Skocz do zawartości
Tomash85

Rejestracja auta a DR przez policje ...

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Miałem pechowy początek tygodnia. Policja jadąc za mną postanowiła mi zrobić szybki przegląd...

 

*Brak ręcznego

*Brak świateł cofania (mimo ze mówiłem ze kupiłem nowy wadliwy czujnik wstecznego)

*Niby za ciemne szyby

*Nie zarejestrowany pojazd w ciągu 30dni od dnia zakupu

 

Dostałem kwitek. Na tym kwitku mam wypisane co mam zrobić oki. Byłem na komendzie i mi tam powiedziano ze z tym kwitkiem idę do WK i mi też zarejestrują bo ten kwitek robi jako DR....

 

W necie tyle poczytałem ze już nie wiem co robić. Czy pierw przegląd a potem rejestracja czy pierw rejestracja a potem przegląd???

 

A ze starym dowodem co??? Juz będzie sprawa między WK Staszów >> wk Kutno???

Edytowane przez Tomash85
Błąd w tytule!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za braki techniczne dostałeś potwierdzenie zatrzymania DR i na nim masz wypisane usterki. Termin ważności masz zapewne do dnia wystawienia, czyli teoretycznie zjazd do miejsca garażowania. Teraz ten kwit jest "dowodem rejestracyjnym". Diagnosta sprawdzi tylko to co było wypisane na pokwitowaniu i zapłacisz tylko za sprawdzenie usterek(o ile pamiętam 20 PLN za każdą usterkę). Jeżeli następne badanie techniczne jest niedaleko(wg zatrzymanego DR) to warto rozważyć całkowity przegląd techniczny. Dopiero gdy dostaniesz od diagnosty kwit o pozytywnym badaniu idziesz do komunikacji i tam załatwiasz sprawy rejestracji(o OC nawet nie wspominam bo musi być aktualne).

Co do szyb to nawet gdy nakleisz bezbarwną folię to przejrzystość szyby jest ograniczona. Sprawdzone doświadczalnie-czysta szyba jest niemal na granicy dopuszczalności i naklejenie czegokolwiek skutecznie obniża przepuszczalność światła i nie ma to nic wspólnego z przyciemnianiem. W praktyce szyba czołowa i w przednich drzwiach ma być "oryginalna", a tylne to możesz nawet zamalować. To, że kupiłeś wadliwy czujnik to gliniarza guzik obchodzi-trzeba było zamontować sprawny. Stary DR będzie przesłany do miejsca pierwotnej rejestracji dopiero gdy Ty(jako kupujący) zgłosisz zmianę właściciela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki rozumiem. Ale na pokwitowaniu pisze ze brak zarejestrowanie pojazdu w ciągu 30 dni.... Więc i tak mam pierw jechać na badanie techniczne a potem do WK??

Edytowane przez Tomash85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw to się dowiedz gdzie odeślą Twój DR, bo mi się raz zdarzyło, że mi zabrali jeszcze zanim przerejestrowałem auto i wieśniaki odesłali mi DR na drugi koniec polski.

Najpierw jedziesz z potwierdzeniem zatrzymania DR na stacje diagnostyczną (oczywiście jak usuniesz usterki).

Z kwitkiem ze stacji dopiero zasuwasz do właściwego UK. Najlepiej najpierw do swojego, tam się dowiesz czy Twój dowód jest u nich czy we właściwym dla obecnej rejestracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DR będzie prawdopodobnie w urzędzie poprzedniego właściciela. Co do 30dni przerejestrowania to masz taki obowiązek ale nie ma żadnych przepisów mówiących co ci grozi za nie zrobienie tego. Czyli możesz jeździć jak mój kuzyn już 5 lat na nie przerejestrowanym samochodzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 lat na nie przerejestrowanym samochodzie

 

Bez OC , a jeśli uda się wykupić na poprzedniego właściciela co nie powinno mieć miejsca to przy zdarzeniu ubezpieczyciel odmówi wypłaty za szkodę i kasa z własnej kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najpierw to się dowiedz gdzie odeślą Twój DR, bo mi się raz zdarzyło, że mi zabrali jeszcze zanim przerejestrowałem auto i wieśniaki odesłali mi DR na drugi koniec polski.

Najpierw jedziesz z potwierdzeniem zatrzymania DR na stacje diagnostyczną (oczywiście jak usuniesz usterki).

Z kwitkiem ze stacji dopiero zasuwasz do właściwego UK. Najlepiej najpierw do swojego, tam się dowiesz czy Twój dowód jest u nich czy we właściwym dla obecnej rejestracji.

Dowód pojechał do Kutna, czyli 265km w Polskę... Więc jak pojadę na przegląd to potem WK i się mam modlić żeby jakimś cudem dowód był u mnie w mieście??

 

Nie no...Czyli kwitek nie przejdzie w rejestracji jak Pan dyżurny mówił??? Bo myślałem również ze z kwitkiem zgłoszę o rejestrację a sprawa o stary dowód będzie się toczyć już między WK Staszów vs. WK Kutno ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez OC , a jeśli uda się wykupić na poprzedniego właściciela co nie powinno mieć miejsca to przy zdarzeniu ubezpieczyciel odmówi wypłaty za szkodę i kasa z własnej kieszeni.

 

OC normalnie wykupujesz na siebie i jeździsz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. OC kupuje się normalnie.

Nie wiem czy dalej się da to zrobić ale kiedyś szło nawet kupić OC na CROSSA, którego nie da się zarejestrować.

Edytowane przez lukasz_vip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dowód pojechał do Kutna, czyli 265km w Polskę... Więc jak pojadę na przegląd to potem WK i się mam modlić żeby jakimś cudem dowód był u mnie w mieście??

 

Nie no...Czyli kwitek nie przejdzie w rejestracji jak Pan dyżurny mówił??? Bo myślałem również ze z kwitkiem zgłoszę o rejestrację a sprawa o stary dowód będzie się toczyć już między WK Staszów vs. WK Kutno ;)

 

Nie kwitek nie przejdzie. Najpierw przegląd, później wizyta w UK Kutno Cię czeka niestety :D Chyba, że.... !! Jak będziesz miał przegląd, idź do swojego UK i tam wybłagaj panią w okienku albo naczelnika, żeby ściągnął dowód do siebie z Kutna. Mojemu kumplowi tak się udało, ale mi już nie. Ale spróbować nic nie kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, robisz przegląd częściowy, diagnosta wydaje ci zaświadczenie o ustaniu przyczyny zatrzymania DR. Dzwonisz do UK poprzedniego właściciela i dowiadujesz się co masz wysłać aby odesłali ci DR (na pewno umowę kupna-sprzedaży, potwierdzenie od diagnosty o ustaniu przyczyny zatrzymania DR i podanie o wydanie DR o resztę się dopytasz). UK odsyła ci DR a ty idziesz i przerejestrowujesz auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak będziesz miał przegląd, idź do swojego UK i tam wybłagaj panią w okienku albo naczelnika, żeby ściągnął dowód do siebie z Kutna. Mojemu kumplowi tak się udało, ale mi już nie
I to jest właśnie Polska. Z kolegą mieliśmy dokładnie taki przypadek. On załatwił wszystko u siebie(inne miasto), a ja musiałem dymać po DR(swego czasu kupiłem autko bez DR, z kwitem od policji-po kolizji). Nasze Wydziały Komunikacji chyba działają na zasadzie "każdy sobie rzepkę skrobie". W jednych bez problemu rejestrujesz na podstawie potwierdzenia diagnosty o ustaniu przyczyny(przegląd) i pokwitowania(tego od policji), a w innych ganiają petenta do macierzystego WK. Jaki sens nie mam pojęcia, bo i tak ten dowód wraca tam skąd przyszedł.
Kolego, robisz przegląd częściowy
To jeszcze zależy ile wypisali usterek, bo za każdą usterkę diagnosta życzy sobie 20PLN(o ile się nie zmieniło) i ile jeszcze zostało do badania technicznego. Edytowane przez bbbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności