Skocz do zawartości
RogalPraga

Przegląd na 30.000 km w ASO VW, Zakres prac? Cena?

Rekomendowane odpowiedzi

W Volkswagenie masz dwie rzeczy:

  • Pakiety przeglądów - tutaj do wybranego wariantu wymieniają Ci wszystko, co jest przewidziane "w książce" zgodnie z harmonogramem, tzn. - olej w silniku (z filtrem, podkładkami korka), filtr powietrza, świece zapłonowe, płyn hamulcowy, filtr paliwa, filtr p/pyłowy; jeśli instrukcja obsługi przewiduje wymianę oleju w skrzyni przy odpowiednim przebiegu/czasie i Twój wariant pakietu przeglądów obejmie ten przebieg i/lub czas - to Ci go wymienią. Ten wariant nie obejmuje rzeczy eksploatacyjnych, jak tarcze, klocki hamulcowe, opony etc. https://www.volkswagen.pl/pl/serwis-i-akcesoria/pakiety-przegladow-i-pogwarancyjne/pakiety-przegladow.html
  • Safe+ - to jest przedłużona gwarancja. Tzn. zamiast 2 lat możesz ją wydłużyć w zależności od wariantu i przebiegu. Wcześniej było to organizowane w formie ubezpieczenia - tzn. np. podczas okresu gwarancyjnego "padał" Ci silnik / skrzynia - cokolwiek objętego gwarancją - i do gry wchodził zakład ubezpieczeniowy wykładając kasę na naprawę za Ciebie. Nie wiem czy teraz jest to po prostu wydłużona odpowiedzialność dealera/producenta, jak ja się dowiadywałem - to było "ubezpieczenie". Nie wchodzi tu w grę żadna nieodpłatna wymiana wymienionych we wcześniejszym punkcie rzeczy. https://www.volkswagen.pl/pl/serwis-i-akcesoria/pakiety-przegladow-i-pogwarancyjne/volkswagen-safe-plus.html

Nie czytałeś warunków przed zakupem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście miałem na myśli pakiet przeglądów - a nie Safe+

Obie opcje wykupiłem. Nie czytałem warunków, w 2 salonach informowano mnie, że za wyjątkiem wycieraczek, klocków i tarcz wymieniają wszytsko jak przewiduje książka.

Kriss555 napisał "A w zyciu, tak było kiedyś. Od dobrego pół roku albo dłużej w pakiet przeglądów wchodzi tylko olej, filtry i swiece. Nie wchodzi juz olej do dsg i do 4motion"

stąd moje zdziwienie

Edytowane przez Wojtek123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

 

jakie ASO byście polecili na I przegląd (30k km) w Poznaniu i okolicy? Przejrzałem dział nie polecam i nic nie znalazłem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz Inter Auto na Krańcowej. Jeśli będziesz robił serwis bez swoich części/oleju to z czyszczeniem klimy koszt 900 zł. Widziałem że mają jakieś promocje na swojej stronie. Przejrzyj i zobacz czy nie ma nic dla Ciebie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miesiąc temu robiłem przegląd 30tgs na Wiatracznej w Krotoski-Cich i jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wyskoczyła po 1.5 roku sama wymiana oleju, czy to znaczy ze za pół roku i tak na przegląd muszę pojechać? zawsze robiłem wszystko za jednym razem ale nie miałem do czynienia z nowymi autami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pierwszą wymianę oleju zrobiłem przy przebiegu 25500km (zgodnie ze wskazaniami komputera). Bezpośrednio po wymianie komputer wskazywał, że kolejna wymiana za 26100km lub 635dni. Dzisiaj czy 5 dni po wymianie oleju komputer wskazuje, że kolejna wymiana za 22300km lub 562dni. Zrobiłem 1020km od wymiany oleju. Możecie to jakoś skomentować?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że poprawiono algorytmy, bo ja jakbym nie jeździł przebieg do serwisu po ustawieniu na "flex" nie różnią się od tego co wynika z przejechanych kilometrów (mam ustawione min:7500 max:12000, a i tak pokazuje non-stop tak jakby liczył od 12000).

Ogólnie według mnie wszystko jest w porządku - widocznie Twoje warunki jazdy (według algorytmu) nie sprzyjają trwałości oleju i komputer systematycznie skraca czas do Twojego następnego przebiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne przeglądy macie również po 2 latach? U mnie tylko pierwszy 2 lata, potem co roku lub 30000km, jak kupowałem auto to byłem przekonany, że jest inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, radekrp90 napisał:

mam ustawione min:7500 max:12000,

Kto to ustawia? Serwis?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ustawiałem sam przy pomocy VCDS. Serwis może ustawić stały 15.000/rok lub zmienny do 30.000. Inaczej ASO raczej nie ustawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎2017‎-‎10‎-‎31 o 16:32, NocnyDrwal napisał:

Witam 

 

jakie ASO byście polecili na I przegląd (30k km) w Poznaniu i okolicy? Przejrzałem dział nie polecam i nic nie znalazłem. 

Może też być serwis Skoda na ul. Obornickiej.249 - mają autoryzację na VW i są w tej samej sieci co VW Krańcowa - Porsche Inter Auto Polska.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ASO Skoda przy Obornickiej nie potrafili zdiagnozować u mnie uszkodzonej pompy wtryskowej (sprawa dotyczyła V6 TDI BDG, było to 10lat temu). Zregenerowali mi 6 wtrysków zupełnie niepotrzebnie narażając na dodatkowe koszty, następnie wmawiali, że nierówno pracujący silnik, że ten model tak ma... o ułamanej śrubie mocowania napinacza paska wielorowkowego nie wspominając... dopiero na Krańcowej serwis uporał się z usterką.

Jeśli na Obornickiej nie poprawili się w kwestii serwisu, to odradzam ten serwis-przynajmniej ja tam już nigdy z żadnym autem nie pojadę.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎2017‎-‎10‎-‎31 o 21:20, Ikar napisał:

Ja miesiąc temu robiłem przegląd 30tgs na Wiatracznej w Krotoski-Cich i jest ok

VW na Wiatracznej 5 to jest VW Rzepecki - Mroczkowski.

Dnia ‎2018‎-‎01‎-‎27 o 09:36, Krawcol82 napisał:

W ASO Skoda przy Obornickiej nie potrafili zdiagnozować u mnie uszkodzonej pompy wtryskowej (sprawa dotyczyła V6 TDI BDG, było to 10lat temu). 

10 lat temu to chyba nie byli w sieci serwisów VW ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, d7d napisał:

VW na Wiatracznej 5 to jest VW Rzepecki - Mroczkowski.

10 lat temu to chyba nie byli w sieci serwisów VW ?

Pisze konkretnie o tym ASO czy o Skoda w ogóle?

Ponad 10 lat temu mieli w ofercie Superba 2.5 TDI więc powinni potrafić to zdiagnozować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym konkretnym ASO Skoda przy ul. Obornickiej.

Obecnie właścicielem tego salonu jest PIA i oficjalnie robi przeglądy VW.

Kiedyś był salonem Skoda i ASO Skoda.

PIA - http://www.porscheinterauto.pl/

 

Edytowane przez d7d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 lat temu serwisowali VW. Należeli do KPI Retail wraz z ASO VW przy Krańcowej i innymi serwisami.

No i jak wyżej jest napisane-mieli w ofercie SuperBa, który był dokładnie tym samym, co B5 3BG. 

Jak pomyślę tylko, że zaczęlo się od uszkodzonej uszczelki pod głowicą, oddałem do serwisu auto z równiutko pracującym silnikiem... ehhh, do dziś pięści mi się zaciskają z tego powodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was przy przeglądzie 30k (u mnie faktycznie ok 24k, ale chciałem wcześniej, bo pierwsza wymianke robiłem po ok 3tyś i planuje wymieniać olej co ok 20k) miał również doliczone regulacje reflektorów, odczyt odis czy tez opłatę środowiskową? Ogólnie mając  10% zniżki zapłaciłem 650 brutto ze swoim olejem, ale odbierałem auto na szybkości i dopiero w biurze spojrzałem i jestem nieco zirytowany tymi durnymi usługami. Wiadomo, że przegląd z wymianą oleju i wymiana wkładu filtra powietrza to sensowna usługa, ale te powyższe nieco dziwne dla mnie... Jak u was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎2018‎-‎01‎-‎31 o 14:26, Krawcol82 napisał:
Dnia ‎2018‎-‎01‎-‎31 o 14:26, Krawcol82 napisał:

10 lat temu serwisowali VW. Należeli do KPI Retail wraz z ASO VW przy Krańcowej i innymi serwisami.

No i jak wyżej jest napisane-mieli w ofercie SuperBa, który był dokładnie tym samym, co B5 3BG. 

"Firma KPI Retail powstała z połączenia firm Auto Premium, Auto Viva i Sunny w czerwcu 2008 roku.

Sprzedajemy i serwisujemy auta takich uznanych marek jak: Audi, Bentley, Porsche, Skoda i Volkswagen. Jesteśmy jedną z najszybciej rozwijających się grup dealerskich w Polsce. 

Sunny - Autoryzowany Salon - Serwis Skoda od 2002 roku działa w swojej siedzibie na ulicy Obornickiej w Poznaniu."

Nie wiem czy byli oficjalnym serwisem VW. Teraz są.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.02.2018 o 18:30, Jumpman napisał:

Czy ktoś z was przy przeglądzie 30k (u mnie faktycznie ok 24k, ale chciałem wcześniej, bo pierwsza wymianke robiłem po ok 3tyś i planuje wymieniać olej co ok 20k) miał również doliczone regulacje reflektorów, odczyt odis czy tez opłatę środowiskową? Ogólnie mając  10% zniżki zapłaciłem 650 brutto ze swoim olejem, ale odbierałem auto na szybkości i dopiero w biurze spojrzałem i jestem nieco zirytowany tymi durnymi usługami. Wiadomo, że przegląd z wymianą oleju i wymiana wkładu filtra powietrza to sensowna usługa, ale te powyższe nieco dziwne dla mnie... Jak u was?

Miałem regulację reflektorów Top LED oraz odczyt, opłata środowiskowa nie zauważyłem. U mnie koszt pokrywał pakiet przeglądów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności