Skocz do zawartości
marcin009988

Swap silnika z 2.5TDI lub benzyny na 1.9TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Da radę bez przeróbek wsadzić 1.9 zamiast 2.5?

Głównie chodzi o mocowania itd.

 

Sprawa wygląda tak, że mam Passata B5 kombi przed liftem, 4motion, 1.9TDI, ale okazało się, że ma nieco skrzywione podłużnice z przodu przy komorze silnika i do tego na progach przerdzewiały. No i pomyślałem , żeby kupić jakiś egzemplarz z budą w dobrym stanie bez silnika i skrzyni, ewentualnie uszkodzonymi (gdyby to była tylko kwestia przegnitych elementów, to by się pospawało kawałki, ale te podłożnice :dodupy ), ale ciężko budę po 1.9TDI 4motion znaleźć, za to już kilka z 2.5TDI już widziałem.

Stąd pytanie czy ciężko z przełożeniem silników jest w takiej sytuacji, ewentualnie czy buda z benzyny jakiejś też podejdzie?

 

Edit: obecnie mam upatrzony z uszkodzonym 2.5TDI o kodzie AFB, a ja mam 1.9 ATJ.

Edytowane przez marcin009988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taniej będzie kupić zdrowego paska szkoda roboty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silnik wyciągasz- wkładasz drugi podpinasz kable wymieniasz chłodnice wody przewody klimy z pod maski i gra. kodujesz imo pod zegary i jezdzisz. mowa o 2.5 v6 na 1.9tdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się bez problemy. W PL jeździ sporo Audi A6 C5 1.9TDI Quattro, gdzie fabrycznie nie było takiej konfiguracji bo quattro tylko z 2.5TDI wychodziło. O mało co takiej nie kupiłem zanim dowiedziałem się, że nie było takiej konfiguracji.

 

Jak coś to na forum zagraniczym jest opis zmiany W8 na 1.9TDI :)

 

http://forums.tdiclub.com/showthread.php?t=339150

 

http://forums.tdiclub.com/showthread.php?t=425234

 

A na olx jest właśnie W8 za 8tys. do sprzedania w kombiku :)

Edytowane przez lukasz_vip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że nie będzie problemow przerabianiem/dorabianiem jakichś mocowań itp?

 

Mam na oku paska ze zdrową budą (znajomy był już oglądać, niestety dość daleko ode mnie) z wyżej wspomnianym silnikiem 2.5 AFB tylko rozrząd szlag trafił i pewno silnik na szrot, ale reszta całkiem dobrze wygląda. Cena 2500 zł więc całkiem niezła mi się wydaje.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Taniej będzie kupić zdrowego paska szkoda roboty :)

 

No dorwać całego ze sprawnym silnikiem i zdrową budą w tej konfiguracji ciężko w moim obecnym budżecie :(

a takiego z budą w dobrym stanie (oczywiście o idealnym raczej pomarzyć można), i uwalonym silnikiem, czy czymkolwiek innym już da się znaleźć w moim zasięgu cenowym.

 

Zacząłem też żałować, że jakiegoś anglika nie kupiłem jak można było za 2 klocki w bardzo dobrym stanie dorwać i wystarczyłoby z mojego bebechy przełożyć :/

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

...

A na olx jest właśnie W8 za 8tys. do sprzedania w kombiku :)

[/url]

 

W8 odpada, bo zwyczajnie FL mi nie pasi jakoś, siostra miała FL'a i miałem okazję z obiema wersjami się obyć.

Bardziej mi się podoba przed-liftowy design, szczególnie lamp przednich.

Edytowane przez marcin009988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności