Skocz do zawartości
Kojot121

Auto do 15tys VAG

Rekomendowane odpowiedzi

Pany jak myslicie co lepiej wybrać chodzi bardziej o wzgledy ekonomiczne (utrzymanie/spalanie). Szukam auta do 15tys +/- 2tys. Myslałem nad czymś w 1.8T (gaz do dorzucenia) lub 1.9 TDI 105km PD. Auto głownie do jazdy po mieście praca-dom (20km w obie strony) i 200-300km (w weekendy).Auto będzie ganiać do 30tys w rok. Pierwsze typy to Leon 1.8VT/Golf V 1.9TDI Wszystko oprócz sharana i pokrewnych braci, choć tourana też biorę pod uwagę. Jeżeli macie jakieś sprawdzone typy to proszę o pomoc, nawet kody silników które najlepiej się sprawdzają i nie mają jakiś fabrycznych wad.

 

 

A co myślicie nad volvo v50/s40 +05r 1.6D?

Edytowane przez Kojot121

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Volvo v50 oferuje bardzo dobry stosunek ceny do jakości, koszty utrzymania też na dobrym poziomie. Pytanie czy warto pchać się w diesla, szczególnie 1.9 TDi 105 w przypadku Golfa V, bo moim zdaniem lepszą opcją byłoby 1.8T plus opcja lpg np w Seacie Leonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to ma mało palić, czy dawać radość z jazdy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też dobre pytanie, aczkolwiek tak czy inaczej 1.8T ma dobry mocy i osiągów do spalania. Zawsze możesz dorzucić odpowiednią instalację LPG aby znacznie obniżyć koszty spalania, jej koszt to około 3k, wiec nie jest tak źle. Mowo a silniku 1.8T w Audi Au, Leonie czy Golfie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wybór padł na a4 b6 1.8T kwota do zakupu nieco się zwiększyła i myślę że wykula się coś ciekawego ;) aczkolwiek nie przekreslam tez innych opcji na pierwszym planie jest stan techniczny a dalej bedzie widac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam polecam 2.5 TDi V6 ten po zmianach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trasa owszem ciekawa opcja ale miasto kompletnie odpada, nie zda egzaminu. 80%/20% trasa tu góruje jak dla mnie benzyniak i szybkie dogrzewanie się nawet zimą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V50 to silnik grupy PSA, jeżdżę służbowym Peugeotem i w sumie jest ok. Prywatnie ma B6 2.0tdi i też jestem hepi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze polecam jednostkę 2.0d PSA, duza dostępność części, ceny bdb, mała awaryjność ...

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Trasa owszem ciekawa opcja ale miasto kompletnie odpada, nie zda egzaminu. 80%/20% trasa tu góruje jak dla mnie benzyniak i szybkie dogrzewanie się nawet zimą.

 

spali podobnie (no mniej więcej:) ) u mnie przy automacie 11l/miasta 8- trasa ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szczerze polecam jednostkę 2.0d PSA, duza dostępność części, ceny bdb, mała awaryjność ...

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

 

 

spali podobnie (no mniej więcej:) ) u mnie przy automacie 11l/miasta 8- trasa ..

 

Ale jak benzyniak to do tego paliwo dla biednych wpadnie miesięcznie robię ok 2000km więc szybko ten temat się zwróci, więc obstaje przy 1.8T, buda najchetniej a4 b6, ewentualnie jak superb się trafi lub jakiś rs'ik octavia tez nie pogardze :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... chyba, że =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności