutto

Edytowane przez LukEEE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie auto ma 11 tys przebiegu. Tryb serwisowy 30 tys..jechac na przegląd czy czekać na komunikat komputera? Czy na 1 przeglądzie wymieniają tylko olej i filtry czy też szukają czegoś i skanują auto pod kompem?

Ile czasu trwa?

Edytowane przez marcinsgdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz cieszyć się samochodem jak najdłużej, to nie czekaj aż się przegląd wyświetli, tylko wymień olej.

Na przeglądzie (przynajmniej teoretycznie) sprawdzają samochód, co jest uwidocznione w fakturze.

Możesz też po prostu wymienić olej nie robiąc przeglądu i wtedy trochę zaoszczędzisz. Ja ostatnio tak robię, jadę na serwis co 15k, ale przegląd zlecam co 30k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marcinsgdz wymień olej, nie trzymaj starego. Silniki z fabryki nigdy nie są perfekcyjnie wypłukane z opiłków, a więc obecnie sporo ich krąży w układzie.

Po taniości możesz wymienić olej w dowolnym zakładzie i nie wpływa to na gwarancję. Masz do tego prawo.

Na przeglądzie robią skan komputerem. Łącznie wszystko zajmuje 2-3 godziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witam
Kiedyś przy B7 miałem taką rozpiskę z serwisu - co wymieniali i jakie numery - teraz potrzebuję taki sam zestaw do B8 bitdi - przegląd na 90 tyś (olej, filtry, śruby itp) Podrzuci ktoś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności