Skocz do zawartości
Robson75

Awaryjne otwieranie drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam takie pytanie odnosnie awaryjnego otwierania drzwi w przypadku awarii pilota. Znalazłem w kluczyku / pilocie taki mały plastikowy grot od tradycyjnego kluczyka .Po zasięgnieciu informacji dowiedziałem się że jest to kluczyk aby w razie awarii pilota dostać się do środka auta.Po zdemontowaniu plastiku na klamce drzwi od strony kierowcy ukazał się bebenek dzieki ktoremu po włożeniu owego plastikowego grota powinno dać się odblokować drzwi,Sprawdziłem dzisiaj i zauważyłem że ten bębenek/wkład zamka kręci się dookoła a drzwi nie otwierają się anie nie zamykają .Czy ktoś mi podpowie jak to powinno działac bo chyba u mnie jest coś urwane albo coś elektrycznego uszkodzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znalazłem w kluczyku / pilocie taki mały plastikowy grot od tradycyjnego kluczyka .Po zasięgnieciu informacji dowiedziałem się że jest to kluczyk aby w razie awarii pilota dostać się do środka auta.

 

Nie kombinuj.

Ten plastikowy "kluczyk" to wzornik na podstawie którego dorabiasz grot metalowy.

 

Po zdemontowaniu plastiku na klamce drzwi od strony kierowcy ukazał się bebenek dzieki ktoremu po włożeniu owego plastikowego grota powinno dać się odblokować drzwi,Sprawdziłem dzisiaj i zauważyłem że ten bębenek/wkład zamka kręci się dookoła a drzwi nie otwierają się anie nie zamykają

 

Sprawdzałeś w drzwiach pasażera czy działa ?

Samochód kupiłeś jako używany ?

Jeśli tak, to widocznie poprzedni właściciel wyjął zapadki bębenka (takie dodatkowe zabezpieczenie przed złodziejami) i zostawił zaślepki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten plastikowy "kluczyk" to wzornik na podstawie którego dorabiasz grot metalowy

Tyle że mam pilot/kluczyk bez metalowego grota ,tylko wciskany jest cały pilot w stacyjkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten plastikowy "kluczyk" to wzornik na podstawie którego dorabiasz grot metalowy.
To nie jest wzornik tylko kluczyk.

 

Robert normalnie przekręcasz prawo-lewo-prawo, albo lewo-prawo-lewo i powinien otworzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli tak, to widocznie poprzedni właściciel wyjął zapadki bębenka (takie dodatkowe zabezpieczenie przed złodziejami) i zostawił zaślepki.

 

Raczej nie,prędzej pozostałości po złodzieju po użyciu łamaka.

 

ps tomery,co prawda moją padlinę już sprzedałem ,ale z tego co pamiętam od strony pasażera nie ma wkładki,awaryjnie otworzysz tylko od kierowcy.

Edytowane przez mnieteczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raczej nie,prędzej pozostałości po złodzieju po użyciu łamaka.

czyli do wymiany bo nic nie reaguje , kręci sie dookoła bez wyczuwalnego oporu w lewo i w prawo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wkładka do wymiany,radzę wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert a sprawdzałeś to za na zamkniętym aucie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma różnicy czy zamknięty czy otwarty wkładka powinna obrócić się tylko o 90 stopni w prawo lub lewo(zamknij/otwórz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba że masz Anglika to musisz otworzyć od strony pasażera ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba że masz Anglika to musisz otworzyć od strony pasażera

Tu się zgadzam :brawo

 

Radzę ci lepiej zrób z tym zamkiem porządek ,będziesz miał niezłą zagwózdkę jak ci padnie akumulator ,szczególnie jeśli auto masz na przyblokowym parkingu,a aku będziesz chciał wziąć do domu żeby naładować.:pardon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba że masz Anglika to musisz otworzyć od strony pasażera

Wersja europejska ,po stronie pasażera nie mam wkładki ,tylko po stronie kierowcy

Nie ma różnicy czy zamknięty czy otwarty wkładka powinna obrócić się tylko o 90 stopni w prawo lub lewo(zamknij/otwór

tak jak pisalem wczesniej , wkładka kręci się dookola i nic się nie dzieje

Czy tam powinno być jakieś mechaniczne ciegno czy załatwia to jakiś mikrowłącznik?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Robert a sprawdzałeś to za na zamkniętym aucie?

 

i na zamknietym i na otwartym aucie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da się tym kluczykiem zamknąć samochód ?

Mam namyśli właśnie zabranie akumulatora z samochodu. Bo chyba się nie da zamknąć z pilota przy otwartej masce i wtedy odłączyć aku i zamknąć maskę.

Mam ustawione automatyczne otwieranie wszystkich drzwi po wyciągnięciu kluczyka i tak mi się wydaje że trzeba to najpierw zmienić a później tylko mechanicznie zamknąć samochód kluczykiem.

Dobrze kombinuje ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a może mi ktoś pomoże w tym temacie, ponieważ dziś sprawdzałem czy mogę tym grotem zamknąć drzwi (jak były mrozy to było niemożliwe bo zapewne zamek był zamarznięty i nie udało mi się go przekręcić) , i ku mojemu zdumieniu:umm oczywiście da się zamknąć nim drzwi, ale w drugą stronę to jest niemożliwe:niekumam po prostu drzwi się nie otwierają tak jakby zamek nie działał w trybie otwierania. Może mi ktoś pomóc w tym temacie o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby komuś padł aku i samochód nie chciał się otworzyć mam sprawdzony sposób. Kładziesz się pod padline, odpinasz kabel od wentylatorów (te są dobre bo są najgrubsze z tych do których jest dostęp) podpinasz pod niego szelkami drugi aku bądź prostownik, klikasz na pilocie przycisk otwórz i voilĂ. Fura otwarta :D

Edytowane przez dee_jay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności