Skocz do zawartości
wagen

Discover Media wymiana na Discover Pro

Rekomendowane odpowiedzi

http://audienthusiasts.com/Application_SVMError.html

https://forums.ross-tech.com/showthread.php?18798-Case-Study-B201A-Check-Software-Version-Management

Tez to mam i kasowalem jak w tym tutku a po jakims czasie i tak sie pojawial.

Ale moj badziewny ekran(wbrew temu co tam jest napisane u mnie ekran nie byl zmieniany(albo nie przeze mnie) i auto caly czas  bylo serwisowane w aso(wpisow w papierach rowniez brak)) dziala bez problemu.

Edytowane przez loki7777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, ze nikt nie wspomniał o tym wcześniej. Ja na razie nie mam problemów.

Po jakim czasie sie wam to zaczęło pojawiać? Ja mam ekran od wczoraj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja tez od wczoraj, dziś po południu a od wczoraj po ok 6-7 odpaleniach auta jesli to ma znaczenie,  taki zonk

 

zrobiłem tak jak kolega wyżej napisał, ale tylko to wg ross-tech

błąd sie skasował i juz nie występuje

narazie ekran działa, jak sie coś powtórzy to szlak wie co robić i gdzie szukac problemu...ale narazie nie będę zachodził w głowe, mam nadzieję że to tylko jednorazowo tak zgłupiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.12.2019 o 20:29, wiesiok81 napisał:

zrobiłem tak jak kolega wyżej napisał, ale tylko to wg ross-tech

błąd sie skasował i juz nie występuje

narazie ekran działa, jak sie coś powtórzy to szlak wie co robić i gdzie szukac problemu...ale narazie nie będę zachodził w głowe, mam nadzieję że to tylko jednorazowo tak zgłupiał

Czy po tej adaptacji błąd powrócił? Czy były jakieś niespodzianki podczas adaptacji?

Jeszcze jedno pytanie - u kogo kupowałeś ekran? Ja musiałem swój odesłać gdyż okazało się że ten w idealnym stanie jest cały porysowany.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuj u niego. Ma ekrany z demontażu w ASO przed wydaniem samochodu klientowi.
https://allegro.pl/oferta/wyswietlacz-monitor-vw-golf-vii-tiguan-5g6919605b-8669933584
Ekrany maja mikro wady w postaci kreseczki pod dotykiem czy linii bad pixel. Nie widać tego podczas użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaadoptowałem bez zadnych niespodzianek, nie wiedziałem tylko bo mi wyskoczyło z kalkulatora dd ileś tam i czy wpisać w tej nowej wartości małymi czy duzymi literami (DD oczywiście),  napisałem małymi, nie wiem czy ma to jakieś znaczenie.

generalnie błąd nie występuje a ekran od tamtej pory działa poprawnie

ja kupowałem u tego samego typa co podawałem wyzej link z zapytaniem czy sie nada, tylko wtedy dotyczyło 8cali ale tej starej wersji,  ja jestem zadowolony, przyszedł naprawde bardzo ładny, ekran lustro, tylko ze ja dałem 2x więcej niż to co kolega Ranger proponuje w swoim linku. zastanawiałem sie długo nad tymi własnie, bo cena świetna tylko bałem sie tego paska, tym bardziej ze nie ma żadnej fotki jak i gdzie ten pasek występuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jest na fotce. Jak bardzo dobrze sie przyjrzysz to widać. Ale tak słabo, ze trzeba z bliska sie patrzyć.

Ja od niego kupiłem bez bad pixeli. Ekran miał ryske pod szkłem, wada produkcyjna. Powietrze w czasie klejenia. Nie widać tego podczas pracy. Tylko jak ekran jest wyłączony i oświetlony ostrym światłem. Mi to nie przeszkadza. Ekrany sa demontowane z aut przed wydaniem ich klientowi w ASO przed odbiorem auta. Sa wiec nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy.

 

Radyjko zamówiłem z namiarów od Ranger'a. Wybrałem to  trochę droższe z adnotacją że nowe. Zobaczymy.

Jeszcze mnie kusi aby wymienić zegary na AID - ale chyba VCDS-em tego nie ogarnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu i ja zmieniłem wyświetlacz.

Ale jako że jestem tradycjonalistą, szklane łapią paluchy, a i trochę negatywnych opinii na temat ich jakości poznałem, zdecydowałem się na ekran z DP 2016 - nie gryzie się z autem, a różnica i tak jest widoczna ;)

 

 

DSC_1139.JPG

DSC_1144.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi odradzali instalowanie ekranu 8" z DP 2016. Nie dlatego, że ma problemy z mrozem itd a dlatego, że jest wolniejszy.
Zasadniczo szklane mają te bad pixele ale jeśli w ekranie z przed trzech lat ich nie ma to już raczej ich nie będzie.
Tutaj taki przykład tych bad pixeli. Widać je tylko na jasnym tle w w bardzo dużym przybliżeniu. Podczas normalnej eksploatacji można być nawet nieświadomym, ze coś jest nie tak.
Ja taki kreseczek nie mam.

sample.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jak porównać do ekranu 8" z MiB 2,5, ale w porównaniu do mojego starego ekranu, jest jaśniejszy, szybciej startuje i działa dość szybko, a na pewno nie wolniej.

Mam za to porównanie do ekranu 9,2 z drugiego paska - owszem, ładny i duży, ale to koniec zalet - łapie palce jak szalony, brak pokręteł i bocznych przycisków - wszystko trzeba robić przez menu - mało wygodne i nieintuicyjne, a dodatkowo już kilka razy odpalił się z tęczowym ekranem, który zanikł po 1-2 sekundach.

Dobrze że auto na gwarancji, bo pewnie skończy się na wymianie ekranu za jakiś czas ?

Edytowane przez saper_wroc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając cały wątek dochodzę do wniosku, że mając DM mogę dokupić wyświetlacz z DP i bez żadnych problemów wymienić czy coś mnie ominęło?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dude!

Sorki, śmiechłem lekko

?

Edytowane przez saper_wroc
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Franek83 napisał:

Czytając cały wątek dochodzę do wniosku, że mając DM mogę dokupić wyświetlacz z DP i bez żadnych problemów wymienić czy coś mnie ominęło?  

Tak jakby. przeczytaj jeszcze raz :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wymieniłem panel na ten szklany.

Wszystko działa ładnie (póki co). Występuje błąd opisany wcześniej (1555). Postępuje zgodnie z procedurą adaptacji RossTechu. W kalkulatorze XOR wpisuję  zapisaną wartość c249 oraz 51666. Kalkulator wypluwa mi wartość trzy cyfrową tj . "b9b". Wartość ta nie jest przyjmowana przez "passata". Ktoś może wie o co może chodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno dobrą wartość, kanał odczytujesz?

dziwna sprawa troche,  ja u siebie miałem 14 56 i po przeliczeniu wyszło dd 84

 

zrobiłem odwrotne działanie i wychodzi wynik 0b9b, dlatego wyskakuje 3 cyfry że 0 z przodu poprostu obcina

wprowadź nową wartość 0b 9b

Edytowane przez wiesiok81
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jeszcze raz. Nie wiem czy w tym  roku uda mi się jeszcze sprawdzić.

Szczęśliwego Nowego Roku dla Wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w nowym roku i najlepsze życzenia dla Wszystkich.

Może ktoś poradzi jak mam zrobić adaptację OBD11 ? Gdzie szukać tej procedury ? Wchodząc  w adaptacje nie znalazłem podobnego wpisu co na stronie z tutkiem .

Wyświetlacz zmieniony ,obciąć musiałem troszkę jedną blokadę od wtyczki anteny i działa tylko standardowo ten błąd mam sterownika 5F no i brak ramki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma nic i to jest ciekawe bo ja tez nie musiałem wtyczki przycinać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności