Skocz do zawartości
wagen

Discover Media wymiana na Discover Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem wymienić jednostkę Discover Media na Discover Pro. Po zakupie jednostki z allegro pierwsze co, uruchomiłem w aucie i odczytałem nr. vin z jakiego passata pochodziła. Następnie sprawdziłem vin na Policji żeby nie było zonga w ASO. Po sprawdzeniu było wszystko ok i pojechałem zdjąć ochrone componentu czyli przypisać moj vin do jednostki. Wszystko poszło sprawnie bez problemów i navi zaczeła grać. Następnie zakodowałem wszystko pod moje auto. Błędy zostały usunięte i wszystko pięknie zadziałało, ale żeby nie było tak różowy mapa odpala się na minute i gaśnie razem z bluetooth. Może ktoś już przerabiał temat lub przerabia.

 

2.jpg

20170216_200514.jpg

20170216_201139.jpg

20170216_203135.jpg

20170214_204122.jpg

20170217_075258.jpg

20170218_184915.jpg

20170219_222229.jpg

20170221_205134.jpg

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co wiem, do Pro jest wymagana inna aktywacja i dlatego masz taki zonk. ASO Ci tego legalnie nie ogarnie. Zresztą chyba już o tym mówiliśmy przez telefon.

 

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po 2 godzinnej walce z kodami aktualizacyjnymi z serwera vw udało się uruchomić bluetooth :hurra

 

3.jpg

 

ps. Paweł dzięki za info ale się nie poddaje i walcze dalej odisem online.

 

Na rosyjskiej stronie VCP pojawiła się inforamcja o aktywacji navi w Discover Pro w ver. 3.8.3.

Poczekamy zobaczymy co to będzie ...

http://vag-can.ru/vag-can-pro-vcp-3-8-3/

20170222_221559.jpg

Edytowane przez wagen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, skoro Masz ODIS online to dlaczego urzywasz ASO ?

 

Odnosnie kodow aktywacyjnych to zerknij do Elsy tam powinienes cos znalezc, chodzi o dysk C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wagen Ty wymieniałeś tylko dwa gratki? (wyśw. i napęd w schowku) a czy wiązki pasują? czy trzeba coś dociągać?

Marzy mi się taki gratek : vw-golf-7-facelift-interieur03.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dzien dzisiejszy nie ma informacji o nowym systemie discvover z Golfa 7FL . Będą nowe Golfy 7FL to się podmieni fizycznie ekran i zobaczymy czy zadziała. Po co zajmować się czymś czego jeszcze nie ma w Passacie, bo pewnie będzie po lifcie za jakieś 2 lata. Co z tego że pasuje jak nie działa navigacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to jak byś się ustosunkował do pierwszej części w moim pościku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem byłoby zastosować ekran z Kodiaqa, czyli taki sam jak w Golfie po FL ale z 2 pokrętłami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale on ma raczej inny kształt, nie będzie jak zamontować dekoru zewnętrznego na desce przez te przyciski dotykowe.

Skoda-Kodiaq-2017-1600-39.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użycie ekranu z Kodiaq jest bez sensu - dokładnie ten sam rozmiar matrycy co DP, a przyciski do dupy - dotykowe. Pomijam kwestię tego czy da się to w ogóle dobrze zrobić. System z Golfa po lifcie to jest nowa generacja - większy ekran, lepsza rozdzielczość, nowe funkcje itp. Nie wiem czy to by w ogóle współpracowało z obecnym Passatem, chociaż to nadal MQB, więc pewnie jakoś da się to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam ze da sie to ruszyc w pasku, trzeba zobaczyc Jakie PRy ma Mib z Golfa ktory dziala z tym najwieksxym wyswietlaczem, Jezeli pasek bedzie mial takie same PRy ( na pewno musi byc navi ) to wystarczy najnowszy soft wgrac i bedzie banglac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ekran z Kodiaka ma 9,2cala, nasze DP ma 8cali.

Ekran ekranem, a soft jest i tak w HeadUnit w schowku. Może być tak że sam ekran w lepszej rozdzielczości będzie wyświetlał to co mamy teraz, pytanie czy przyciski będą odpowiadały za te same funkcje.

Chyba lepiej zaczekać do liftingu Passata, wtedy powinno pasować, bo chyba deski jako tako nie będą mocno ruszali. Ciekawe czy w Genewie pokażą teraz jakiś koncept B8 po lifcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kodiaq ma 8 cali: http://az749841.vo.msecnd.net/sitesplpl/alv1/571328e2-0da6-49f5-9ebd-6fb7e1cdbfff/cennik_kodiaq.30055f0e8d781b8b41d3e8e5e717c651.pdf

 

Poza tym zobacz jakikolwiek test, to jest to samo co w Passacie z inną skórką.

 

"Ekran" ma znaczenie, systemy wbudowane, w przeciwieństwie do komputerów klasy PC, nie są przygotowywane nawet na małe zmiany bo po co. Jeśli jakaś zmiana zadziała to często jest to zupełnie przypadkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może coś nie tak w cenniku, nie pierwszy raz taki błąd by był. Przecież Amundsen jest odpowiednikiem DM a Columbus DP.

To Amundsen ma 8cali a Columbus wg. tej strony 9,2 cala

http://www.skoda-auto.pl/news/skoda-aktualnosci/skoda-kodiaq-sportline-bardziej-sportowy-dynamiczny-wyglad-dla-tych-ktorzy-chca-sie-wyroznic

 

Ja byłem tym zaskoczony, ale Wagenowi udało się wymienić sam ekran z DM na DP i wszystko mu hulało... na większym ekranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cennik jest raczej bardziej rzetelny. Ten nowy system z Golfa ma nawet inne proporcje - jest szerszy. Ekran DM/DP ma tą samą rozdzielczość, a dla komputera fizyczne rozmiary nie mają znaczenia. Najwidoczniej poza fizycznymi rozmiarami nie różnią się niczym istotnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja , przyjrzałem się dokładnie cennikowi, testom i sprawdziłem w katalogu i faktycznie Columbus w Kodiaqu ma 8",przyciski dotykowe po obu stronach i błyszczący ekran. Swoją drogą dziwne bo w Octavii FL jest dostępny dokładnie ten sam system 9,2"z panoramicznym ekranem co w Golfie FL. Może jak zadebiutuje wersja Sportline, L&K, czy też Scout wtedy może i wejdzie ten Columbus 9,2".Wymiary zewnętrzne powinny mieć takie same bo te dodatkowe 1,2" uzyskane jest przez brak przycisków dotykowych z prawej strony.

Pytanie czy warto rezygnować z bardzo użytecznych pokręteł i przycisków jeżdżąc po naszych dosyć wyboistych drogach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile cali ma ten ekran ? Wydaje sie mniejszy od obecnego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności