Skocz do zawartości
ziomek1988

CC USA - przeróbka tylnych lamp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy mozna prosic o podrzucenie schematu podłączenia lamp przednich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Bardzo proszę o podanie kodowania w tym modelu z modułu 09 (cent. elect. w vcds), najlepiej jakby to było auto przystosowane już na Europe ( wyłączone obrysówki, dołożone przeciwmgielne tył). Chciałem sprawdzić, czy mi auto kodowanie przyjmie, bo chce doposażyć auto w light assist i niestety kodowanie przeszło i przy okazji przekodowało cały sterownik (prawie nic nie działa), a ja nie zapisałęm starego kodowania... Każda próba zakodowania czegokolwiek działa, ale wklepuje randomowe kodowania... Bardzo proszę o pomoc, może być zwykły passat b7 z ksenonami i ledem z przodu, byle by było od czego wyjść.

 

Znalazłem plik ze skanu który zrobiłem jak dostałem kabel i nie wiedziałem, że się gdzieś to zapisuję. Może nie odkrywam Ameryki, ale przestrzegam przed chińskimi klonami, mogłem założyć, że jeden dzióbek w długim kodowaniu mi pomiesza w całym module, a nie zapisałem nigdzie starych kodowań, ale to chyba nie jest normalne, że tak się stało... Całe szczęście, że znalazłem ten skan, bo bez tego bardzo ciężko, by było przywrócić to co było zakodowane. Poniżej wklejam moje kodowanie z vw cc 2012 wersja amerykańska z dołożonym przeciwmgielnym z tyłu i zakodowanymi lampami na EU, może komuś się przyda.

0008000000000000008802819400094C2055040840200D20E484402400C0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat. Ktoś z was orientuje się do których pinów podpiąć migacze w BCM ? ps. po przekodowaniu BCM zgodnie z powyższym ( 18bajt 04) zgasły przednie obrysówki, ale przy włączonych migaczach migają ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przód: 

Lewy - A10

Prawy - C50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie posiadam cc z 2013 z usa lampa orginalna z usa  maja 12 pinow a europa 11 czy taka lampa moze byc ? bixenon skretny z led 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów na forum jestem świeżakiem i wszystkich Pozdrawiam. No a teraz przejdą do rzeczy posiadam passata CC wersja USA 2015 ,dołożyłem parktronic przód i tył oryginał i zakodowałem ale mam jeszcze inny problem z oświetleniem .Z przodu mam lampy ksenon z doświetlaniem a w zderzaku mgielne , na tył zamontowałem EU lampy z mgielnym w klapie. Bcm zamontowany w pasku to BCM PQ47H++ 4220475 numer vag 3AA937087R aktualne kodowanie 0008000000000000008C02819400094C20550B0844200D20E484402400C0  Problem jest tego typu że z kierunkami pomarańczowymi mruga stop i postój ,mgła z tyłu się nie zapala i chciałbym uruchomić mgłe w przodzie i doświetlanie zakrętów. Czy możecie mi podpowiedzieć jakie ma być kodowanie i w jakim bajcie zmienić lampy na EU bo nigdzie tego nie widzę a siedzę już nad tym tematem tydzień a rezultatu nie widać. Na wszelki wypadek kable do lamp według postu z waszej strony mam pociągnięte i osadziłem po 1 pinie we wtyczkach lamp zewnętrznych aby świeciły kierunki pomarańcz.Za wszelką pomoc będę wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bunny82  przeniosłem twoje pytanie do właściwego tematu. Musisz zmienić wartość bajtu 18.  U ciebie wynosi on 0B a z tego co tu koledzy piszą powinno być 04.

0008000000000000008C02819400094C2055 (to ten =>) 0B 0844200D20E484402400C0 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok sprubuje i dam znać

No dobra ale czy mam ten kabel co przeciągnąłem do klapy podłączać czy zostawić tak jak jest teraz bez grzebaniny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do jakich konkretnie pinów masz podłączone te dodatkowe kable?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kierunki podłączyłem w lampach pod piąty pin a mgły na razie nie podłączałem bo nie chciałem ruszać oryginału bo wszystkie 4piny są osadzone we wtyczce lampy w klapie i nie ma gdzie podłączyć w załączniku lampa w klapie

2018-09-26 09.16.03.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to kodowanie którę napisałeś mam wpisać? bo teraz wychodzą mi błędy :

04007 - Nieznany kod b³êdu
            010 - Przerwa / zwarcie z plusem

04006 - Nieznany kod b³êdu
            010 - Przerwa / zwarcie z plusem

02236 - Statyczne œwiat³a kierowane z prawej strony (M52)
            010 - Przerwa / zwarcie z plusem

02235 - Statyczne œwiat³a kierowane z lewej strony (M51)
            010 - Przerwa / zwarcie z plusem

02195 - Regulator jasnoœci oœwietlenia prze³¹czników i wskaŸników (E20)
            002 - Dolna wartoœæ skrajna przekroczona

02092 - Elektroniczne odblokowanie ogrzewania siedzeñ
            009 - Przerwa / zwarcie z mas¹

01505 - ¯arówka œwiat³a kierunkowskazu; tylna prawa (M8)
            010 - Przerwa / zwarcie z plusem

01501 - ¯arówka œwiat³a kierunkowskazu; tylna lewa (M6)
            010 - Przerwa / zwarcie z plusem

01500 - ¯arówka œwiate³ przeciwmgielnych (L23); prawa
            010 - Przerwa / zwarcie z plusem

01496 - ¯arówka œwiate³ przeciwmgielnych (L22); lewa
            010 - Przerwa / zwarcie z plusem

00778 - Czujnik k¹ta skrêtu kierownicy (G85)
            004 - Brak sygna³u / brak komunikacji

00466 - Sterownik elektroniki kolumny kierownicy (J527)
            004 - Brak sygna³u / brak komunikacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienić nie całe kodowanie ale tylko bajt 18.

Twoje akutualne kodowanie powinno wyglądać tak:

0008000000000000008C02819400094C2055040844200D20E484402400C0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra akurat takie miałem wpisane ale czy mam ingerować w oświetlenie mgły czyli dolutować kabel poprowadzony przeze mnie ponieważ po włączeniu mgły nie pojawia się prąd na żadnym z kabli we wtyczce lampy ale pojawia się w kablu dociągniętym przeze mnie. A co z tymi błędami żarówek przeciw mgielnych.Z tyłu mam lampy ledowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żarówki L22 i L23 to są "halogeny" z przodu. 

Pytałem o piny w BCM pod które podłączyłeś te kable. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z włącznika świateł z 7 pinu do bcm kostka A pin 17, z kości C pin 47 na mgłe w klapie, lewy kierunek podłączyłem pod  pin kość  A10 a prawy kość C pin50

czemu w kodowaniu pod adresem 55 zasięg świateł w kodowaniu jest zaznaczone bit1 vehicle/regulation for north american region chciałem to wyłączyć ale nie przyjmuje kodowania więc dałem sobie spokój

W centralnej elektryce wali mi dwoma błędami

01496 - żarówka świateł przeciwmgielnych (L22); lewa
            010 - Przerwa / zwarcie z plusem

01500 - ¯arówka œwiate³ przeciwmgielnych (L23); prawa
            010 - Przerwa / zwarcie z plusem

w prawej lampie w klapie nie ma wogóle osadzonego pinu 4 w lampie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylne p.mgielne jest jedno - po lewej stronie - tak ma być. Co do lamp L22 i L23 - masz tam normalne żarówki 21W czy jakieś LEDY?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam są ledy a kierunek jest na żarówce i wsteczne w klapie też ma żarówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak są ledy to jest i błąd. Albo założysz normalne żarówki i pozbędziesz się błędu albo musisz kombinować z dodatkowymi rezystorami, żeby oszukać diagnozę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to są oryginał lampy a nie jakas przeróbka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności