Skocz do zawartości
adrianalex

Stuki w tylnym zawieszeniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z tylnym zawieszeniem , mianowicie są to głuche stuki np. jak wjade na studzienke lub jakąś dziure. Zmieniłem amorki bo myślałem że to one walą, niestety po wymianie dalej jest to samo. Górne mocowania amorków wyglądały ok, tuleje tylnej belki też. Co jeszcze może tam stukać? Pacjent passat b5 kombi. Stuki dochodzą częściej gdy z tyłu ktoś siedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam problem z tylnym zawieszeniem , mianowicie są to głuche stuki np. jak wjade na studzienke lub jakąś dziure. Zmieniłem amorki bo myślałem że to one walą, niestety po wymianie dalej jest to samo. Górne mocowania amorków wyglądały ok, tuleje tylnej belki też. Co jeszcze może tam stukać? Pacjent passat b5 kombi. Stuki dochodzą częściej gdy z tyłu ktoś siedzi.

 

sprawdzałeś kolego sprężyny ?może gumy pod nimi popękały ....u mnie też było takie stukanie ale to był luzny lewarek w schowku w bagażniku .:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie masz pękniętej sprężyny gdzieś na zwoju. Poduchy sobie lepiej wymienić dla własnego spokoju..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie sprawdzałem sprężyny nie było widać żadnych pęknięć tak samo gumy wydawały się ok. Ale dla świętego spokoju sprawdze to dokładnie bo byłem przekonany że to wina amortyzatorów. Poprawa w komforcie jest lecz stuki pozostały :( edit . Znalalem podobny przypadek w b4 na forum lecz nie ma konkretnej diagnozy

Edytowane przez adrianalex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dokładnie tuleje mocowania belki. Wizualnie mogą wyglądać dobrze, a są przyczyną stukotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idgłosy są głuche tak jakby gdzies w kielichu, tuleje raczej by dawaly bardziej metaliczny dzwiek gdyby stukal ten trzpen w srodku o belke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj spotkałem taki sam przypadek w innym pasku, amorki tez po wymianie i tak samo stuka.... i gościu tez nie wiem co tam wali....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może stuka zacisk hamulcowy na prowadnicy. Miałem taką samą sytuację. Pomogła wymiana jarzm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w napedzie na przód to tam z zawieszenia nie ma za dużo co wymieniać, są tylko tuleje na belce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paski się starzeją to zaczyna coraz więcej rzeczy stukać pukać. Zdarza się że górne mocowanie amortyzatora zaczyna stukać. Co do tulei belki to musiały by być skrajnie zniszczone żeby stukały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu iż mogą być skrajnie zniszczone, szczególnie okresie zimowym, to samo dotyczy poduszek amorków czy mocowania. Sprawdź też czy zacisk nie stuka o prowadnice jak radzi Przedmówca powyżej , to może okazać się przyczyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. A więc nastała cisza! :) winowajcą okazało się górne mocowanie amortyzatora tylnego. Siedziało oryginalne Bogie czy coś takiego.. wizualnie wyglądało dobrze, żadnych uszkodzeń gumy, tulejki itp.. a więc wymieniłem na próbę czy to coś zmieni.. Eureka! cisza :) Co do starego mocowania nie miałem najmniejszych zastrzeżeń a jednak miało jakiś defekt i coś tam sobie stukało w kielichu.. jazda paskiem znów stała się przyjemnością bez główkowania co to stuka :))

tuleja.jpg

Edytowane przez adrianalex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności