Jump to content
Sign in to follow this  
adrianalex

Stuki w tylnym zawieszeniu

Recommended Posts

Samochód: B5(3B) 1.9 TDI 90KM (AHH)
    Rok prod: 1998

Witam. Mam problem z tylnym zawieszeniem , mianowicie są to głuche stuki np. jak wjade na studzienke lub jakąś dziure. Zmieniłem amorki bo myślałem że to one walą, niestety po wymianie dalej jest to samo. Górne mocowania amorków wyglądały ok, tuleje tylnej belki też. Co jeszcze może tam stukać? Pacjent passat b5 kombi. Stuki dochodzą częściej gdy z tyłu ktoś siedzi.

Samochód: B5(3B) 1.9 TDI 110KM (AVG)
    Rok prod: 2000
    Witam. Mam problem z tylnym zawieszeniem , mianowicie są to głuche stuki np. jak wjade na studzienke lub jakąś dziure. Zmieniłem amorki bo myślałem że to one walą, niestety po wymianie dalej jest to samo. Górne mocowania amorków wyglądały ok, tuleje tylnej belki też. Co jeszcze może tam stukać? Pacjent passat b5 kombi. Stuki dochodzą częściej gdy z tyłu ktoś siedzi.

sprawdzałeś kolego sprężyny ?może gumy pod nimi popękały ....u mnie też było takie stukanie ale to był luzny lewarek w schowku w bagażniku .:)

Samochód: B5(3B) 1.8 20V 125KM (ADR)

Sprawdź czy nie masz pękniętej sprężyny gdzieś na zwoju. Poduchy sobie lepiej wymienić dla własnego spokoju..

Wizualnie sprawdzałem sprężyny nie było widać żadnych pęknięć tak samo gumy wydawały się ok. Ale dla świętego spokoju sprawdze to dokładnie bo byłem przekonany że to wina amortyzatorów. Poprawa w komforcie jest lecz stuki pozostały :( edit . Znalalem podobny przypadek w b4 na forum lecz nie ma konkretnej diagnozy

Edited by adrianalex

Samochód: B5(3B) 1.9 TDI 110KM (AFN)

Sprawdź dokładnie tuleje mocowania belki. Wizualnie mogą wyglądać dobrze, a są przyczyną stukotu.

Idgłosy są głuche tak jakby gdzies w kielichu, tuleje raczej by dawaly bardziej metaliczny dzwiek gdyby stukal ten trzpen w srodku o belke

Dzisiaj spotkałem taki sam przypadek w innym pasku, amorki tez po wymianie i tak samo stuka.... i gościu tez nie wiem co tam wali....

Samochód: B5(3B) 1.9 TDI 110KM (AFN)
    Rok prod: 1999

Może stuka zacisk hamulcowy na prowadnicy. Miałem taką samą sytuację. Pomogła wymiana jarzm.

Samochód: B6 2.0 TDI-CR 140KM (CBAB) DSG
    Rok prod: 2008

w napedzie na przód to tam z zawieszenia nie ma za dużo co wymieniać, są tylko tuleje na belce

Samochód: B5(3BG) 1.8 T 150KM (AWT)
    Rok prod: 2002

Paski się starzeją to zaczyna coraz więcej rzeczy stukać pukać. Zdarza się że górne mocowanie amortyzatora zaczyna stukać. Co do tulei belki to musiały by być skrajnie zniszczone żeby stukały.

Samochód: B5(3B) 1.9 TDI-PD 131KM (ASZ)
    Rok prod: 2003

Co nie zmienia faktu iż mogą być skrajnie zniszczone, szczególnie okresie zimowym, to samo dotyczy poduszek amorków czy mocowania. Sprawdź też czy zacisk nie stuka o prowadnice jak radzi Przedmówca powyżej , to może okazać się przyczyną.

Witam. A więc nastała cisza! :) winowajcą okazało się górne mocowanie amortyzatora tylnego. Siedziało oryginalne Bogie czy coś takiego.. wizualnie wyglądało dobrze, żadnych uszkodzeń gumy, tulejki itp.. a więc wymieniłem na próbę czy to coś zmieni.. Eureka! cisza :) Co do starego mocowania nie miałem najmniejszych zastrzeżeń a jednak miało jakiś defekt i coś tam sobie stukało w kielichu.. jazda paskiem znów stała się przyjemnością bez główkowania co to stuka :))

tuleja.jpg

Edited by adrianalex