Skocz do zawartości
ziomek1988

CC USA - przeróbka tylnych lamp

Rekomendowane odpowiedzi

Ale co mi się spali led w lampie bo nie rozumiem chodzi mi o pin 27 i 4 lewa lampa z bcm idą 2 piny stop po co? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.12.2019 o 09:32, rakud29 napisał:

z bcm idą 2 piny stop po co?

Bo pewnie masz 2 żarówki/ledy świecące jako stop na każdej stronie. W europejskich wersjach B7 te same żarówki czy ledy pełnią funkcję zarówno świateł pozycyjnych jaki i stop. Moduł BCM może sterować mocą dostarczaną do każdej lampy. W wersji żarówkowej jest po jednym stopie na stronę + trzeci stop-listwa na środku. W wersji z ledowymi światłami z tyłu, jako stop świecą się również światła w klapie więc jest ich już po 2 na stronę + listwa. A jak jest w CC USA? Pewnie podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś podrzucić numery konektorów jaki są potrzebne do wpięcia włącznika, kierunków i przeciwmgłowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, daniel.b napisał:

numery konektorów jaki są potrzebne do wpięcia

Chodzi ci o kostkę do BCM? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, nTomek napisał:

Chodzi ci o kostkę do BCM? 

Tak głównie chodzi o te w kostce BCM, ale jeżeli jest możliwość to również z włącznika i kostki lampy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- konektory włącznika świateł to 000979009 - zarówno w kostce włącznika jak i BCM.

- konektor tylnego przeciwmgłowego - kostka BCM (pin C47): 000979025

- konektory tylnych kierunków - kostka BCM (piny C51 i A9): 000979025

Jaki masz numer na tej kostce do lampy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kostka lampy w błotniku 5K0972705

kostka lampy w klapie 7N0972704

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do obu kostek:

- konektor na przewód 0,5mm2: 000979025
- konektor na przewód 1,0mm2: 000979150

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.
Dla jasności kodowanie dla CC 2013 pozostaje 04 czy są tez inne opcje ? Zastanawiam się czy nie wgrać gotowej konfiguracji dla CC Led z VCP, w VagHelper są dostępne gotowce.

Jeszcze jedno pytanie, w BCM piny od kierunków C51 i A9 mam obłożone, rozumie ze mam się wlutować w te przewody. Jak to u was wyglądało ?

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie były też zajęte i się po prostu wlutowałem.

Daj znać czy przy kodowanie 04 nie wywala Ci na desce , że kierunkowskazy nie działają. Ja tak mam i nie mogę sobie z tym poradzić choć normalnie działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@daniel.b @Egos - a macie coś na pinach A10 i C50 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, nTomek napisał:

@daniel.b @Egos - a macie coś na pinach A10 i C50 ???

O ile dobrze pamiętam to te piny były tez obłożone. 

Egos błędu nie wywala, ustawiłem kodowanie 04 ale pózniej jeszcze modyfikowanej ustawienia przeciwmgłowych w VCP (w programatorze BCM). Skąd jesteś może byłbym wstanie pomoc...

Edytowane przez daniel.b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może latwiej będzie skąd Ty jesteś. Trochę sie przemieszczam więc może bywam w Twoich okokicach. A za pomoc będę wdzięczny. Ale nie bardzo wiem co ma do rzeczy programowanie przeciwmgłowych. Wartość bajtu 18 zależy od tego np jakie są również przednie światła. Gdzies mam opis wszystkich możliwych wartości ale nie mogę znaleźć. Nie wiem czy ktoś tutaj nie wrzucił.

 

Wszystkie kodowania bajtu 18

Byte18.pdf

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Egos ale to nie pasuje do BCM 3AA 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Egos napisał:

Może latwiej będzie skąd Ty jesteś. Trochę sie przemieszczam więc może bywam w Twoich okokicach. A za pomoc będę wdzięczny. Ale nie bardzo wiem co ma do rzeczy programowanie przeciwmgłowych. Wartość bajtu 18 zależy od tego np jakie są również przednie światła. Gdzies mam opis wszystkich możliwych wartości ale nie mogę znaleźć. Nie wiem czy ktoś tutaj nie wrzucił.

 

Wszystkie kodowania bajtu 18

Byte18.pdf 135 kB · 4 pobrania

Napisz dokładnie jaki błąd generują ci kierunki. Interfejsem VCP można sobie skonfigurować ustawienia BCM indywidualnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy posiada ktoś numer lampy ze światłem przeciwmgłowym? Albo wie czy wizualnie można je rozróżnić?
Potrzebuje taką do mojego CC, a sprzedający na allegro nie jest pewny czy to lampa z rynku europejskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3C8945307S - EU

3C8945307R - USA

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Temat stary ale może jeszcze ktoś tu zagląda . Potrzebuję kupić prawą lampę karoseryjną EU bo mam CC z 2014 r USA . ( resztę już mam ) i moje pytanie. Jaki symbol i oznaczenie posiadają te lampy z rynku EU ? Jest tego trochę na allegro ale jak dzwonię to mi mówią , że nie wiedzą Pan sobie sprawdzi po numerze tylko nic nie mogę znaleźć w necie .

Jest ktoś z okolic Warszawy kto może mi  zakoduje jak już będę miał wszystkie ?

Edytowane przez keplak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

keplak, wg. katalogu intercars 3C8945307S oraz 3C8945307P to wersje ze światłem przeciwmgłowym. Ja kupiłem tą z końcówką P. Jeszcze nie wiem czy jest dobra, bo jestem w trakcie zbierania potrzebnych części.
Zobacz link: https://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3414161431200-714081180701-O-lampa-tyl.html

Na jaką żarówkę kupiłeś oprawki do kierunkoowskazów? Na 2 czy 3 przewody? Możesz podesłać jakiś link? Może być na priv.

Wal na priv, połączymy siły, zrobimy poradnik ze zdjęciami co robić krok po kroku i udostępnimy na forum :) 

Edytowane przez Rax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności