Skocz do zawartości
Gość gliniarzxxl

Problem z automatyczną skrzynią biegów

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gliniarzxxl

proszę Państwa czy ktoś mi odpowie co to może byc ze skrzynią biegów automatyczną w passacie 1.9 TDI 110 KM, podczas zmiany biegów szczególnie przy małych prędkościach między 3 a 4 coś mi drży!!!!!!!Powtarzam tylko przy zmianie biegów jak auto złapie temperaturę pracy na zimnym silniku jest ok. Generalnie skrzynia pracuje prawidłowo tylko to drżenie, Jak jeździ się szybko jet ok, może ktoś miał taki przypadek. Proszę o odpowiedź, może ktoś ma drugą skrzynie do takiego auta nie drogo sprawną lub może to naprawc.. Jest to skrzynia zwykła nie tip tronic. Pzdr. proszę o szybką odpowiedź. :przestraszony

Edytowane przez rainman777
Poprawiony tytuł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olej lub poduszki pod skrzynia ewentualnie sterownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gliniarzxxl

słuchaj kolego olej mam w skrzyni nowy wraz z filtrem, ten co mi wymieniał mówił że to może by podtarte sprzęgło z racji że od nowości nie był wymieniany olej i filtr, czy to może byc prawda???????????koszt naprawy jak podał to około 1100zł. nie wiem co mam robic czy szukac drugiej skrzyni czy naprawiac obecną???????? :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcino
proszę Państwa czy ktoś mi odpowie co to może byc ze skrzynią biegów automatyczną w passacie 1.9 TDI 110 KM, podczas zmiany biegów szczególnie przy małych prędkościach między 3 a 4 coś mi drży!!!!!!!

 

na 99% masz problem z tzw. lock-up'em. opisałeś ewidentną przyczynę...drżenie przy zmianie z 3-4 ale tylko przy rozgrzanym silniku. :cwaniak:

nie będę ci dokładnie mówił co to jest ten lock-up (bo nie chcę ci głupot nawciskać :zawstydzony: ) ale poszukaj na http://www.automat.pl ...

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xary

Ja raczej stawiam na zajechany konwertor, ale to się akurat naprawia za niewielkie pieniądze. Regeneracja to koszt ok 500 zł. Problem polega jednak na wyciągnięciu tego z auta. Może też być walnięty któryś z elektrozaworów w płycie sterowania, ale zacznij od poduszek.

W żadnym wypadku nie szukaj używanej skrzyni, lepiej naprawić swoją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobne drżenie w swoim passacie (2,8 VR6 - automat). Objawiało się tak samo - przy szybszej jeździe było ok, ale przy wolniejszej czułem drgania między 2-3 i między 3-4. Wymieniłem poduchy (pod skrzynią a przy okazji pod silnikiem) i jest idealnie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gliniarzxxl

xary, dzięki kolego myslę że masz rację, byłem u gościa od automatów i powiedział mi to samo, sprawdzał mi jakieś cewki podobno są dobre, tylko podejrzewa ten konwektor, mówił że może by podtarty. Jak kupiłem to auto to jak było widac nikt nie wymnieniał ojeju w niemczech od nowości, filtr był skamieniały, założyłem nowy i dałwem nowy olej i jest poprawa lae jeszcze troche jest to drżenie i dodatkodo przy małej prędkości okolo 80 km/h falują mi obroty silnika. Jak cisnę od 100 km/h w górę to jest ok. :ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gliniarzxxl

dzięki wam wszystkim koledze za pomoc proszę o jeszcze jakieś spostrzeżenia!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogę troszeczkę odświeżyć temat, bo zauważyłem to u siebie tez występują drgania (sprawdzę poduchy), ale przy zimnym silniku z biegów bodajże 3 na 4 przy ok 60 km/h przełancza się na dużych obrotach i tak jak by wrzuca na sile 4-ty bieg:638: czemu może się tak dziać:638: jestem przed wymiana oleju i filtru, mam nadzieje ze nie bede miał wiekszych niespodzianek i kosztów??? pozdrawiam

 

ps. przypomnę ze to passat 1.9 110km 99r (afn) ile mieści się oleju w takowej skrzyni ok3L czy mam złe info

Edytowane przez GROSZEK_VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W swoim pasku mam skrzynię tiptronic i gdy przyśpieszam na drugim biegu silnik kręci się do około 3tys. obrotów po czym obroty spadają do około 2.5tys i potem ciągnie już równo.

To samo dzieje się na trzecim biegu tylko spadek obrotów jest już mniej zauważalny. Wrażenie jest jakby był zmieniany bieg i na chwile go wysprzeglał. Nie wiem czy to jest normalne w przypadku tiptronica? Czy w ten sposób on jakoś zasprzegla bieg i przez to te obroty na chwilę spadaja?

Pierwszy raz mam samochód z automatem i nie wiem czy to naormalne. Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
czy to jest normalne w przypadku tiptronica?
tak to jest normalne
Czy w ten sposób on jakoś zasprzegla bieg i przez to te obroty na chwilę spadaja?
To jest Lock up. W ten sposób automat "oszczędza" skrzynię. Zeby od razu nie przenosić pełnego obciążenia/napręzeń na dany bieg w ten sposób jest to regulowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sluchajcie, mam taki dziwny objaw, na wcisnietym hamulcu pdoczas zmiany biegow z R na D albo z D na R tak jakby lekko w momencie przelaczania unosi auto. W zasadzie nie odczowalne ale widac ze wznosi go tak jak przy ruszaniu z zaciagnietym hamulcem recznym.

 

Zna ktos z was podobny przypadek???

 

Dodam ze podczas jazdy wszystko gra i buczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
W zasadzie nie odczowalne ale widac ze wznosi go
Mój też tak ma. Ale wynika to z zasprzęglenia napędu i "ciągnienia" do przodu. A z racji że trzymasz hamulec to lekko go unosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa no widzisz, czlowiek cale zycie sie uczy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do mojego wątku po zalaniu oleju ślizg ustał, co do drgań tylko i wyłącznie się zmniejszyły!!! co najlepsze to filtr w skrzyni miał datę fabryczna 99' rok tak jak zszedł z taśmy 10 lat bez wymiany oleju szok!:mad:

 

pozdrawiam!:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

a ja mam taki problem z moim tiptroniciem, jak stoje w korku lub na światłach i wrzuce na N wszystko ładnie pracuje ale jak przychodzi czas ruszania trzymam hamulec i wrzucam na D wtedy mam szarpinięcie i jest tak zwsze jak samochód jest rozgrzany jak jest zimny to rusza płynnie, nie wiem co to moze być.

z góry dzięki za odpowiedź

a tak wogóle to jaki filtr i olej do takiego tiptronica

Edytowane przez Jacek23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog

filtr do 5HP19. Olej ESSO ATF LT71141. Potrzebujesz (dla bezpieczeństwa) 6 litrów. Chyba że planujesz wyciągniącie skrzyni, to 9 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

a ja mam taki problem z moim tiptroniciem

jadąc od siebie w kierunku skier masz mechanika zajmującego się tylko i wyłącznie automatami nr. tel. i bliższe namiary prześle później pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość golas9

Jacek23

 

nie zmieniaj na N tylko trzymaj na D. Jest to korzystniejsze dla skrzyni. Też czasem mam takie szarpnięcie, ale bardzo rzadko i chyba tylko na zimnym, gdy ruszam po odpaleniu.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie że jak chcecie z P przeskoczyć na D to wbijajcie każdy bieg po kolei z przerawi na zeskok tego biegu . Przełączanie biegu odrazu powoduje wariacje sterowniak skrzyni, w wyniku czego szybciej się zużywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności