Skocz do zawartości
ziomek1988

CC USA - przeróbka tylnych lamp

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego możesz zrobić zdjęcie gdzie jest światło przeciwmgielne 

Jak będziesz miał dalej problem z kierunkami to pisz do mnie Ja już to zrobiłem tylko został I mi zrobienie przeciwmgielne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 
Mam pytanie gdzie dokładnie wpinamy przewody do BMC odpowiadające za kierunkowskazy i przeciwgielne swiatła W VCDS bit 18 podobno odpowiada za te zmiany ale mam tylko poszlaki nic konkretnie
Mam samochód z USA szukam i szukam i nie widzę nigdzie dokładniejszych info na ten temat. 
dzięki za wszelką pomoc Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@carlo502 Skoro tak szukałeś to powinieneś był widzieć ten temat do którego przeniosłem twoje pytanie. Poczytaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry że przez chwilę się nie odzywałem ,walczyłem z tym błędem i dopiero przez odisa udało się zakodować bsm-a. Pozostał tylko jeszcze problem przednich reflektorów otóż w oryginale autko miało reflektory z paskiem ledowym a teraz są  bez paska ledowego i zawiera /żarówke W16W ŚWIATŁO POSTÓJ/ żarówke zamontowaną skośnie w bok jako doświetlanie zakrętów H7/ bixenon/  tu jest link do tych świateł. Wymontowałem stary sterownik świateł z za schowka i zakupiłem drugi o numerach 6R0907357 C pod te światła .Mam problem z podłączeniem bo trzeba przerobić instalację a w mojej starej elsie nie ma innego schematu jak tylko pod ten stary sterownik czy posiada ktoś schemat podłączenia pod te lampy  w języku angielskim lub polskim?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co wymienisz przednie lampy ponoć można jakaś blaszke wyciągnąć przy bixenonie i jest dobrze wtedy

Jak rozwiazales światło przeciwmgielne tylne gdzie to masz 

Dobrze by było jak byś dał jakieś zdjęcia jak świec ci tył postojowe osobno stop 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasek przyjechał bez przednich reflektorów więc nie wywalałem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Przeciwmgielne(swiatło klapa) trzeba dokupić na EU(serwis ,allegro itp) włącznik świateł wymienić na :z obsługą mgły tył.trzy kable ciągniemy z bcm na tył auta.

z włącznika świateł jeden przewód do bcm( sterowanie mgły tył)  to tyle co do instalacji.

Kodowanie : 18 bit wpisać 04

schemat mgły załączam bo się poniewierał,kierunki szukać lub poprosić kolegów co mają esi

2.Kierunki: potrzebne dwie oprawki do żarówek 21W ,w lampach lutownicą transformatorową trzeba wyciąć otwory w miejscach fabrycznych (zaznaczonych zresztą ) Lutownicą bo wyrzynarka zostawia paprochy i słabo to później wygląda !!

Polutować,po izolować złożyć jak Pan Bóg przykazał ,zakodować i mamy EU.

Ps. ja to robię 2h ale Wy możecie przy piwku spędzić miły wieczór .A ha,warto sobie poszukać wtyczki lub kawałka wiązki co by konektory wykorzystać do bcm i włącznika świateł. w wtyczkach są puste miejsca!!

mgła bortnez bagaznik.png

mgła bortnez włącznik świateł.png

Edytowane przez Monster Garage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.10.2018 o 01:32, rakud29 napisał:

Po co wymienisz przednie lampy ponoć można jakaś blaszke wyciągnąć przy bixenonie i jest dobrze wtedy

Podbijam temat, jestem świeżo po przeróbce lamp... sam po lekturze forum głowiłem się długo gdzie te przestawienie soczewki....

Niestety żadnej blaszki przy przesłonie nie ma, do regulacjii czy wyciągnięcia... (przynajmniej dla VW CC 2013 ze stanu NEVADA)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób w nocy zdjęcie jak świecą ci lampy podjedź do ściany i zobaczymy 

Możliwe że tylko kodowanie wystarczy ja mam lampy USA i nie wiem jak to było zrobione Ale byłem na przeglądzie i jest zarys światła taki jak powinien być 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, rakud29 napisał:

Zrób w nocy zdjęcie jak świecą ci lampy podjedź do ściany i zobaczymy 

Możliwe że tylko kodowanie wystarczy ja mam lampy USA i nie wiem jak to było zrobione Ale byłem na przeglądzie i jest zarys światła taki jak powinien być 

Minimalne odcięcie jest, ale nie tak jak w EU diagnosta sam powiedział, że spokojnie będzie przechodzić przegląd. 

Chciałem zaznaczyć tylko, że nie ma żadnej blaszki na przysłonie do przedstawienia (choć PONOĆ w niektórych samochodach jest). Miałem reflektor w ręce... Stąd mówię jak jest, nie powtarzam (bo ktoś, kiedyś, coś, gdzieś powiedział). 

Rozbierając lampy robiłem to ze 100% pewnością że się przestawi coś (po lekturze forum), jak się okazało rozczarowałem się ?

Może jest ktoś, kto rozbierał, i miał opcje do przedstawienia? Niech się podzieli. 

Co do kodowania... Niektóre modele maja opcje świateł "turystycznych" do przestawienia z poziomu licznika, wtedy zmienia się (w mnie bliżej nieznany sposób) rodzaj święcenia przednich lamp ☺️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak diagnosta ci tak mówił tobie ruszaj tylko jeździ ja też mam minimalne odcięcie i też mówił diagnosta że może być 

Dziwne tylko że jak to w USA przechodzi badania 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że mowa w temacie o polifcie i przeciwmgielnych, a jak się ma temat do przedlifta 2011 na zwykłej lampie z przodu.

Jak pociągnąć przewody, co przerobić gdzie powpinać jak zakodować?

Czy lampy tył są takie same w UAS jak EU ?

Gdzie podpiąć halogeny przeciwmgielne z przodu ?

BCM 3AA937087D

Tak wygląda u mnie bajt 18

IMG_20190320_164512-1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz BCM'a to znaczy, że masz nowszą wersję instalacji, taką jak w B7 i CC (poliftowy). Sprawdź jakie kolory i ile kabli masz w tylnych lampach. Wiesz, że potrzebujesz pomarańczowego kierunkowskazu - masz go tam? Ktoś pisał, że szkiełko jest i wystarczy dołożyć żarówkę. Jak to jest u ciebie - daj fotkę.

Co do przednich halogenów to pewnie będzie podobnie jak w B7 więc czytaj ten temat: Montaż halogenów + doświetlanie zakrętów w Passat B7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem CYCKA na mieście i lampy z tyłu wyglądają identycznie jak w USA. Mają taką samą ilość żarówek (boczne i w klapie). Kierunki - klosz jest biały, żarówka w kolorze w obu wersjach. Wsteczne są 2 w obu wersjach. Przeciwmgielne 1sz. z lewej strony klapy - tak jak to na zdjęciu widać. Poprostu ona na przeciwmgielnym dostaje więcej prądu i świeci mocniej a bez przeciwmgielnego świeci normalnie jak pozostałe.

IMG_20190429_142703.jpg

Edytowane przez Mariusz Nowakowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj zdjęcie twojej i "pokaż palcem" które źle świecą bo nie ogarniam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamieściłem zdjęcie napotkanego auta EU. Ja nie mam tego przeciwmgielnego co widać na zdjęciu (mocniej świecący punkt na lampie w klapie)

IMG_20190429_191028.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprawdzić jaką moc (W) ma ta żarówka u ciebie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem tu nowy u jestem posiadaczem CC 2014r z USA. Jestem na etapie przeróbki tylnych lamp i mam pytanie : jakie powinny być użyte oprawki żarówek do kierunkowskazów bo standardowo wersja EU ma ledy więc tych oprawek tam nie ma. I drugie pytanie czy ktoś wie dokładnie w którym miejscu świeci przeciwmgielne bo rozumiem, że muszę zakupić lewą lampę w klapę?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bycie nowym nie zwalnia z czytania. W tym temacie znajdziesz potrzebne informacje. Wystarczy przeczytać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Egos napisał:

Witam

Jestem tu nowy u jestem posiadaczem CC 2014r z USA. Jestem na etapie przeróbki tylnych lamp i mam pytanie : jakie powinny być użyte oprawki żarówek do kierunkowskazów bo standardowo wersja EU ma ledy więc tych oprawek tam nie ma. I drugie pytanie czy ktoś wie dokładnie w którym miejscu świeci przeciwmgielne bo rozumiem, że muszę zakupić lewą lampę w klapę?

 

wg przepisów z lewej strony p.mgielne, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności