Skocz do zawartości
Gość gliniarzxxl

Problem z automatyczną skrzynią biegów

Rekomendowane odpowiedzi

Ciśnienie sprawdź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość limahl

posiadam vw Passata z automatem i przestał mi redukowac szkrzynia biegi -co jest powodem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak sprawdzić ilość oleju w skrzyni tiptronic?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
posiadam vw Passata z automatem i przestał mi redukowac szkrzynia biegi -co jest powodem?
Trudno określić, za mało danych. Może być poważne uszkodzenie lub mniej groźne jak uszkodzony elektrozawór. Brak redukcji może być spowodowane brakiem ciśnienia w skrzyni (zbyt stary olej bądź jego mniejsza ilość). Ciężko coś określić.
Witam. Jak sprawdzić ilość oleju w skrzyni tiptronic?

Jak w każdej skrzyni automatycznej. Odpalić motor rozgrzać olej do 70 st i za pomocą bagnetu skrzyni. Jeśli nie ma bagnetu odkręcić odpływ i dolewać przez wlew którym uzupełniamy olej.

Edytowane przez J@ceq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duzo problemow z automatem jest zwiazanych z kondycja silnika. W niedziele jezdzilem mercedesem i koledze jak padlo turbo to skrzynia nie przelacza prawidlowo biegow szarpie itp. (diagnoza skrzynia sie sypie) zmienil turbo skrzynia smiga az milo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do wymiany sprzęgło hydrokinetyczne koszt regeneracji około 650zł no i wiadomo koszty zwiazane z wyciagnieciem skrzyni. Przy okazji wymiana oleju i filtra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno remontowałem skrzynię. Po remoncie zauważyłem, że autko pali więcej i przerzuca biegi przy wyższych prędkościach jak przed remontem. Czym może to być spowodowane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RafalSz

Witam forumowiczów.

Pozwolę sobie odświeżyć wątek.

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że przejrzałem wiele stron i całe forum w poszukiwaniu odpowiedzi na moje pytania, jednak znalezione informacje są szczątkowe i nie rozwiały moich wątpliwości.

W związku z tym liczę tylko na rzetelne odpowiedzi i sugestie, które wyczerpią ten temat i zbiorą w jednym miejscu informacje dla osób z podobnymi problemami.

Otóż od niedawna jestem posiadaczem VW Passata B5 FL z 2004 z automatyczna skrzynia biegów (zwykła, nie tiptronic/multitronic). Podczas jazdy zauważyłem niepokojący objaw, mianowicie przy zmianie wyższych biegów (z 2/3 lub 3/4, dokładnie nie jestem pewien) skrzynia wpada w krótkie drgania/wibracje, jakbym poruszał sie po kostce brukowej. Jest to szczególnie odczuwalne przy rozgrzanym aucie i spokojnej jeździe. Poza tym jest w porządku (brak jakichkolwiek szarpnięć, spadków obrotów, ślizgania się sprzęgła, braku biegów, problemów z przełączaniem skrzyni etc.), krótko mówiąc poza tym wszystko działa idealnie (dokładnie jak w przypadku kolegi, który założył ten temat).

W tym miejscu musze zaznaczyć, ze auto jest po wymianie oleju, uszczelek i filtru w skrzyni (podobno były drobne wycieki) – wiem, że jest to podawane jako jeden z głównych powodów takiej usterki.

 

Tu pierwsze pytania - jaki może być powód oraz skutki dalszej eksploatacji skrzyni w tym stanie (pogłębienie objawów, całkowite uszkodzenia, inne- jakie?).

Nie ukrywam, ze jestem po sporych wydatkach związanych z zakupem auta (przerejestrowania, podstawowe wymaniany, w tym rozrząd) i chciałbym uniknąć, o ile to możliwe, dalszych napraw w tym miesiącu.

 

Z takim pytaniem zwróciłem się też do kilku zakładów specjalizujących się w naprawie automatycznych skrzyń i jak na razie dostałem jedną odpowiedź jak niżej:

„Objawy które Pan opisuje są typowe dla uszkodzeń sprzęgła hydrokinetycznego. Koszt regeneracji całej skrzyni to suma 3500-4000 zl (w zależności od sprzęgła, regenerowane, czy nowe) termin naprawy 3-4 dni robocze”.

 

I kolejne niejasności:

- czy to naprawdę tyle kosztuje? Wydaje mi się, że to „lekka” przesada!

- nawet jeśli jest to uszkodzenie sprzęgla hydrokinetycznego, czy wymaga to od razu regeneracji całej skrzyni?

- jak na „typowe” uszkodzenie jest o tym dziwnie mało na stronach internetowych...

 

Zresztą wydaje mi się, że tak duża usterka powinna być widoczna po podjęciu do komputera (robiłem to przed kupnem auta i nie było żadnych błędów na skrzyni).

 

Podsumowując, liczę na Wasze opinie co do samego problemu jak i kosztów ewentualnych napraw (chcą mnie naciągnąć?).

Czytając wiele podobnych wpisów zauważyłem , że zachowanie mojej skrzyni jest nieporównywalne z problemami innych osób, a przytaczane ceny znacznie odbiegają o tych podanych chociażby przez pytany przeze mnie zakład – są dużo niższe!!

 

Zaznaczam, że eksploatacja automatycznej skrzyni jest mi znana – od kilku lat jeżdżę takimi autami.

 

Będę wdzięczny za szybką odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RafalSz

myslę że u Ciebie jest konwenter do regeneracji koszt 650zł (samej regeneracji ) czyli sam demontujesz skrzynię i dostarczasz do mechanika konwenter . Konewnter działa jak filtr odśrodkowy i zostaje na jego obudowie szlam i maź , poczasie zaczynają sie wibracje spowodowane nierównomiernym rozieszczeniem szlamu i maźi z oleju wytrąconego ,po czasie wyrabia łożyskowanie konwentera i sajuż większe koszty . Tak samo jak koło pasowe ( przy rozrządzie ) było w maluchach 126p i mymagało czyszczenia , tak już ktoś przerabiał temat i pomogło . Myśę że może cos Ci podpowiedziałem . Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zresztą wydaje mi się, że tak duża usterka powinna być widoczna po podjęciu do komputera (robiłem to przed kupnem auta i nie było żadnych błędów na skrzyni).
ja również robiłem sprawdzenia kompem na skrzyni, osoba która mi to robiła powiedziała ze jeżeli jest to uszkodzenie mechaniczne na 99% nie będzie widoczne na odczytach w kompie jeżeli nie dochodzi do elektronicznych zakłóceń, czy jakoś tak.

 

nie robię żadnej reklamy:

http://images39.fotosik.pl/187/3774d9786ace718amed.jpg

w mojej okolicy tylko ta osoba zajmuje się samymi automatycznymi skrzyniami

oddałem autko do niego na wymianę oleju, z następującymi objawami:

-drgania/wibracje skrzyni na niskich obrotach i rozgrzanej skrzyni

-przy zimnej skrzyni prześlizg sprzęgła, przy ok 60km/h przy wolnej jeździe, przypuszczam ze z 3na4

 

po wymianie oleju jak ręką odjąć, niestety tylko przez miesiąc

 

wróciłem do niego powiedział ze jeżeli chce się z tym bawić muszę się przygotować na spore wydatki, wyciągnięcie skrzyni, rozłożenie na części pierwsze i sprawdzenie co jest nie tak cena do 2tys + ew. koszty części jak i naprawy. powiedział ze jak sie zmieszczę w 5tys to będzie dobrze, wiec zrezygnowałem z naprawy i jeżdżę takim autem do awarii skrzyni, a później wymiana na manual :)

 

w PL skrzynie automatyczne są abstrakcją i drogie w utrzymaniu przy jakiś awariach spowodowanych złą eksploatacja, ale widzi się coraz częściej takie auta wiec może ceny też spadną :) jeżeli chodzi o naprawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5tys?? za skrzynie 5hp19? to niezle. mu robilismy nie jednego passka. koszt nie przekroczył nigdy 2,5tys zł. jak chcesz to ci naprawimy. do nas ze skierniewic masz nie daleko. czas oczekiwania około tydzień. jak cos to dzwon na numer z podpisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość saintmc

Na szybko powiem tak.

Miałem to samo, drżenie na 3/4 bieg przy spokojnej jeździe na trasie. Oraz szarpanie przy redukcji.

 

Jeździłem w kilka miejsc (nie zawsze to był problem ze skrzynia, zależne od warsztatu). W końcu pojechałem do magików od skrzyń.

 

Pan się przejechał, podpiął vaga i stwiedził że problem jest ze sprzęgłem hydrokinetycznym. Naprawa miała kosztować 2500,- MAX. W tym 650zl olej

 

Zgodziłem się, dodatkowo panowie mi powiedzieli że usługa rozebrania skrzyni jest płata 400,- w przypadku nie naprawiania samochodu u nich.

 

Po 3 dniach odebrałem telefon i usłyszałem wycene, poprosiłem o przesłanie na maila:

 

Skrzynia AG4

Materiały:

 

800,- regeneracja kowertera

470,- kpl tarcz

600,- olej (7.5l x 80,-)

520,- kosz forward

 

170,- zawór boost

50,- filtr

390,- kpl. uszczelnień

120,- plastiki ślizgów

360,- kpl pistonów

 

450,- elektrozawory (3szt x 150,-)

600,- robocizna

 

RAZEM netto: 4530,- zł

 

Złapałem się za głowę.

Kolega, który ma zakład elektroniki pojazdowej powiedział że ma kolegę który się w paskach specjalizuje.

 

Zabrałem samochód od nich. Niestety skrzynia po "ich" rozebraniu była w takim stanie że do niczego się nie nadawała.

 

Skończyło się na kupnie 2 skrzyni (sprowadzonej od angola) Koszt 1800 z olejem (no i osobno robota).

 

Jeżeli już ktoś Wam będzie łapy wkładał w skrzynie to niech to będzie ktoś sprawdzony przez znajomych a nie warsztat z dobrą renomą w internecie.

 

Jak w 2 warsztacie (oddalonym o prawie 200km) powiedziałem nazwę "serwisu 1" to zaczeli się śmiać.

 

 

Jak by ktoś miał jakiś problem w którym będę mógł pomóc, pisać na PW (dużo już z paskiem przeszedłem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie mam pytanie jak odpale auto po nocy ale tylko jesli temp w nocy spadnie poniżej 0 to swieci mi sie kontrolka od temperatury skrzyni czasem odbije czasem jest wsystko ok a czasem sa drgania efekt tarki falujace obroty jade np na 3 i jakby przelaczal na 4 ale nie dal rady obroty podskakuja zaraz opadają i tak kilkukrotnie z ta kontrolka czuje ze padl czujnik od temp nie wiem czy taki czujniczek ma wplyw na skrzynke ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chcesz to ci naprawimy.
Jakiej firmy wsadzacie filtr, uszczelke oraz olej do 5hp19?

Czy przy wymianie oliwy zmieniacie tez - korek spustowy (ze zintegrowanym uszczelniaczem) i uszczelke (oring) korka wlewu ?

 

 

W moim passku mam maly problem z biegiem wstecznym. Po zmianie z D na R, bieg zalacza sie po ok 2sek. Jak puszcze hamulec to auto zaczyna delikatnie jechac. Jak powoli wciskam gaz to auto plynnie przyspiesza. Jak wcisne mocno od razu gaz to jest krotkie zastanowienie sie skrzyni i walniecie.

Poza tym przy jezdzie na manualnym trybie i toczeniu sie w korku przy predkosci patrolowej zredukowalem z 2 na 1. Redukcja nastapila z 2-3sek zwloka i z mocnym uderzeniem. Poza tym skrzynia chodzi OK. Przebieg 207kkm prawdopodobnie bez wymiany oliwy. Byla minimalna nieszczelnosc - 2 sruby od dolnej pokrywy byly poluzowane, a olej mial kolor jasny braz (czyli taki sam jak swiezy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość malllcin

Witam,

wyskakuje mi blad 17125.Auto 1.9 tdi 130km tiptronic.Z autem mialem ostatnio troszke zachodu,po krotce:zregenerowalem skrzynie biegow,wymienilem cala wiazke kabli na slupku od strony pasazera(byly zasniedziale,lala sie tamtedy woda) oraz elektryk zrekonstruowal komputer do sterowania skrzyni biegow.

Gdzie szukac przyczyny tego bledu?Czy bedzie to bardziej po stronie mechanicznej czy elektrycznej?

Z gory serdecznie dziekuje za podpowiedzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Posiadam Paska 1.9TDI 131km automat.Mam problem podczas zmiany biegu z 2 na 3 mam tak jakby podwojna zmiane biegu.Czytalem na forach podobno jest to normalne w automatach.Tylko u mnie wyglada to tak ze , jadac na drugim biegu przy 2.5tys obrotow wrzucajac trojke zmienia bieg i po chwili zmiena go tak jakby drugi raz obroty spadaja i po chwili spowrotem wskakkuja na ten sam poziom.Jesli zmniam bieg powyzej 3tys obrotow wszysto jest normalnie.Wystepuje to tylko przy zmianie z 2 na 3.Czy tak to powinno wygladac czy poprostu mam cos nie tak ze skrzynia ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj u siebie tez zauwazylem jakby podwojna zmiane. U mnie 1.8T zmienia biegi srednio przy 3tys obr. Normalnie obroty spadaja do ok 2tys. Teraz spadaly do ok 2600-700 i po chwili na 2000. Dzialo sie to tylko na zimnym silniku. Przedwczoraj mialem wymieniony pierwszy raz olej w skrzyni po 208kkm. Stary byl czarny. Tez dzisiaj skrzynia jakby dlzuej trzymala wyzsze obroty. Moze to ze wzgled na temp zewn 0C, i chciala szybciej rozgrzac olej. Tak przynajmniej jest w innych skrzyniach - AF44.

 

Po zmianie oleju nie poczulem zadnej roznicy w pracy skrzyni. Dalej delikatnie czuc zmiane biegow, i szarpniecie na wstecznym przy mocniejszym dodadniu gazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj zmieniłem ATF w moim pasacie B6, stary olej miał słabą konsystencję i był czarny z opiłkami metalu. Wcześniej szarpało na 3 i 4 biegu i przy redukcjach, po zmianie oleju jest trochę lepiej. Redukuje płynnie, są delikatne szrpnięcia ale o wiele mniejsze. Przy okazji mam pytanie, zmieniając olej przy zakupie każdy powiedział mi że wchodzi 7 litrów, przy spuszczeniu oleju zleciało tylko 3,3 Litra, a weszło 3,5. Gdzie reszta oleju z tych 7 litrów?? Zdaję sobie sprawę że w przekładniach trochę zostaje, konwenter też napewno ale czy aż 3,5 litra?? Za tydzień wymienię znowu olej, te 3,5 litra co mi zostało zaleję do skrzyni, może się przeczysci trochę ta smoła:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7l to byla mowa o 5HP19 w B5. Do DSG wchodzi mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie, ja mam tiptronica, podałem numer w serwisie i powiedzieli ze 7 l doTF60NS. na amerykanskich stronach sprzedaja zestaw - uszczelka, filtr plus olej 7 l a na polskich jest to juz 5 litrów i piszą że wchodzi 4,5 l. Kogo tu słuchać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności