Skocz do zawartości
ziomek1988

CC USA - przeróbka tylnych lamp

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, nTomek napisał:

Możesz sprawdzić jaką moc (W) ma ta żarówka u ciebie? 

21W

IMG_20190430_113434.jpg

IMG_20190430_114054.jpg

IMG_20190430_114140.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Mariusz Nowakowski napisał:

21W

I tak ma być.

Jesteś w stanie odszukać złączkę gdzie te 4 brązowe kable łączą się z resztą wiązki i do jakich kolorów kabli są przypięte? 

Wieczorem spróbuję namierzyć to na schemacie, bo wygląda na to, że ilość i moc żarówek jest taka jak w EU. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, nTomek napisał:

I tak ma być.

Jesteś w stanie odszukać złączkę gdzie te 4 brązowe kable łączą się z resztą wiązki i do jakich kolorów kabli są przypięte? 

Wieczorem spróbuję namierzyć to na schemacie, bo wygląda na to, że ilość i moc żarówek jest taka jak w EU. 

Trochę z kolorami to daltonizm przemawia przezem mnie ;)

Na brązowych kablach dochodzących do lampy są numery - trochę nie czytelne ale są (1, 3, 4, 32)

1 - złączka czarna - szary z białym paskiem

3 i 4 - złączka niebieska - szary z białym paskiem i szary z granatowym paskiem

32 - złączka zielona - żółty z szarym paskiem

TAK - ilość i moc żarówek jest taka sama w USA i EU

IMG_20190430_174424.jpg

IMG_20190430_174457.jpg

IMG_20190430_174524.jpg

IMG_20190430_174601.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystko mi się zgadza ale wersje USA bywają różne.

Pozostaje zmienić kodowanie bajtu 18 na wartość 77 - po tym powinno pojawić się tylne przeciwmgielne. W razie czego możesz wrócić do swojego oryginalnego 7C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, mkpol napisał:

Bycie nowym nie zwalnia z czytania. W tym temacie znajdziesz potrzebne informacje. Wystarczy przeczytać

Zła odpowiedź. Prawidłowa jest :

Nr kat.oprawki 3C8945331

Zawsze mnie zastanawiało co sobie myśli osoba pisząca takie uwagi.

Pewnie się czuje wtedy ważna.

A swoją drogą to nie widziałem numeru katalogowego oprawki na forum. Ale pewnie nie doczytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, nTomek napisał:

Nie wszystko mi się zgadza ale wersje USA bywają różne.

Pozostaje zmienić kodowanie bajtu 18 na wartość 77 - po tym powinno pojawić się tylne przeciwmgielne. W razie czego możesz wrócić do swojego oryginalnego 7C.

Przetestuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.05.2019 o 10:40, Egos napisał:

. Ale pewnie nie doczytałem.

Dokładnie tak.

Dnia 1.05.2019 o 10:40, Egos napisał:

 

Zawsze mnie zastanawiało co sobie myśli osoba pisząca

Po tłumaczeniu setnemu użyszkodnikowi, któremu się wydaje ze jutro temat jest jedyny i wyjątkowy, już nic nie myśli. Beznamietnie informuje. Ale do czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można nic nie napisać. Milczenie jest złotem. Wycofuję  się z tej dyskusji. Pozdrawiam

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.05.2019 o 16:47, Mariusz Nowakowski napisał:

Przetestuje

Jak tam testy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię temat :)

Czy ktoś ogarnął jak to jest dokładnie z tym światłem przeciwmgłowym w CC USA LIFT?
A może jest ktoś z Warszawy mazowieckiego kto ogarnąłby mi temat, odpłatnie oczywiście?

 

Pozdrawiam

Rychu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogarnąłem kierunkowskazy na oryginalnych gwiazdach żarówek tak że lampa jest nie do poznania, że jest USA natomiast przeciwmgielne również mi nie działa. Na desce mam info że włączone jest natomiast z pinu C47 nic nie wychodzi. Może jednak kodowanie powinno być inne ?

Edytowane przez Egos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Egos napisał:

Może jednak kodowanie powinno być inne

A jakie masz teraz? Bajt 18?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

04

Czylibyeoretycznie taki jaki powinien być. Wcześniej był 0B czyli też taki jaki był tutaj opisywany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Może masz pecha i uwalony BCM? Na tym kodowaniu 04 powinno działać przeciwmgłowe tylne na C47. 

A masz tam na stałe podłączoną żarówkę czy tylko miernikiem sprawdzasz? Jeśli żarówka to jakiej mocy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampę w klapę kupiłem europejską i tam są ledy w środku a nie żarówka. Mogę ewentualnie spróbować z żarówką. Wątpię że miałbym takiego pecha, że przeciwmgielne akurat jest uwalone a kierunkowskazy działają. 

Do lampy usa wchodzą 4 przewody natomiast są w lampie tylko 3 piny. I właśnie pod ten pin czwarty, który jest w lampie EU podłączyłem C47 i nicość

 

A czy przeciwmgielne nie ma jakiegoś bezpiecznika którego ja nie mam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma osobnych bezpieczników do każdego światła. Gdyby brakowało jakiegoś zasilania to miałbyś błąd w BCM i jeszcze jakieś inne światło miałoby problem. 

Możesz jeszcze spróbować podłączyć jakąś żarówkę 12V/5W bezpośrednio pod pin C47 i masę. 

Pinu na pewno nie pomyliłeś? 

 

IMG_20190619_110413.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem z żarówką i też nic - bezpośrednio na pilnie i do masy. Pinu na 99,9% nie pomyliłem ale sprawdzę jeszcze. Zastanawiam się tylko czy nie będzie wywalił błędów że są tam ledy. Ale póki co to musi się coś pojawić na c47. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy kodowaniu 04 ten pin ma wyłączoną diagnozę więc błędu nie generuje. Nawet zwykły - żarówkowy B7 ma tam LEDa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem jeszcze raz C47. Nie pomyliłem się. Na desce włącza się przeciwmgielne choć na przełączniku podświetlone są tylko przednie halogeny a tylne przeciwmgielne nie. I dziwna rzecz że przy włączone stacyjce jest 0.06V czyli nie ma nic A po wyłączeniu stacji pojawia się 0.6 V. Nie wiem co dalej bo już nie mam pomysłu. Skoro kodowanie jest dobre to .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem sobie z przeciwmgielnym tylnym natomiast na desce mam błędy od tylnych kierunkowskazów i przeciwmgielne bo. Ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności