Skocz do zawartości
Gość gliniarzxxl

Problem z automatyczną skrzynią biegów

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maslog
w wyniku czego szybciej się zużywa.
ale co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterownik

Nie jestem ekspertem ale to mi powiedział mechanik.

Jak się szybko przełącza, to właśnie sterownik wariuje bo przyjmuje za dużo informacji i później właśnie od sterownika zaczynają się komplikacje (brak biegów, szarpanie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog

W zasadzie tak naprawdę w tym sterowniku to nic nie ma co mogłoby się psuć. Są tylko silniki krokowe i jakieś zawory którymi sterują te silniki. Tak że do silniczka idzie "rozkaz" a ten ma zamknąć lub otworzyć kanał

Problem pojawia się w tarczkach które się ścierają (opiłki) i mogą zatkać te kanały.

Chyba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój Tiptronic dzisiaj padł. Po paru dniach wróciłem do domu wsiadam do auta a pasek wybranego biegu podświetlany jest na czerwono przejechałem z 50 metrów i czuję że nic nie przyśpiesza. Zawróciłem do garażu i już dało sie jechać tylko na biegu jałowym jak dodaję gazu to obroty rosną a samochód zwalnia Do garażu już mi sie nie udało wjechać. Co najdziwniejsze FIS wyświetlił komunikat ABGAS WERKSTERKE czy jakoś tak. Ale co maja z tym spaliny wspólnego? Podłączyłem prostego waga ale poległ bo nie wykrył żadnej usterki a samochód nie jeździ. Zna ktoś dobrego fachowca od automatów w okolicach Olsztyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem namiar z pewnego źródła na pana Darka z pod Dywit (czy ktoś potrafi potwierdzić jego dobrą opinię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam problem ze skrzynia tip tronic w pasacie , od wczoraj szarpie mi na wstecznym, ale tylko na ciepłym silniku ? rano nie ma problemu. Biegi do przodu działają ok

co to może być? auto ma najechana prawdo podobnie 187 tys i olej był wymieniany przy 147 tys, prosze o pomoc może ktos miał taki problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pasek wybranego biegu podświetlany jest na czerwono
skrzynia chodzi ci w trybie awaryjnym, wylacz silnik zeby skasowac tryb awaryjny i przelacz sie na tiptronic juz od startu sprawdzaj kolejne biegi w gore i w dol, jezeli ktory bieg jest omijany to juz go nie masz, czyli wtedy obstawiam zerwane zabezpieczenie i rozwalony kosz.

 

wulkan2 zrób to samo co napisalem wyzej.

 

Aha, no oczywiscie to nie pewne, nalezy zdiagnozowac to u fachowca, ale zazwyczaj skrzynia na wierzch, sam to aktualnie przerabiam. Mimo tego, tiptronic to fajna sprawa.

Edytowane przez emate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj , u kolesia podłączył po kompa i nie ma żadnych błędów , mówią że może to być kosz wstecznego i nie trzyma ciśnienia ,auto do przodu jedzie ok bez problemu, wsteczny tez jak jest zimny, tylko jest problem ze wstecznym jak się rozgrzeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byłem dzisiaj , u kolesia podłączył po kompa i nie ma żadnych błędów
Jedź do fachowca od automatów. Być może trzeba uzupełnić olej w skrzyni ewentualnie wystarczy zmiana elektrozaworu. Nie czekaj do czasu kiedy koszty naprawy wzrosną.
auto ma najechana prawdo podobnie 187 tys i olej był wymieniany przy 147 tys,
Co to znaczy prawdopodobnie, a może ma odjęte ze 100kkm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanik powiedział że , wsteczny nie ma nic wspólnego z biegami do przodu, i stawia na 99% że to jest tłoczek od wstecznego, on znajduje sie w skrzyni i nie trzyma cisnienia, taka jet opinia 2 zakładów , koszt naprawy 1500zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam passata ze skrzynią tiptronic i mam taki problem że gdy zmienia bieg z 2 na 3 to robi to na "dwa razy" tzn. czuć jakby zmnienił bieg ale nie zrobił tego do końca, bo po chwili jest takie same odczucie jakby następny wrzucił ale nastapiła zmiana tylko z 2 na 3. ktoś wie jaka może być tego przyczyna???

 

reszte biegów zmienia płynnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam passata ze skrzynią tiptronic i mam taki problem że gdy zmienia bieg z 2 na 3 to robi to na "dwa razy" tzn. czuć jakby zmnienił bieg ale nie zrobił tego do końca, bo po chwili jest takie same odczucie jakby następny wrzucił ale nastapiła zmiana tylko z 2 na 3. ktoś wie jaka może być tego przyczyna???

 

reszte biegów zmienia płynnie :)

 

To taki polbieg tez mam tak u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

To działanie sprzęgła hydrokinetycznego Z tego co wiem Tak ma Być U mnie tez tak jest Skrzynia tiptronic pracuje w dwóch trybach Nie pamiętam jak sie nazywają Ale chodzi o to, że najpierw wrzucany jest bieg i skrzynia nie jest w pełni zesprzęglona z silnikiem, po czasie, następuje zesprzęglenie. Coś chyba tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
ktoś wie jaka może być tego przyczyna???
lock up.

żeby skrzynia nie umarła za szybko. Tak ma być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie... jak zapale auto to wchodzi w tryb awaryjny skrzynia tiptronic gdyż świeca na liczniku wszystkie biegi. i auto słabo jedzie... Ale jeśli go zgaszę i odpalę to wszystko działa. ok...zauważyłem też że jeśli odpalam auto i mam wciśnięty hamulec to uruchamia sie normalnie choć nie zawsze... co to może być... i czy mogę tak jeździć???

 

Sprawdziłem vag-iem i na skrzyni biegów mam błędy

- 18233

- 18258

- 18223

silnik - 18043

klima- 1336

wskaźniki 1336-nie da się go skasować

komfortu -1330, 1336, 928

proszę o pomoc... wcześniej miałem audi a4 z tą samą skrzynią i było w porządku wszystko!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem ze skrzynią wystąpił również u mnie. Czym sie objawia. Otóż po przekręceniu kluczykiem stacyjki, wszystko wygląda OK, ale po włączeniu D samochód nie ciągnie. Po dodaniu gazu, następuje szarpnięcie, skrzynia przechodzi w tryb awaryjny i można jechać na wszystkich biegach o1 do 5. Ręczne przerzucanie biegów nie działa, nie można ruszyć nawet z szarpnięciem na R, potem w trybie awaryjnym już można. W czasie jazdy wszystkie biegi przechodzą płynnie. Po zatrzymanie i włączeniu N lub P i ponownym włączenie (bez gaszenia silnika) R, czy D następuje lekkie szarpniecie i można jechać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
problem ze skrzynią wystąpił również u mnie. Czym sie objawia. Otóż po przekręceniu kluczykiem stacyjki, wszystko wygląda OK, ale po włączeniu D samochód nie ciągnie. Po dodaniu gazu, następuje szarpnięcie, skrzynia przechodzi w tryb awaryjny i można jechać na wszystkich biegach o1 do 5. Ręczne przerzucanie biegów nie działa, nie można ruszyć nawet z szarpnięciem na R, potem w trybie awaryjnym już można. W czasie jazdy wszystkie biegi przechodzą płynnie. Po zatrzymanie i włączeniu N lub P i ponownym włączenie (bez gaszenia silnika) R, czy D następuje lekkie szarpniecie i można jechać.
myśe ze problem tkwi albo w połączeniu dźwigni ze skrzynią albo w http://img18.imageshack.us/img18/7721/automato.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, przypuszczalny koszt naprawy? w przypadku kosza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1000-1500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jeszcze nie taka tragedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności