Jump to content
ziomek1988

CC USA - przeróbka tylnych lamp

Recommended Posts

Samochód: CC 2.0 TSI 210KM DSG
    Rok prod: 2012

Kolego możesz zrobić zdjęcie gdzie jest światło przeciwmgielne 

Jak będziesz miał dalej problem z kierunkami to pisz do mnie Ja już to zrobiłem tylko został I mi zrobienie przeciwmgielne 

Samochód: B7 2.0 TSI 210KM (CCZB)DSG
    Rok prod: 2013

Witam 
    Mam pytanie gdzie dokładnie wpinamy przewody do BMC odpowiadające za kierunkowskazy i przeciwgielne swiatła W VCDS bit 18 podobno odpowiada za te zmiany ale mam tylko poszlaki nic konkretnie
    Mam samochód z USA szukam i szukam i nie widzę nigdzie dokładniejszych info na ten temat. 
    dzięki za wszelką pomoc Pozdrawiam

Samochód: B7 2.0 TDI 140KM (CFFB) 4x4

@carlo502 Skoro tak szukałeś to powinieneś był widzieć ten temat do którego przeniosłem twoje pytanie. Poczytaj...

Rok prod: 2015

Sorry że przez chwilę się nie odzywałem ,walczyłem z tym błędem i dopiero przez odisa udało się zakodować bsm-a. Pozostał tylko jeszcze problem przednich reflektorów otóż w oryginale autko miało reflektory z paskiem ledowym a teraz są  bez paska ledowego i zawiera /żarówke W16W ŚWIATŁO POSTÓJ/ żarówke zamontowaną skośnie w bok jako doświetlanie zakrętów H7/ bixenon/  tu jest link do tych świateł. Wymontowałem stary sterownik świateł z za schowka i zakupiłem drugi o numerach 6R0907357 C pod te światła .Mam problem z podłączeniem bo trzeba przerobić instalację a w mojej starej elsie nie ma innego schematu jak tylko pod ten stary sterownik czy posiada ktoś schemat podłączenia pod te lampy  w języku angielskim lub polskim?????

Po co wymienisz przednie lampy ponoć można jakaś blaszke wyciągnąć przy bixenonie i jest dobrze wtedy

Jak rozwiazales światło przeciwmgielne tylne gdzie to masz 

Dobrze by było jak byś dał jakieś zdjęcia jak świec ci tył postojowe osobno stop 

Rok prod: 2015

pasek przyjechał bez przednich reflektorów więc nie wywalałem 

Samochód: Nie passat
    Rok prod: ---

1.Przeciwmgielne(swiatło klapa) trzeba dokupić na EU(serwis ,allegro itp) włącznik świateł wymienić na :z obsługą mgły tył.trzy kable ciągniemy z bcm na tył auta.

z włącznika świateł jeden przewód do bcm( sterowanie mgły tył)  to tyle co do instalacji.

Kodowanie : 18 bit wpisać 04

schemat mgły załączam bo się poniewierał,kierunki szukać lub poprosić kolegów co mają esi

2.Kierunki: potrzebne dwie oprawki do żarówek 21W ,w lampach lutownicą transformatorową trzeba wyciąć otwory w miejscach fabrycznych (zaznaczonych zresztą ) Lutownicą bo wyrzynarka zostawia paprochy i słabo to później wygląda !!

Polutować,po izolować złożyć jak Pan Bóg przykazał ,zakodować i mamy EU.

Ps. ja to robię 2h ale Wy możecie przy piwku spędzić miły wieczór .A ha,warto sobie poszukać wtyczki lub kawałka wiązki co by konektory wykorzystać do bcm i włącznika świateł. w wtyczkach są puste miejsca!!

mgła bortnez bagaznik.png

mgła bortnez włącznik świateł.png

Edited by Monster Garage

Dnia 2.10.2018 o 01:32, rakud29 napisał:

Po co wymienisz przednie lampy ponoć można jakaś blaszke wyciągnąć przy bixenonie i jest dobrze wtedy

Podbijam temat, jestem świeżo po przeróbce lamp... sam po lekturze forum głowiłem się długo gdzie te przestawienie soczewki....

Niestety żadnej blaszki przy przesłonie nie ma, do regulacjii czy wyciągnięcia... (przynajmniej dla VW CC 2013 ze stanu NEVADA)

Zrób w nocy zdjęcie jak świecą ci lampy podjedź do ściany i zobaczymy 

Możliwe że tylko kodowanie wystarczy ja mam lampy USA i nie wiem jak to było zrobione Ale byłem na przeglądzie i jest zarys światła taki jak powinien być 

30 minut temu, rakud29 napisał:

Zrób w nocy zdjęcie jak świecą ci lampy podjedź do ściany i zobaczymy 

Możliwe że tylko kodowanie wystarczy ja mam lampy USA i nie wiem jak to było zrobione Ale byłem na przeglądzie i jest zarys światła taki jak powinien być 

Minimalne odcięcie jest, ale nie tak jak w EU diagnosta sam powiedział, że spokojnie będzie przechodzić przegląd. 

Chciałem zaznaczyć tylko, że nie ma żadnej blaszki na przysłonie do przedstawienia (choć PONOĆ w niektórych samochodach jest). Miałem reflektor w ręce... Stąd mówię jak jest, nie powtarzam (bo ktoś, kiedyś, coś, gdzieś powiedział). 

Rozbierając lampy robiłem to ze 100% pewnością że się przestawi coś (po lekturze forum), jak się okazało rozczarowałem się 😉

Może jest ktoś, kto rozbierał, i miał opcje do przedstawienia? Niech się podzieli. 

Co do kodowania... Niektóre modele maja opcje świateł "turystycznych" do przestawienia z poziomu licznika, wtedy zmienia się (w mnie bliżej nieznany sposób) rodzaj święcenia przednich lamp ☺️

To jak diagnosta ci tak mówił tobie ruszaj tylko jeździ ja też mam minimalne odcięcie i też mówił diagnosta że może być 

Dziwne tylko że jak to w USA przechodzi badania